GMINA KĘTY. Chciał popełnić samobójstwo. Uratowali go policjanci z strażnikiem miejskim

12 września 2017 Autor: sz
GMINA KĘTY. Chciał popełnić samobójstwo. Uratowali go policjanci z strażnikiem miejskim

W niedzielę wieczorem Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformowało dyżurnego Komisariatu Policji w Kętach o mężczyźnie, który na terenie Gminy Kęty chce targnąć się na własne życie. Policjant, mając numer telefonu desperata, natychmiast podjął próbę kontaktu z mężczyzną w celu ustalenia miejsca, w którym przebywa.

-Na podstawie kilku zdawkowych informacji, dyżurny trafnie określił, że zgłoszenie dotyczy 55-letniego mieszkańca Gminy Kęty, więc pod wskazany adres natychmiast wysłał patrole – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Drzwi do domu otworzył funkcjonariuszom szwagier desperata, który nie miał pojęcia o tym co dzieje się w jednym z pokoi w jego domu.

Policjanci po wejściu do pokoju, zastali leżącego na ziemi mężczyznę z zaciśniętą pętlą na szyi. 55-letni kęczanin nie oddychał.

- Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do resuscytacji, w międzyczasie wzywając Pogotowie Ratunkowe. Po chwili mężczyzna odzyskał funkcje życiowe – mówi Małgorzata Jurecka.

Ratownicy medyczni zabrali mężczyznę do szpitala na dalsze leczenie. Powodem targnięcia się na życie przez 55-letniego mężczyznę prawdopodobnie były problemy rodzinne.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy