GMINA OŚWIĘCIM. Niemiecka rewizyta. Goście ujęci ciepłym przyjęciem

12 czerwca 2018 Autor: red
Fot. UG Oświęcim

Fot. UG Oświęcim

Czteroosobowa delegacja z niemieckej gminy Osloss w Dolnej Saksonii gościła w Gminie Oświęcim. - Odwiedzili burmistrz Axel Passeier, jego zastępczyni Andrea Sammann, Manuela Tappenbeck z komisji ds.kultury, sportu i młodzieży coraz Holger-Helmuth Schmidt - informuje Urząd Gminy Oświęcim.

Była to niemiecka rewizyta. W maju przedstawiciele Gminy Oświęcim gościli w Niemczech.

Goście zwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, a także oświęcimską synagogę. W towarzystwie zastępcy wójta Bartłomieja Bąka, złożyli kwiaty przy Ścianie Śmierci.

- Zaprosiliśmy naszych niemieckich przyjaciół również po to, by zobaczyli, jak w pobliżu miejsca najstraszniejszych wydarzeń II wojny światowej toczy się teraz życie – że ludzie są gościnni i przyjaźni, a także otwarci na innych oraz że potrafią się cieszyć życiem - czytamy w komunikacie UG.

W drodze do Domu Ludowego w Stawach Monowskich wójt Albert Bartosz pokazał swoim gościom ważne punkty na mapie gminy – nową szkołę w Porębie Wielkiej, pałac, w którym mieściła się jej stara siedziba, strażnice OSP i Domy Ludowe we Włosienicy i Porębie Wielkiej.

Niemcy wzięli udział w Dniach Gminy Oświęcim. Burmistrz Passeier dziękował ze sceny za gościnne przyjęcie i mówił o tym, jak bardzo są dumni stojąc przed mieszkańcami gminy Oświęcim. Ceremonii powitania dopełnił tor z herbami obu gmin, zgodnie podzielony wspólnie przez obu włodarzy, którzy potem rozdawali słodki poczęstunek w tłumie.

Nazajutrz gościli w Domu Ludowym w Pławach. Wizytę zwieńczyło zaproszenie dla burmistrza Osloss na tegoroczne dożynki i propozycja zostania gospodarzem. Pan Passeier z radością obiecał rozważyć przyjazd.

W sąsiedniej Brzezince Niemcy spotkali się z przedstawicielami miejscowej, piłkarkami AF "Iskra", a w Centrum Obsługi Turystów poznali historię monumentu „B” oraz obejrzeli wystawę „Zabijanie z przekonania”.

- Wizytę zwieńczył obiad Broszkowicach w towarzystwie zastępców przewodniczącego rady gminy Marii Brombosz i Krzysztofa Harmaty, sołtysów Anny Sporysz, Władysława Zalińskiego i Arkadiusza Kuwika, a także reprezentacji urzędu gminy z wójtem Albertem Bartoszem na czele - dodaje UG.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Oświęcim, 12.06.2018 10:29
Dziadek twój był w Kriegsmarine. Co zrobiłeś nam ja odpowiedź znam