DWORY. Starosta i prezydent odebrali ul. Zwycięstwa

08 sierpnia 2013 Autor: plin

Zakończyła się wspólna inwestycja miasta Oświęcim i powiatu. Za blisko 2,4 mln zł zmodernizowano ul. Zwycięstwa w Dworach. W procedurze odbioru uczestniczyli starosta Józef Krawczyk oraz pełniący funkcję prezydenta Janusz Chwierut.

fot. Starostwo

fot. Starostwo

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu poinformowało, że 5 sierpnia podpisany został protokół odbioru ul. Zwycięstwa, w ramach inwestycji „Przebudowa drogi powiatowej K 1895 ul. Zwycięstwa w Oświęcimiu - Dworach”. Inwestycję odebrali starosta oświęcimski Józef Krawczyk oraz pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia Janusz Chwierut.

Koszt robót wyniósł niemal 2,4 mln zł brutto. Przedsięwzięcie sfinansowały wspólnie miasto i powiat. Zakres prac obejmował m.in.: rozbiórkę kanalizacji i nawierzchni, przebudowę kanalizacji opadowej, montaż sieci energetycznej, wykonanie chodnika i ścieżki rowerowej z kostki brukowej, uzupełnienie podbudowy i położenie nowej nakładki asfaltobetonowej, przebudowę chodnika i zatoki autobusowej, a także roboty wykończeniowe, w tym odtworzenie terenów zielonych.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
biolożka, 11.08.2013 16:22
<p>"odtworzenie teren&oacute;w zielonych" - to chyba chodzi o ponowne zasadzenie drzew, kt&oacute;re posadzono przed dwoma miesiącami i uschły. Drogi Krawczuku i Chwierucie - jak się roślinki sadzi, to trzeba je p&oacute;źniej podlewać! Prosta to prawda, ale jak widać do niekt&oacute;rych nie dociera.</p>
Big, 09.08.2013 14:29
Miał być park na Trójkąci Bermudzkim a jest paatwisko. Chaszcze nad Sołą też straszą a miała być kładka. Nie szkoda takich terenów? Może podziałamy coś na Zasolu. Są radni z tego rejonu czy ich nie ma? Mieszkańcy nie mają gdzie w spokoju wypocząć.
turnau, 09.08.2013 14:15
Otoczenie Dworca woła o pomstę do nieba, a to przecież droga powiatowa. Zapraszamy tam starostę Krawcvzyka. Razem z prezydentem. To naprawdę piękna wizytówka miasta te połamane ławki rozjeżdżone trawniki. Może trochę ładnych krzewów poprawiłoby estetykę tego miejsca.
Roni, 09.08.2013 12:49
Nie narzekajcie bo nie widzieliście jak wygląda ulica CHODNIKI! To ulica należąca do miasta Oświęcim. Może choć by coś na nią wysypali. Ani przejść ani przejechać. Gdzi radni i rada osiedla? Może tam zaprosić władze miasta.
L.K., 09.08.2013 12:44
Starosta niech się weźmie za rejon Dworca PKP. Wstyd i hańba jak tam wygląda. Już za samo to powinni go odwołać.
miron, 09.08.2013 12:42
Jak piszecie o Obozowej i Więźniów to może coś by wreszcie zrobili z tym TRÓJKĄTEM, miał tam powstać park dla mieszkańców, ławeczki, krzewy klomby i co? wielka łąka i tyle. Gdzie ci radni z Zasola że nic nie robią w tym temacie?
Hej!, 09.08.2013 12:40
Do cholery! Chyba całą Obozową mają robić a nie tylko kawałek. Chociaż nigdy nic wiadomo bo Cynkowej też mają robić tylko kawałek - około 100 m. Resztę za parę lat. Czy to nie jest śmieszne??
zas-ka, 09.08.2013 12:36
może by tak skończyć remont Więźniów Oświęcimia?
sss, 09.08.2013 11:13
Obozowa tylko częśc od wieźniów osiecimia do orłowskiego. Czyli my dalej bedziemy wybiaac sobie zeby. Po cholere ten remont w tym mijscu. Dzieicaki do skzoły my do sklepu po dziurach. A raz na tydzien jak ktoś myka do kościoła do salezjan bedize miał luz. Storosta do zmiany. Porażka i tyle,
zas-ka, 09.08.2013 10:44
oże by tak skończyć remont Więźniów Oświęcimia?
kls, 09.08.2013 10:05
Mnie interesuje Młńska a nie Zwycięstwa..................!!!
Jacek, 09.08.2013 10:03
A kied rusza remont Obozowej. Znowu rozpoczną późną jesienią?
Viki, 09.08.2013 00:04
<p>POPIERAM "tomek1986osw" - Od lat był tam przystanek PKS i komu on przeszkadzał. Może jakiś "możny" tam mieszka . Ciekawe, gdzie można złożyć skargę na taki stan i komu można się pożalić?????</p>
strażnik internetów, 08.08.2013 22:23
@glinatex Oj, Janusz, Janusz...
waldemar, 08.08.2013 21:13
Ciekawie czy wskoczyli do pubu koło sklepu na piweczko, jak tak blisko byli.
kali, 08.08.2013 16:52
<p>Uparcie przeliczam. Za to: "m.in.: rozbi&oacute;rkę kanalizacji i nawierzchni, przebudowę kanalizacji opadowej, montaż sieci energetycznej, wykonanie chodnika i ścieżki rowerowej z kostki brukowej, uzupełnienie podbudowy i położenie nowej nakładki asfaltobetonowej, przebudowę chodnika i zatoki autobusowej, a także roboty wykończeniowe, w tym odtworzenie teren&oacute;w zielonych." - zapłacono tyle co za 5 miejskich kibelk&oacute;w w rejonie rynku...</p>
mieszkaniec, 08.08.2013 16:49
HURRRAAAAA!!!!!BRAWO,może ktoś z tego skorzysta bo środkowa cześć targowiska oddana(teoretycznie i ze wstęgą)2tygodnie temu a sprzedających jak nie było tak nie ma,trafiona inwestycja
tomek1986osw, 08.08.2013 16:13
Starosta Józef Krawczyk, niech lepiej bierze się za łopatę i odbudowuje zatokę autobusową przy kościele Św. Maksymiliana Kolbe oraz buduje zatokę na ul. Tysiąclecia obok OCK, a nie likwiduje przystanki! Likwidując te dwa przystanki naruszył Założenia Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego! "Zadanie nr 1/II. Przebudowa ulic Nojego i Tysiąclecia w Oświęcimiu (droga powiatowa) – etap II. Prace do wykonania: - przebudowa konstrukcji ulicy 400 mb - remont chodników i ścieżek rowerowych 3800 m2 - przebudowa i budowa zatok autobusowych - przebudowa skrzyżowań Termin realizacji: 2013-2014 r. Beneficjent/Realizator zadania: Zarząd Powiatu Oświęcimskiego Cel zadania: Celem zadania jest przebudowa układu komunikacyjnego miasta Oświęcim, mającego na celu usprawnienie komunikacji wewnątrz miasta. Cel ten zostanie zrealizowany poprzez przebudowę ulic, skrzyżowań, wydzielenie ścieżek rowerowych, BUDOWĘ (nie likwidację) miejsc postojowych i zatok autobusowych. Uzasadnienie: Zadanie to jest kontynuacją kolejnego etapu przebudowy w/w ulic rozpoczętego w III Etapie realizacji OSPR. Usprawniona zostanie komunikacja między terenami Miejskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, terenami mieszkaniowymi i Centrum Edukacyjno-Sportowym.
Andy, 08.08.2013 15:24
Odebrali? Nie słyszałem, żeby któryś z w/w posiadał uprawnienia budowlane w zakresie [ciach!]? Cóż, czas się na Dworach pokazać, wybory za rok. Droga jak droga. Władza zbiera podatki z wydobycia kruszyw to niech remontuje. Łaski nie robi. Ciężkie zestawy jeżdżą tam od ponad 40 lat to i trzeba było doprowadzić do używalności. Nie pierwszy raz, nie ostatni. Czym tu się chwalić, zwyczajna rzecz. Wkład pracy w inwestycję tytułowych "bohaterów" czym zmierzono? - ilością podpisów, uśmiechów, uścisków?
???, 08.08.2013 13:34
glinatex - gdzie tą trawę pomalowano? Powiedz czy to upał, żółć ci oczy zalała, czy po prostu kłamiesz?
Rafał, 08.08.2013 12:48
A teraz zapraszam na ul. Szpitalna i polecam się panom przespacerować np. z wózkiem po dziurawych chodnikach i krawężnikach wysokich na 30cm... Co robi rada osiedla ze przez tyle lat nic się nie ruszyło w kwestii remontu? zapewne nie mieszka tu żaden radny
BEZradny, 08.08.2013 12:21
Zauważyliście jak to samorządowcy lubią być fotografowani ?! Zaproponujcie jakiego samorządowca chcielibyście zobaczyć na okładce jakiej gazety... :) mogą być bardzo ciekawe propozycje :)
glinatex, 08.08.2013 12:20
Zdjęcie i komentarz jak za komuny! Nawet trawę na zielono PO-malowano.
dworas, 08.08.2013 12:16
FAJNIE, ALE CHODNIK NA ZWYCIĘSTWA PRZY ZAKŁADACH CHEMICZNYCH JUŻ JEST ROZWALONY, CO KAWAŁEK POJAWIAJĄ SIĘ DZIURY I INNE ZNISZCZENIA, W DODATKU MIĘDZY KOSTKAMI WYRASTA TRAWA.
gruby, 08.08.2013 12:05
Wreście coś zrobił dla swoich KRAJANÓW Pan Starosta,żądajcie więcej - wybory już za rok