FUTBOL AMATORSKI. Karne rozstrzygnięcie w wielkim finale

16 grudnia 2020 Autor: png
JT-Cleaning zwyciężyło w "Mikołajkowym Turnieju Piłkarskim Amatorów". Fot. facebook.com/Amatorka-Oświęcim

JT-Cleaning zwyciężyło w "Mikołajkowym Turnieju Piłkarskim Amatorów". Fot. facebook.com/Amatorka-Oświęcim

JT-Cleaning sięgnęło po okazały puchar w "Mikołajkowym Turnieju Piłkarskim Amatorów". W zawodach rozgrywanych pod patronatem prezydenta Oświęcimia rywalizowało osiem ekip, które w pierwszej fazie zostały podzielone na dwie grupy.

Turniej zorganizowało Oświęcimskie Stowarzyszenie Sportu Amatorskiego "OSSA", Amatorka Oświęcim oraz Miasto Oświęcim. W związku z sytuacją epidemiczną na trybunach zabrakło kibiców.

Część wpisowego od każdej z drużyn zostanie przeznaczona na wsparcie dla Domu Dziecka w Oświęcimiu. Zakupione artykuły zostaną przekazane do placówki. - Mamy nadzieję, że tym akcentem sprawimy radość podopiecznym - mówią zgodnie organizatorzy.

Zaproszenie do udziału w turnieju przyjęło osiem drużyn. Mecze grupowe rozegrano systemem każdy z każdym. Do fazy finałowej awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

W pierwszym meczu grupy A JT-Cleaning zmierzył się DS Bruk. Spotkali się zatem starzy znajomi z rozgrywek amatorskiej ligi. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszli ci pierwsi, wygrywając ostatecznie 4:3. Na koniec zmagań grupy A JT-Cleaning zremisowało ze Stowarzyszeniem Gol 3:3. Ten remis sprawił, że o pierwszym miejscu w grupie zadecydował lepszy bilans bramkowy.

W grupie B znalazła się m.in. ekipa Antrax Tychy dla której był to swoisty debiut w oświęcimskiej hali. Już w pierwszym spotkaniu tyszanie zmierzyli się z Sharkami, czyli "starymi ligowymi wyjadaczami" (1:0 dla Antraxu). Właśnie te dwie drużyny ostatecznie zameldowały się w półfinałach.

W pierwszym półfinale wszystko rozstrzygało się w serii karnych (awans Sharków), a w starciu JT-Cleaning z Antrax Tychy decydujący okazał się zaledwie jeden gol. W "małym finale" pewnie zwyciężyły oświęcimskie Rekiny, a w finale znowu mieliśmy prawdziwy dreszczowiec, który kończyły rzuty karne.

Z wygranej ostatecznie cieszyła się drużyna JT-Cleaning. Królem strzelców mikołajkowego turnieju amatorów został Dawid Adamczyk. Zawodnik Sharków zdobył osiem goli. Najlepszym bramkarzem zgodnie wybrano Adama Narwida z JT-Cleaning.

Grupa A: 1. Stowarzyszenie Gol (7 pkt, 15:4 bramki), 2. JT-Cleaning (7 pkt, 12:6 bramki), 3. Wolmo (3 pkt, 4:14 bramki), 4. DS Bruk (0 pkt, 7:14 bramki)

Grupa B: 1. Antrax Tychy (7 pkt, 4:1 bramki), 2. Sharks (6 pkt, 6:2 bramki), 3. Stawy Bieruń (4 pkt, 6:8 bramki), 4. USB (0 pkt, 4:9 bramki)

Półfinały:
Stowarzyszenie Gol - Sharks 3:3, 3:1 rzuty karne
JT-Cleaning - Antrax Tychy 1:0

Mecz o trzecie miejsce:
Sharks - Antrax Tychy 8:3

Finał:
Stowarzyszenie Gol - JT-Cleaning 2:2, 3:5 rzuty karne

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy