GMINA OŚWIĘCIM. Mimo strajku gimnazjaliści piszą egzamin

10 kwietnia 2019 Autor: sz
Fot. Szymon Chabior

Fot. Szymon Chabior

Mimo ogólnopolskiego strajku nauczycieli egzaminy gimnazjalne w Gminie Oświęcim odbywają się w dwóch szkołach – w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku oraz w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu.

Test humanistyczny w Szkole Podstawowej w Zaborzu

-W dniu dzisiejszym do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 130 uczniów z 6 klas. W komisjach egzaminacyjnych są nauczyciele z naszej szkoły, to są przewodniczący tych zespołów nadzorujących. Natomiast jeśli chodzi o osoby z zewnątrz, to część nauczycieli dotarła do naszej placówki z gminnych szkół. Mamy też pięć osób, które nie pracują w szkole, ale posiadają wykształcenie pedagogiczne – mówi Marek Skrzypecki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaborzu.

Dzisiaj gimnazjaliści piszą egzamin z części humanistycznej. W kolejnych dniach matematyka i język obcy.

-Wspieramy dyrektorów naszych szkół w przeprowadzeniu egzaminów gimnazjalnych oraz egzaminów po ósmej klasie. Niemniej jednak to nie znaczy, że jesteśmy przeciwko strajkującym – zaznacza wójt Gminy Oświęcim, Mirosław Smolarek.

Sytuacja nauczycieli jest niestabilna

Aktualnie w Gminie Oświęcim trwa projektowanie organizacji szkół i przedszkoli na zbliżający się rok szkolny 2019/2020. W czasie, gdy w Polsce wygaszane są gimnazja i sytuacja zawodowa nauczycieli jest niestabilna, pedagodzy podejmują niejednokrotnie trudne decyzje.

-Trwa debata o poziomie szkolnictwa w naszym kraju. Pracownicy pedagogiczni zasłużyli, abyśmy jako organ prowadzący pomagali – w ramach swoich kompetencji – w zapewnieniu etatów w szkołach i przedszkolach – mówi zastępca wójta Gminy Oświęcim, Halina Musiał.

Na dzień dzisiejszy w szkołach w Gminie Oświęcim jest zatrudnione 216 nauczycieli na czas nieokreślony oraz 89 na czas określony.

-Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w Gminie Oświęcim wszyscy nauczyciele zatrudnieni na czas nieokreślony mieli zagwarantowaną pracę. Nauczyciele naszych szkół mogą czuć się bezpiecznie – mówi zastępca wójta Gminy Oświęcim.

Strajk nauczycieli

Podczas egzaminów uczniowie pozostałych klas mają wolne. Natomiast w pozostałe dni uczniowie mają zapewnioną opiekę.

-W dni strajku, kiedy nie odbywa się egzamin czy to gimnazjalny czy to ósmoklasisty do szkoły docierają uczniowie, odbywają się zajęcia świetlicowe. W pierwszym dniu strajku w poniedziałek 8 kwietnia mieliśmy 34 uczniów, którzy dotarli na zajęcia – podkreśla Marek Skrzypecki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaborzu.

Podczas strajku uczniowie mają zapewniony dowóz do szkoły oraz wyżywienie.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Ludwik lat 75, 12.04.2019 05:31
Popieram Nauczycieli w Oświęcimiu i całej Polsce....
Normalny, 11.04.2019 21:26
Brawo nasi nauczyciele, podziwiam Waszą prace i jak jeden z wiekszości trzymam za Was kciuki abyście wytrwali i wygrali. Dość poniżania uczciwych ludzi.