GMINA CHEŁMEK. Spowodował kolizję. Był pijany i niejedno miał na sumieniu

12 kwietnia 2018 Autor: red
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Policjanci z komisariatu w Chełmku w niespełna trzy godziny po zdarzeniu odnaleźli i zatrzymali 34-letniego kierowcę, który uciekł z miejsca kolizji. Sprawca ma na koncie także trzy inne poważne przestępstwa.

W poniedziałkowe popołudnie policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Oświęcimskiej w Gorzowie. Ustalili, że kierowca fiata punto po zderzeniu z fiatem seicento, uderzył w słup telekomunikacyjny, a następnie porzucając pojazd, w którym znajdowało się troje jego nietrzeźwych znajomych, uciekł z miejsca zdarzenia.

- Policjanci ustalili personalia kierowcy, który, jak się okazało, miał cofnięte uprawnienia do kierowania i wszczęli jego poszukiwania. Tuż po godzinie 16 jeden z patroli na ulicy Krakowskiej w Chełmku zauważył poszukiwanego mężczyznę. 34 - latek również dostrzegł policjantów więc zaczął uciekać, lecz szybko został zatrzymany i trafił do pomieszczeń da osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W chwili zatrzymania miał w organizmie 2,70 promila alkoholu - relacjonuje przebieg zdarzenia asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci postawili mu zarzut kradzieży samochodu, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Odpowie również za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Za kradzież samochodu oraz kierowanie pomimo cofniętych uprawnień grozi po 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy