CHEŁMEK. Podróżowanie koleją ma być szybsze i bardziej komfortowe. Linię kolei z Oświęcimia do Trzebini czeka modernizacja - ZDJĘCIA

10 lutego 2017 Autor: sz

Aż 324 milony złotych przeznaczono na modernizację linii kolejowej z Oświęcimia do Trzebini, która przebiega przez Gminę Chełmek. W ramach inwestycji planowane jest gruntowne przebudowanie dwóch torów oraz wszystkich wiaduków, istniejących na tym odcinku. Remont linii kolejowej realizowany jest w ramach „Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku”.

fot. sz

fot. sz

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związne z projektami oraz przetargiem. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana do końca roku. Na 2018 rok zaplanowano przygotowanie kompletnej fokumentacji, a prace na trasie ropoczną się 2019 roki i podzielone na dwa etapy potrwają do 2021 roku.

- Na terenie Chełmka zmodernizowane zostaną między innymi: wiadukt przy ulicy Brzozowej oraz wiadukt przy ulicy Oświęcimskiej w Gorzowie, które zostaną podwyższone oraz poszerzone do szerokości dwóch jezdni, przebudowany zostanie także przejazd kolejowy na ulicy Krakowskiej. Całość prac będzie przeprowadzona w metodą „projektuj i buduj” - informuje Andrzej Saternus, burmistrz Gminy Chełmek.

Władze Gminy Chełmek zapowiadają także, iż w najbliższych latach chcą zmodernizować dworce kolejowe w Gorzowie i Chełmku, co ma ułatwić korzystanie z połączeń kolejowych, a także zwiększyć komfort podróżującym.

- W trakcie spotkania przedstawiciel PKP po raz kolejny podziękował nam za to, że około pięć lat temu zdecydowaliśmy, wspólnie z Burmistrzami Libiąża i Chrzanowa, o przekazaniu blisko 300 tysięcy złotych na wykonanie studium wykonalności dla zadania „Modernizacja linii kolejowej nr 93, odcinek Trzebinia - Oświęcim z infrastrukturą towarzyszącą”. Dziś te pieniądze procentują i wymiernie wpływają na przyszłość publicznej komunikacji z największymi ośrodkami Małopolski i Śląska. Wierzę, że to wszystko przyczyni się do zwiększenia zainteresowania przejazdami kolejowymi, a co za tym idzie będzie miało wymierny skutek na nasze środowisko - informuje burmistrz Saternus.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
, 25.10.2017 14:03
roboia odcinek Mydlniki-Krzeszowice bedzie 160km /h ale to potrwa cierpliwosci
maro, 10.02.2017 17:17
Moim zdaniem 20 lat to potrwa. Kraków Trzebinia robili już 20 lat temu i do dzisiaj wolno pociągi jeżdżą.