CHEŁMEK. Remont na Piastowskiej. Kierowców czekają kłopoty

17 maja 2018 Autor: red
Fot. UM Chełmek

Fot. UM Chełmek

Na kilometrowym odcinku ul. Piastowskiej, od przejazdu kolejowego w kierunku Śląska, modernizowana jest jezdnia. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w związku z prowadzonymi przez drogowców robotami.


Remont drogi wiąże się z usunięciem usterek w ramach zadania „Modernizacja odcinków dróg wojewódzkich – DW 780 na odcinku Libiąż-Chełmek z zastosowaniem nawierzchni, redukującej hałas”.


- Na ul. Piastowskiej najpierw zostanie wykonana naprawa prawej krawędzi jezdni o szerokości około 1,5 m, która obejmować będzie wymianę podbudowy oraz odbudowę nawierzchni jezdni. Następnie firma Skanska przeprowadzi analogiczne prace przy lewej krawędzi - informuje Kamil Szyjka z Urzędu Miejskiego w Chełmku, dodając że na odcinku robót wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu.


Obecnie samochody mogą poruszać się w obu kierunkach, ale z ograniczoną prędkością.


- Prace powinny potrwać około miesiąca. Roboty na ulicy Piastowskiej związane są z naprawą gwarancyjną i realizowane są bez udziału finansowego gminy - podkreśla Szyjka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
MEGA, 17.05.2018 15:25
Tak przy okazji niech dokonczą malowanie pasów na przejsciu na wysokości starego placu targowego na ulicy Krakowskiej!Malują od ubiegłego roku po remoncie tegoż odcinka drogi który nadaje sie już do remontu! Na przejściu dla pieszych koło Ciżemki po zimie to co było remontowane nadaje sie z powrotem do remontu są dziury i wylatuje spekany asfalt!