GMINA KĘTY. Policjanci z grupy Speed eliminują kierowców – amatorów narkotyków

01 lutego 2021 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Ostatnie dni stycznia były dość pracowite dla policjantów z oświęcimskiej grupy Speed. Mundurowi skutecznie wyeliminowali kierowców – amatorów narkotyków.

W poniedziałek 25 stycznia policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolowali ulicę Kęcką w Bielanach. Do kontroli zatrzymali volkswagena, którym kierował 27-letni mieszkaniec Osieka. Zaraz po uchyleniu szyby funkcjonariusze wyczuli wydobywający się z wnętrza pojazdu woń marihuany.

-Badanie śliny mężczyzny nie wykazało środków odurzających, jednakże w pojeździe w jednym ze schowków policjanci znaleźli woreczek z marihuaną – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dzień później policjanci z grupy Speed pracowali na ulicy Oświęcimskiej w Nowej Wsi. Tam funkcjonariusze zauważyli audi, które miało nieprawidłowo zamontowaną tablicę rejestracyjną. Patrol postanowił zatrzymać pojazd do kontroli. Samochodem podróżowało dwoje młodych ludzi – 19-letni kierowca oraz jego o rok młodsza znajoma.

-Mundurowi zauważyli, że kierujący najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających więc poddali badaniu ślinę mężczyzny. Narkotester wykazał obecność dwóch środków odurzających: marihuanę oraz kokainę – relacjonuje Małgorzata Jurecka.

Policjanci podczas przeszukania samochodu znaleźli słoiczek z marihuaną oraz dwa młynki do mielenia suszu.

Natomiast w ostatnią sobotę stycznia policjanci pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym patrolowali ulicę Oświęcimską w Nowej w gminie Kęty. Tuż po godzinie 16 zatrzymali do kontroli volkswagena, którym kierował 28-letni mieszkaniec gminy Kęty. W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli, iż kierowca najprawdopodobniej jest pod wpływem środków odurzających.

-Badanie śliny mężczyzny przy użyciu narkotestera wykazało obecność amfetaminy – informuje rzeczniczka oświęcimskiej policji.

To jednak nie wszystko. Mężczyzna miał przy sobie woreczek foliowy w którym znajdowała się amfetamina.

Za prowadzenie pojazdem pod wpływem narkotyków grodzi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za posiadanie narkotyków do lat 3.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy