CHEŁMEK. Pomoc przyszła w samą porę...

02 lutego 2018 Autor: png
Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku uratowali życie kierowcy. Fot. KPP Oświęcim

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku uratowali życie kierowcy. Fot. KPP Oświęcim

Dwóch policjantów z Komisariatu Policji w Chełmku oraz funkcjonariusz służby więziennej Zakładu Karnego w Trzebini uratowali życie 69-letniego mieszkańca Chełmka. Kierowca podczas jazdy samochodem doznał nagłego zatrzymania krążenia. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo.

Policjanci patrolujący rejon ulicy Krakowskiej w Chełmku zauważyli, że kierowca samochodu marki VW z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, gdzie o mały włos nie zderzył się z jadącym z przeciwka pojazdem, a następnie uderzył w drzewo. Funkcjonariusze błyskawicznie włączając sygnały uprzywilejowania zatrzymali radiowóz i zaczęli udzielać pierwszej pomocy kierującemu. Kiedy okazało się, że mężczyzna nie daje oznak życia wynieśli go z pojazdu, przystąpując do resuscytacji.

Na miejscu zdarzenia zatrzymał się również - będący w czasie wolnym od służby - funkcjonariusz służby więziennej Zakładu Karnego w Trzebini, który na zmianę z policjantami prowadził resuscytację. Kierowca dwukrotnie odzyskiwał oddech, po czym ponownie go tracił. Funkcjonariusze prowadzili resuscytacje do przyjazdu Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy medyczni przejęli 69-latka, który w stanie ciężkim został przewieziony na oddział intensywnej opieki medycznej.

Za profesjonalnie przeprowadzoną akcję ratunkową starszy sierżant Marcin Sękala, starszy posterunkowy Artur Laszczak oraz Maciej Mordarski - funkcjonariusz Służby Więziennej otrzymali podziękowania od kierownika oświęcimskiego Pogotowia Ratunkowego.

Przy akcjach ratujących życie - związanych z utratą przytomności i oddechu - podjęcie natychmiastowego masażu serca oraz wezwanie specjalistycznych służb medycznych są podstawowymi warunkami udzielenia skutecznej pomocy. W tym przypadku gdyby nie natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy i ich profesjonalne działanie mężczyzna mógł nie przeżyć tej krytycznej sytuacji.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy