CHEŁMEK. Pomoc dla uczniów z rodzin wielodzietnych

30 lipca 2014 Autor: plin

Gmina Chełmek zamierza przystąpić do programu „Pierwszy dzwonek” ogłoszonego przez marszałka województwa małopolskiego. Jest szansa na dofinansowanie zakupu artykułów szkolnych, zwłaszcza podręczników. Deklaracje można składać w szkołach (lub przesłać mailem) jeszcze dziś.

Koniec roku szkolnego świętowano hucznie, a nowy dopiero za miesiąc. Fot. UM Chełmek

Koniec roku szkolnego świętowano hucznie, a nowy dopiero za miesiąc. Fot. UM Chełmek

Urząd Miejski w Chełmku informuje, że wsparcie w ramach programu „Pierwszy dzwonek” przeznaczone jest dla uczniów z rodzin wielodzietnych 4+. Chodzi o dofinansowanie zakupu artykułów edukacyjnych, pomocy dydaktycznych, przede wszystkim podręczników wymaganych zgodnie z programem szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej.

Wsparcie udzielane jest jednorazowo w minimalnej kwocie 150 zł dla ucznia - przekazują urzędnicy z Referatu Oświaty UM Chełmek. Rodziny posiadające na utrzymaniu 4 i więcej dzieci w wieku do 18 lat (lub uczących się w wieku do 24 lat), przy czym co najmniej jedno uczęszczające do szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej, proszone są o złożenie deklaracji w szkołach do 30 lipca. Deklaracje dostępne są w szkołach na terenie gminy oraz na www.chelmek.pl.

27 czerwca w gminie Chełmek rok szkolny ukończyło 988 uczniów, z czego 982 otrzymało promocję do następnej klasy: w tym ze szkół podstawowych 663, a z gimnazjów 319 uczniów.

- Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 100 uczniów ze szkół podstawowych i 30 z gimnazjów, a wzorowe oceny z zachowania 105 uczniów ze szkół podstawowych i 93 z gimnazjów. Szkołę podstawową ukończyło 118 absolwentów a gimnazjum 93 absolwentów - wyliczają w referacie oświaty.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy