CHEŁMEK. To zdarzenie drogowe mogło zakończyć się tragicznie

09 grudnia 2019 Autor: zyg
fot. zyg

fot. zyg

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę przed południem na ulicy Piastowskiej w Chełmku. W dwóch jednoczesnych kolizjach wzięły cztery pojazdy – osobówka, autokar i dwa samochody ciężarowe. Na jezdni była gołoledź.

Kierujący chevroletem mieszkaniec Chełmka zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i wraz z pasażerką ruszył udzielić pomocy pieszej, która przechodząc przez przejście dla pieszych przewróciła się na chodniku. Mężczyzna pozostawił samochód z włączonymi światłami awaryjnymi.

Jadący za chevroletem samochodem ciężarowym podczas próby hamowania wpadł w poślizg zahaczając o tył chevroleta.

Kolejnym pojazdem był autokar, który próbując ominąć pojazdy również wpadł w poślizg w wyniku czego uderzył w witrynę sklepową, a następnie w przystanek autobusowy.

Za autobusem jechała kolejna ciężarówka, jej kierowca by uniknąć najechania na naczepę samochodu ciężarowego zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny.

-W wyniku zdarzenia żaden z trzydziestu pasażerów autokaru oraz kierowców ich pasażerów nie odniósł obrażeń ciała. Do szpitala Pogotowie Ratunkowe przewiozło jedynie 71-letnią mieszkankę Chełmka, która upadła na chodnik – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy