GROJEC. Prowadził ciężarówkę z dwoma zakazami kierowania

12 grudnia 2018 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci zatrzymali kierowcę ciężarówki, który nie posiadał uprawnień do kierowania tirami, za to miał na koncie już dwa zakazy kierowania!

Wczoraj po południu policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na DW 948.

Tuż po godzinie 15 w Grojcu na ulicy Beskidzkiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki Iveco, za którego kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec gminy Kęty

- Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodami ciężarowymi, ale za to posiada cofnięte uprawnienia kategorii „B” oraz dwa zakazy kierowania - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Jeden orzeczony przez Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej, natomiast drugi przez Sąd Rejonowy Oświęcimiu.

Zakazy zostały orzeczone w połowie br. za kierowanie samochodem osobowym, pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania.

Natomiast uprawnienia do kierowania, które 22 – latek zdobył w 2014 zostały mu cofnięte za wykroczenia drogowe, które popełnił w przeciągu roku czasu od uzyskania prawa jazdy. Były to m.in. kolizja oraz przekroczenia prędkości.

Za kierowanie pojazdem pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Kierowca , 12.12.2018 23:10
I co mi zrobicie? Nic mi nie zrobicie.
Leon, 12.12.2018 19:40
A jak to się stało ze ktoś mu zezwolił na jazdę ciężarówką? Pracodawca nie sprawdził prawa jazdy? Bo chyba to nie była jego prywatna ciężarówka?
PS. do autora: określenie "rok czasu" jest niepoprawne.
realista, 12.12.2018 18:00
To jakiś DEBILIUSZ...bo idiota to za słabe słowo..22 lata i już taka kartoteka.To jest to pokolenie bezstresowe wszystko im wolno.
Mieszkaniec Grojca, 12.12.2018 17:51
Takich debili trzeba tylko za kratki
Hahaha, 12.12.2018 15:29
Co za baran :D