CHEŁMEK. Wieczorny spacer po katowickich galeriach sztuki? Czemu nie!

23 marca 2017 Autor: red

Przed nami 76. wyjazd studyjny z cyklu „Śladami dziedzictwa kulturowego Śląska, Zagłębia i Małopolski”. Tym razem organizatorzy proponują wieczorny spacer po katowickich galeriach sztuki. Warto decydować się już, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Szyb Wilson. Fot. Internet

Szyb Wilson. Fot. Internet

Jak informuje Kamil Szyjka z Urzędu Miejskiego w Chełmku będzie to już 76. wyjazd studyjny z cyklu „Śladami dziedzictwa kulturowego Śląska, Zagłębia i Małopolski”.

Tym razem Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, zaprasza 31 marca o godzinie 16 na wieczorny spacer po katowickich galeriach sztuki. Koszt przejazdu i ubezpieczenia to 22 złote.

-Z powodu ograniczonej ilości miejsc o wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanych wpłat. Zachęcamy do udziału – dodaje Szyjka.

-Udamy się wraz w Państwem na wieczorny spacer po katowickich galeriach sztuki. Odwiedzimy „Szyb Wilson” galerię w dawnym szybie kopalni Wieczorek. W industrialnych, surowych wnętrzach prezentowane są prace uczestników I Przeglądu Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda”. Z górniczego Janowa udamy się do centrum Katowic, gdzie na terenie dawnej kopali „Ferdynand”, później „Katowice” powstał wyjątkowy gmach Muzeum Śląskiego. Towarzyszą mu Międzynarodowe Centrum Kongresowe, siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i „Spodek”, tworząc Strefę Kultury. W muzeum śląskim będziemy uczestnikami wernisażu wystawy pt „Nie jestem już psem”. To prezentacja twórczość bezkompromisowych outsiderów: postaci kultowych i nieznanych, z dyplomami akademii i bez, samotnych wilków i ludzi undergroundu. Tym, co łączy ich sztukę, jest oddolna kontestacja systemów politycznych i estetycznych, łamanie społecznych tabu. W wystawie prezentowane są również prace nieżyjącego już artysty z Chełmka Włodzimierza Czerwa. Wieczór zakończymy spacerem po śródmiejskich kawiarniach – tłumaczą organizatorzy.

Wpłaty można dokonywać na konto nr 50 8110 1023 2006 0317 6590 0001 w ABS Banku Spółdzielczym w Andrychowie z dopiskiem Wilson. Zapisy, informacje: moksir@chelmek.pl tel. 601661771. Koszt: 22 złote.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy