DWORY. Młodzież wykonała boisko. Miasto dostarczy piasek

24 lipca 2013 Autor: PLIN

Młodzi ludzie z Dworów zrobili sobie boisko do siatkówki. W tej części Oświęcimia młodzież może jedynie pomarzyć o tak nowoczesnych obiektach jak Orliki w centrum miasta. Dlatego sami zakasali rękawy. Przydałoby się jeszcze trochę piasku. Spytaliśmy Urząd Miasta Oświęcim czy pomoże społecznikom. – Oczywiście, miasto włączy się w pomoc młodzieży – mówi rzecznik prasowy Katarzyna Kwiecień.

DWORY. Młodzież wykonała boisko. Miasto dostarczy piasek

Także starsze osoby z uznaniem patrzą na aktywność młodzieży. „Mieszkańcy osiedla Dwory – Kruki uprzejmie proszą o wysypanie żółtym piaskiem terenu w parku Hallera przy istniejącym boisku sportowym, na którym młodzież we własnym zakresie wykonała boisko do gry w siatkówkę. Wspólnymi siłami wybrano trochę ziemi, zamontowano słupki, założono folię. Pozostało tylko wysypanie podłoża żółtym piaskiem” – opisuje w liście do prezydenta Oświęcimia Bogusław Gawroński z Dworów. Pod wnioskiem do urzędu miasta o pomoc w tej kwestii widnieje kilkanaście podpisów.

Mecze na wykonanym przez młodych ludzi boisku przyciągają sporą grupę kibiców. Atmosfera jest rodzinna. Młodzież dba o porządek. Mówią, że zrobili boisko, bo po prostu taka była potrzeba. – Przydałoby się jeszcze trochę piasku. Mamy nadzieję, że urząd miasta nam pomoże – mówi jeden z inicjatorów akcji Marcin Ząbek.

Niezwłocznie zwróciliśmy się w tej sprawie do magistratu. - Oczywiście, miasto włączy się w pomoc młodzieży – zapowiada Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy UM Oświęcim.

Skoro, wspólnymi siłami, idzie nam tak dobrze, spytaliśmy również, czy dałoby się tam postawić także plac zabaw i zagospodarować pod kątem rekreacji teren parku Hallera. Urząd miasta zapewnia, że trwają działania w tym kierunku. - Sprawą placu zabaw i zagospodarowania parku zajmuje się Zarząd Budynków Mieszkalnych – informuje pani Katarzyna.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
puma, 29.07.2013 10:08
jesteś cwaniak daj na 10 ton
xzy, 25.07.2013 12:10
"Mecze na wykonanym przez młodych ludzi boisku przyciągają sporą grupę kibiców. Atmosfera jest rodzinną" Jak by tam iść na na ten mecz z alkomatem to pewnie połowa by siedziała w Bulowicach . Więc rodzinną Atmosferą tego nie nazywajmy nie psujmy dobrego wizerunku rodzin , którzy tam nie przebywają .
kasia, 25.07.2013 07:31
od czego jest pani soltys i od czego jest barak nie ma nic dla dzieci tylko spotkania dla starszych w czwartki tam urzadzaja sobie w baraku imprezki taneczne.a dzieci sie plataja kiedys chociaz wycieczka raz do roku dla dzieci byla i to tez nie dla wszystkich
Znawca, 24.07.2013 20:36
wielkie cuda piasek 1 tona 30 zł
dworzanin, 24.07.2013 19:27
w dworach przez wyziewy z zakładów chemicznych ludzie rzadko dożywają 50 tki niech chociaż młodzi się pocieszą
lola, 24.07.2013 15:11
jeżeli za plac za baw ma być odpowiedzialny ZBM to się nie doczekacie to firma, która nie robi nic, a jak o coś się prosi to zawsze twierdzą, że nie ma na to kasy :(
tymczas, 24.07.2013 14:38
Chwała tym co budowali i tym co wsparli -w młodych latach budowaliśmy tak jak oni i tez nam pomogli -takie inicjatywy młodzieży należy wspierać - bo to dodaje smaczku- teraz na pewno będą z niego korzystać i dbać o niego - co jakiś czas władza powinna wspierać ich zakupem piłki czy siatki
trzezwe spojrzenie, 24.07.2013 14:24
w dworach i tak zrobia z tego menelnie.. wokol same psychole i pijaki, wystarczy przejechac obok sklepu i zobaczyc jak koczuja. przeniosa sie na plac zabaw i bedzie 'rodzinnie' .mozna by wiele dodac ale szkoda czasu..
Mieszkaniec, 24.07.2013 13:12
<p>No wlasnie kiedys był Obstarczyk i nic nie robił dla Dwor&oacute;w. Teraz pewnie jest kto inny i też "[ciach!]" robi!!!</p>
dworas, 24.07.2013 12:28
Kiedyś był Obstarczyk, teraz nie mam pojęcia.
Mieszkaniec, 24.07.2013 12:15
Dworas - szczyt marzeń - zapomnij ;( Moze ktoś podać kto jest radnym w dzielnicy dwory ? i dlaczego nic sie tutaj nie robi (nie wliczajac kanalizacji )
dworas, 24.07.2013 11:11
Orlik byłby szczytem marzeń dla nas, mieszkańców Dworów.
Mieszkaniec, 24.07.2013 09:40
Bo to wstyd by w 21 wieku , miasto wydawało prawie 500,000 na kible w centrum a Młodzież prosiła sie o piasek na własnoręcznie utworzone boisko - sie pytam co do cholery robią radni odpowiedzialni za ta cześć Oświęcimia!!! prócz cmentarza i tej nieszczęsnej kaplicy Halera nic sie tu nie dzieje dla młodzieży i mieszkańców, nie ma dożynek nie ma nic !!!