CHEŁMEK. Walczą o Polsko - Niemiecką Nagrodę Młodzieży i 3 tysiące euro

03 kwietnia 2018 Autor: red
fot. nadesłane

fot. nadesłane

"Żyjemy razem w różnorodnym świecie" - to tytuł projektu realizowanego przez uczniów Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku z partnerem niemieckim - Villą Lampe, w ramach konkursu o Polsko - Niemiecką Nagrodę Młodzieży. Chełmecka placówka znalazła się w ścisłym finale przedsięwzięcia.

Od 23 do 29 marca, na terenie Turyngii i Branderburgii, w Beinrode, Leinefelde – Worbis, Heilbad Heiligenstadt i Berlinie młodzież realizowała zaplanowane zadania.

Trzydniowy pobyt w Berlinie pozwolił na poznanie historii stolicy Niemiec, obejrzenie ważnych, historycznych miejsc: Bramy Brandenburskiej, Reichstagu, Uniwersytetu Humbolta. Dużo czasu poświęcono na zwiedzanie Bundestagu i zapoznanie się z charakterem pracy niemieckich posłów i urzędu kanclerskiego. Uczestnicy mieli okazję by podszkolić język obcy.

W podsumowaniu projektu podkreślono, że różnorodność kultur, poglądów, religii, zwyczajów i obyczajów jest bogactwem, z którego należy umiejętnie korzystać.

Wyjazd do Turyngii był także okazją do odwiedzenia partnerskiego miasta. Współpraca Gminy Chełmek z Leinefelde – Worbis trwa od 2007 roku. Burmistrz Dirk Moll, podczas spotkania z uczestnikami projektu, scharakteryzował podlegający mu samorząd i zaprosił wszystkich uczestników projektu do skorzystania z nowoczesnej pływalni, którą licznie odwiedziliśmy, aby się zrelaksować i odpocząć.

- Rozstrzygniecie konkursu o Polsko - Niemiecką Nagrodę Młodzieży nastąpi w styczniu 2019 roku. Obie strony zwycięskiego projektu otrzymają nagrodę finansową po 3000 euro. Mamy nadzieję, że będzie to nasz projekt, choć sam udział w finale jest już dużym sukcesem - podkreśla Marek Idzik z chełmeckiej placówki.

Ze strony polskiej w projekcie uczestniczyło 21 osób. Opiekę merytoryczną sprawowali: Ewa Pilch, Renata Księżarczyk i Marek Idzik. Projekt uzyskał dofinansowanie z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Poczdamie.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy