CHEŁMEK. To nie dzik. Świnka wietnamska zatrzymana... przez Policję

22 października 2018 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Dzielnicowi z chełmeckiego komisariatu w sobotni poranek zostali zaalarmowani przez mieszkańców o dziku idącym ulicą Powstańców Śląskich.

W pobliżu wskazanego miejsca służbę obchodową pełnili dzielnicowi, którzy zajęli się lokalizowaniem nietypowego spacerowicza.

Kilka minut później namierzyli czworonoga na ulicy 11-go Listopada.

- Okazał się nim nie dzik, lecz świnka wietnamska. Uciekinierka była oswojona i jak ustalili policjanci pochodziła z hodowli prowadzonej w Libiążu, oddalonym od Chełmka o kilka kilometrów. W asyście policjantów świnka spokojnie poczekała na przyjazd swojego właściciela - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, dodając że właściciel zwierzęcia zobowiązał się do odpowiedniego zabezpieczenia zagrody, po czym, dziękując policjantom, odebrał uciekinierkę.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy