CHEŁMEK. Żłobek coraz bliżej

10 października 2018 Autor: red
Fot. Paweł Waligóra/UM Chełmek

Fot. Paweł Waligóra/UM Chełmek

Trwają prace wykończeniowe związane z budową żłobka przy ul.Brzozowej. Kosztowal blisko 2,3 miliona złotych. Znajdzie w nim miejsce 48 dzieci.


Zadanie zostało zrealizowane dzięki pozyskaniu 960 tysięcy złotych dotacji w ramach rządowego programu „Maluch+”.

- Wsłuchując się w głosy młodych rodziców, przygotowaliśmy projekt budowy żłobka, który powstał przy budynku Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku przy ulicy Brzozowej. Nasz projekt został wysoko oceniony, dzięki czemu znaleźliśmy się wśród zaledwie 14 małopolskich gmin, które otrzymały dofinansowanie. Fakt ten cieszy podwójnie, ponieważ szczególnie ważne jest dla nas, że będziemy mogli umożliwić młodym rodzicom spokojny powrót do pracy po urodzeniu się dziecka - podkreśla burmistrz Andrzej Saternus.

reklama


Na terenie gminy Chełmek funkcjonuje obecnie niepubliczny klub dziecięcy, zapewniający opiekę tylko ośmiorgu dzieciom. Jest to jedyna forma opieki nad dziećmi do lat trzech.

W nowej placówce miejsce znajdzie 48 maluchów. Samorządowy żłobek będzie posiadał odpowiednie wyposażenie, a pomieszczenia dostosowane zostaną do potrzeb dzieci.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
!!! , 11.10.2018 22:11
To sie zapisz do Pisu!Tam ci dadzą!
Mama, 10.10.2018 16:45
Przedwyborcza ściema. Pan burmistrz zapomniał dodać ma kosztować czesne w tym żłobku. I te żenujące ankiety. Koszt jak w luksusowym prywatnym żłobku, przeciętnych chełmkowskich rodziców nie będzie na nie stać, a mamom nie opłaci się powrót do pracy...