GMINA OŚWIĘCIM. Albert Bartosz "poprosił" pracownice Urzędu Gminy o posprzątanie swojego samochodu

03 sierpnia 2017 Autor: sz
Wójt Albert Bartosz poprosił pracownice Urzędu Gminy, by posprzątały jego prywatny samochód. Fot. Szymon Chabior

Wójt Albert Bartosz poprosił pracownice Urzędu Gminy, by posprzątały jego prywatny samochód. Fot. Szymon Chabior

Podczas czerwcowej sesji Rady Gminy Oświęcim, radny Paweł Jezierski złożył interpelację w sprawie plotek dotyczących sprzątania prywatnego samochodu przez panie sprzątające, zatrudnione w Urzędzie Gminy.


Szanowny Panie Wójcie, doszły do mnie krążące po gminie opowieści, o tym jakoby pracownica Urzędu Gminy Oświęcim otrzymała polecenie i posprzątała Pana Wójta prywatny samochód. To zapewne fałszywa plotka, która godzi w Pana dobre imię. Jak zawsze w ramach walki z oszczerstwami proszę o ukrócenie tych oskarżeń i deklarację, że nic takiego nie miało miejsca, a pracownica urzędu nigdy nie sprzątała Pana samochodu” - czytamy w interpelacji złożonej przez radnego Pawła Jezierskiego.


Radny Paweł Jezierski, do dnia, w którym otrzymał odpowiedź od wójta Gminy Oświęcim, Alberta Bartosza żył w przekonaniu, iż to co się mówiło na temat sprzątania prywatnego samochodu przez pracownice Urzędu Gminy jest faktycznie plotką. Wszystko jednak się zmieniło po przeczytaniu odpowiedzi na złożoną interpelację.


Albert Bartosz, wójt Gminy Oświęcim przyznał, iż faktycznie pracownica Urzędu Gminy Oświęcim sprzątała jego prywatny samochód.


...informuję , że prawdą jest, iż zwróciłem się z prośbą do pań zatrudnionych w Urzędzie Gminy Oświęcim o posprzątanie mojego samochodu. Prace te polegały na wyczyszczeniu plamy z rozlanego produktu spożywczego” - wyjaśnia w odpowiedzi na interpelację Albert Bartosz.


Wójt Gminy Oświęcim podkreśla, że zdarzenie miało charakter losowy, a jego prośba wynikała z planowanych chwilę później ważnych spotkań służbowych.


W odpowiedzi, Albert Bartosz zdecydowanie zaznacza, że nie było to polecenie a jedynie prośba. Nad tym określeniem zastanawia się jednak radny Paweł Jezierski.


-Zastanawia mnie, jaka w kodeksie pracy jest definicja prośby przełożonego w czasie pracy, która nie jest poleceniem służbowym – z uśmiechem na twarzy kwituje Paweł Jezierski, radny Gminy Oświęcim.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

RYL, 25.08.2017 19:18
Pozdrawiam, chodziliśmy chyba razem do jednej klasy w szkole górniczej
Nich.ol, 14.08.2017 23:30
Buhaha. ...ok.75% poniższych postów pisze jedna osoba. Złośliwa i bardzo mało inteligentna. Hihihi....glupota granic nie ma.
Invader, 07.08.2017 18:00
Studium przypadku bohatera tego artykułu dowodzi, a jednocześnie bawi, że nic bardziej człowiekowi nie jest w stanie zaszkodzić niż on sam. Wystarczy tylko nie mieć dwóch cech i katastrofa murowana. Honor i klasa to cechy, które powinny być wizytówką człowieka, który został wybrany przez lokalną społeczność do sprawowania określonej funkcji. W tej sytuacji nie może być oczywiście mowy o wystąpieniu tych dwóch cech, bo śledząc poczynania naszego bohatera można powiedzieć tylko tyle, że jeśli jest coś, co może go bardziej skompromitować, jest wyłącznie on sam. Wystarczy mu tylko nie przeszkadzać, a on sam będzie dla siebie największym zagrożeniem. Pozdrawiam mieszkańców gminy Oświęcim i życzę w przyszłym roku pomyślnych wyborów :)
Mieszkaniec, 07.08.2017 11:42
Panie Wojcie pora chyba kończyć to smieszne Pana urzędowanie
zdziwiona, 06.08.2017 17:39
A tak swoją droga coś rzadko pan Wójt wypowiada się na temat Pani Janinki a zapewne jest na bieżąco i nadal się o Nia troszczy. Może uchyliłby rąbka tajemnicy???
Klasyk, 06.08.2017 13:34
Ciekawe jak ja bym poprosil tego pana o posprzatanie samochodu,czy chetnie pomoze.Mozna to kiedys sprawdzic!Chlop ma tupet,niestety takich wybiera narod
hotin do moderatora., 05.08.2017 21:07
Witam i zadaję pytanie. Czyto jest portal promujący tylko Platformę z nazwy Obywatelską wraz z przerzutami typu KOD i .Nowoczesnna?
ciekawy, 04.08.2017 21:57
Ciekawe ile prawdy jest w plotce że wójtowi podobają się panie w szpilkach i czy urząd gminy zakupił dla swoich pracownic buty na szpilkach aby ładnie się prezentowały w pracy? ;)
Piotr, 04.08.2017 18:15
Podobno zarejstrowanych jest wiecej. Inna prawda mówi, że macho z komleksem małego, aby czuć się na spotkaniu, jak prawdziwy mężczyzna, musi to sobie rekompensować to sobie rozmiarem samochodu. Nie wolno jednak o to podejrzewać Wójta, który na spotkanie potrzebował na spotkanie swojego Jeepa zapewne z innych powodów. Wiernemi mężowi nie chodziło też zapewne o ew. wypad po spotkaniu na oglądanie gwiazd w samochodzie z jakąś kobietą. Jeszcze przy okazji otrzymałby za to mandat, a takie rzeczy to na pewno nie w gminie Oświęcim.
rzeczowy, 04.08.2017 17:15
Nieodpowiedni człowiek na tym stanowisku - woda sodowa bije -oskarża wszystkich ze go krytykują a sam daje coraz więcej powodów - ciekawi mnie czy zatrudniając pseudo adwokatów którzy wysyłali do krytykujących wymuszenia wpłat na konto fundacji żony -płacił im z podatków mieszkańców i czy takie straszenie i wymuszanie jest legalne
zdziwiona, 04.08.2017 10:12
Czy Pan wójt ma zarejestrowany tylko jeden samochód?
Znajomy znajomego , 04.08.2017 03:19
Już kiedyś mówiłem panu Albertowi że startowanie z list wyborczych POpaprańców z PO zaszufladkuje do ekipy pazernych na kasę ale nie docierało to do niego.Patrząc teraz z perspektywy czasu widać z kim przestajesz takim się stajesz!!! No chyba że parcie na szkło( TVN) i kasę ma się we krwi ???
, 03.08.2017 23:54
ciekawe ile jeszcze plotek o all ....ciku usłyszymy do końca kadencji. ciekawi mnie ile wyjdzie plotek związanych z budową domu i jego odwodnieniem. co z deszczówką?
Krzysztof, 03.08.2017 23:52
Panie Wójcie więcej godności, tak Pan kpił z poprzedniczki i wyśmiewał za fotel z masażerem i TV w gabinecie, a teraz wykorzystywać pracowników urzędu, za pieniądze podatników? Jeszcze inne rzeczy an robił... Oj nie ładnie. Zapraszam do nie głosowania na Tego Wspaniałego człowieka w następnych wyborach
bubek, 03.08.2017 22:19
jak przywiozłem kruszywo to pani wójtowa pomachała mi rączką taka była zapłata za transport wójtowa i wójt myślą że są pępkiem świata
piotr, 03.08.2017 22:07
Hmm ! Do Przecieszyna przeca nie daleko ! A co z Fundacja???Terz trzeba posprzatac !Na litosc boga ,ludu moj lodu!!!
zaborzanka, 03.08.2017 21:10
Komuś władza już całkiem uderzyła do głowy. Zastanawiałam się czy to złośliwi wyborcy nalatują na wójta, ale widze, że maja całkowitą rację.
opamietanie, 03.08.2017 19:12
Wyraźne złośliwości wobec Pana Wójta, ludzievopamietajcie się.
zenon, 03.08.2017 17:25
A plama to z jakiego artykułu spożywczego, czy aby sama pracownica nie popełniła tej plamy?
zenon, 03.08.2017 17:23
Ad Miodek twoja stara ma problem alkoholowy
polish ham, 03.08.2017 17:11
ślady po kefirze zapewne.
oświęcimianin, 03.08.2017 15:32
a dom po budowie to kto sprzatał?
Pracownik , 03.08.2017 13:04
Dyzma robi folwark z Urzędu Gminy. Żenada.
zaborzanin, 03.08.2017 12:25
Kolejny przykład jak wójt dba wyłącznie o swoja d..ę i toleruje tylko tych co mu w tym pomagają ,np p Śreniawski podnosząc wójtowi wynagrodzenie o 1500zł , p Kraj remont drogi polnej przed budowanym domem wójta ,zatrudnienie swojej żony w szkole po tym jak została wyrzucona z innej placówki teraz sprzątaczka a na mieszkańców gminy jak będą podskakiwać to na szle jakąś kontrolę .To jest właśnie cały albercik
Miodek, 03.08.2017 12:24
"Poprosił", czy poprosił? W cudzysłowie, czy bez? Autor ma problem z interpunkcją. A te kreseczki robią różnicę. "Twoja stara piła leży w piwnicy" to nie to samo co "Twoja stara piła, leży w piwnicy".
Mieszkaniec, 03.08.2017 12:07
Panie z gminy napewno z wielką ochotą, na fali zaszczytu jakie je spotkał posprzątały samochód wujta.
gapciu, 03.08.2017 10:46
jest to żenada. ale jak się lepiej wsłuchać w ludzi pracujących w tym urzędzie to nie pierwsza :)
Panicz, 03.08.2017 09:35
Biedne urzędniczki będą musiały i majty prać po Panu Wójcie .... jak "poprosi" ;)
Obserwator, 03.08.2017 09:13
Biedne panie urzędniczki...Ciekawe jakie brudy im jeszcze przyjdzie czyścić do końca kadencji Pana Wójta...
tak ... sobie, 03.08.2017 09:08
Znane są wypadki, że przełożeni proszą pracownice o posprzątanie swojego mieszkania, posprzątanie samochodu to znowu nic takiego.
do debila, 03.08.2017 09:01
A co lepiej jakby zatrudnił kierowce i kupił sobie furę na nasz koszt. Jesteście intelektualnie zaorani.
Mieszkaniec, 03.08.2017 08:59
Spotkanie służbowe miało się odbyć w samochodzie? Takie zwyczaje? Wyobrażam sobie zupełnie nierealną sytuacje jak w jakieś nieznanej firmie prywatnej prezes dostaje mandaty za schadzki w Krakowie, a ślady po zabawach karze czyścić sprzątaczką i nazywa je burdami po produkcie spożywczym.