CHEŁMEK. Spływ Przemszą udany! Kolejna próba w lipcu

28 maja 2016 Autor: sza

Wczoraj odbył się „spływ monitorujący” Przemszą i Wisłą z Chełmka do Dworów Drugich. – Rzeki są spławne, jest w nich życie biologiczne i są obok nas! – cieszy się Waldemar Rudyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku.

Fot. zbiory organizatorów

Fot. zbiory organizatorów

Spływ zorganizowano w ramach projektu „Ujście Przemszy – szlak dawnych galarów”. Pomysłodawcy starają się zwrócić uwagę mieszkańców na zapomnianą rzekę Przemszę. Przedsięwzięcie nawiązuje do kulturowego dziedzictwa oraz przyrodniczych zasobów doliny.

 

Piątkowy spływ doszedł do skutku dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Organizatorami i partnerami tego wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku, Klub Gaja, Klub Miłośników Ziemi Chełmeckiej oraz stowarzyszenie Kajaki na Skawie.

 
Kolejny spływ Przemszą zaplanowano 2 lipca z tzw. Trójkąta Trzech Cesarzy do Bobrku. Ideą flisu jest pokazanie, że tą rzeką da się pływać. Flis zostanie organizowany z okazji 85. rocznicy wodowania na Przemszy statku „Katowice” oraz poświęcony pamięci Andrzeja Sapoka i wszystkich, którzy pływali po Przemszy i Wiśle.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
anty bravissimo, 20.06.2016 22:45
Aleś się gościu intelektualnie wysilił. Zwoje pewnie przegrzane? Proponuje chłodzić wodą z Przemszy. Może nawet dostaniesz na to dofinansowanie z NEOS
Bravissimo!, 29.05.2016 16:09
Sukces! Woda w rzece płynie i jest w niej życie! Oczywiście chodzi w tym wszystkim o dofinansowanie z NFOS.