CHEŁMEK. Przy ul. Brzozowej za ponad 2 mln zł powstanie żłobek dla blisko 50 maluchów

06 marca 2018 Autor: red
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Informowaliśmy już o rządowym wsparciu dla 14 małopolskich gmin. Jednym z beneficjentów programu "Maluch+" jest gmina Chełmek, w której, dzięki rządowej dotacji, powstanie żłobek.

W miniony piątek w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie burmistrz Chełmka Andrzej Saternus odebrał promesę w ramach programu „Maluch+” na stworzenie nowego miejsca opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat.

- Gmina Chełmek, jako jedyna w powiecie oświęcimskim, otrzymała 978.243 zł dofinansowania do budowy żłobka, który powstanie przy budynku Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku przy ulicy Brzozowej - informuje Kamil Szyjka z chełmeckiego magistratu.

Zgodnie z planem, znajdzie w nim miejsce 48 maluchów. Koszt całego przedsięwzięcia szacowany jest na ponad 2 mln zł.

- Wsłuchując się w głosy młodych rodziców w kończącym się roku przygotowaliśmy projekt budowy żłobka w kompleksie szkolno-przedszkolnym przy ul. Brzozowej w Chełmku. (...) Ważne jest dla nas umożliwienie młodym rodzicom, szczególnie tym, którzy nie posiadają możliwości własnego zapewnienia opieki nad swoimi pociechami, spokojnego powrotu do pracy. Obecnie jesteśmy na etapie ogłaszania przetargu - tłumaczy burmistrz Andrzej Saternus, dodając że najmłodsi mieszkańcy gminy nową placówkę po raz pierwszy odwiedzą jesienią tego roku.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy