GMINA OŚWIĘCIM. Nieoczekiwana zmiana miejsca

02 maja 2018 Autor: red
fot. UG Oświęcim

fot. UG Oświęcim

Mieszkańcy Poręby Wielkiej są rozczarowani. W tym roku to właśnie w tej wsi miały się odbyć Dni Gminy Oświęcim. Plany wzięły w łeb. Wójt Albert Bartosz zdecydował, że impreza zostanie zorganizowana w jego miejscowości, czyli w Zaborzu.

O przyczyny przeniesienia tegorocznych Dni Gminy Oświęcim do Zaborza zapytała wójta radna Bernardyna Bryzek, mieszkanka Poręby Wielkiej.

- W Rajsku w ubiegłym roku (gdzie zorganizowano Dni Gminy Oświęcim 2017 - przyp. red) przekazał Pan klucz dla sołectwa Poręba Wielka, oświadczając że w 2018 r. Dni Gminy Oświęcim odbędą się w Porębie Wielkiej, w parku przy szkole - przypomniała wójtowi pani radna, dodając że dobrym, niepisanym zwyczajem było to, iż sołectwo, w którym jest klucz, w kolejnym roku organizuje Dni Gminy.

W tym miejscu warto przytoczyć fragment relacji z zeszłorocznych Dni Gminy Oświęcim w Rajsku. Jest ona dostępna na stronie Urzędu Gminy Oświęcim.

"Ostatnim oficjalnym akcentem było przekazanie Klucza do bram gminy. Z rąk wójta Alberta Bartosza odebrała go sołtys Poręby Wielkiej Maria Brombosz. Zaprosiła uczestników rajskiej imprezy na kolejne, trzynaste – więc zapewne szczęśliwe – Dni Gminy. (...) Finałem Dni Gminy był, tradycyjny już, pokaz sztucznych ogni. Do zobaczenia za rok w Porębie Wielkiej!

Co na to wszystko wójt Bartosz?

Odpowiedział, że "rozważana była lokalizacja Dni Gminy Oświęcim w dniach 9-10 czerwca 2018 r. w różnych lokalizacjach".

- O wyborze terenów LKS Zaborzanka w sołectwie Zaborze zadecydowały wymogi bezpieczeństwa oraz względy techniczne i logistyczne - stwierdził wójt, przekonując, że "zabezpieczenie terenu oraz infrastruktura transportowa tych obiektów nie wymaga ponoszenia dodatkowych nakładów, które byłyby konieczne w rozpatrywanej równolegle lokalizacji w sołectwie Poręba Wielka".

- W mojej opinii Dni Gminy Oświęcim to niezwykle istotne i doniosłe święto, niemniej wydatki związane z organizacją jednej, nawet najważniejszej imprezy słusznie mogłyby być postrzegane jako niegospodarne zaspokajanie doraźnej i chwilowej potrzeby - wyznał Albert Bartosz. - Biorąc pod uwagę powyższe oraz zważywszy na obecną, trudną sytuację finansową Gminy Oświęcim, podjąłem decyzję o organizacji tegorocznych Dni Gminy Oświęcim w sołectwie Zaborze.

Na zdjęciu: wójt Albert Bartosz i sołtys Poręby Wielkiej Maria Brombosz z symbolicznym kluczem.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Mieszkaniec , 06.05.2018 06:48
A moze badzmy zalamani tym iz od pocztku poreby wielkiej od strony oswiecimia dziecu niw maja chodnika az do szkoly nie czujmy sie zalamani ze nie bedzie imprezy festynu czujmy sie odpowiedzilani za bezpieczenstwo swoje i dzieci jal maja chodzi po takie ruchliwej drodze do szkoly????czas zrobic chodniki
SadButTru, 05.05.2018 21:50
Dziadu przez cala kadencje w babicach nic nie zrobiles nawet obiecanego chodnika od swiatel do przejszdu a jest tam z 50 m. Dzieci nie maja nawet placu zabaw. Nie ma orlika. Szkola w ruinie, dzieci zaczna zaraz nogi lamac na starych krzywych plytkach wejsciowych. Drogi dziurawe. Wez sie obudz i odejdz pijawko. Nawet nie chce wiedziec co jest w pozostalych wsiach.
Z Gminy, 05.05.2018 09:02
Brawo dla Radnych z Poręby! Nie wystraszyły się ewentualnej zemsty Dyzmy. Pracowały w Radzie z myślą o Gminie, Porębie i Mieszkańcach, a nie Wójcie. Przenosiny Dni Gminy to żenujące posunięcie Wójta i tylko Wójtowi zaszkodzi.
stop układom, 05.05.2018 08:48
Zakładam się, że pod nickiem "Z gminy" kryje się znów nowonadziejowy aktywista lub wyznawca.
Zawiedziony, 04.05.2018 16:34
Wojt pisze ze w delegacji w niemczech wziłą udział prezes gminy OSP. Był to cywil .Może wstydzi się munduru.
Z Gminy, 04.05.2018 09:25
Brawo dla Radnych z Poręby! Nie wystraszyły się ewentualnej zemsty Dyzmy. Pracowały w Radzie z myślą o Gminie, Porębie i Mieszkańcach, a nie Wójcie. Przenosiny Dni Gminy to żenujące posunięcie Wójta i tylko Wójtowi zaszkodzi.
Radna z Nowej Nadziei, 03.05.2018 00:54
A przecież ta sama radna znalazła Wójta i go wychwalala we wsi. Co tym razem jest nie tak?
Poręba Wielka, 03.05.2018 00:48
Radnej B. czas minął... Kolejna kadencja i kolejne skłócenie z Wójtem... PORĘBO obuź się i wreszcie wymień Radną w listopadzie
Obserwator, 02.05.2018 23:50
Raz sytuacja finansowa gminy jest dobra dzięki "działaniom" Pana Wójta, a tym razem jest trudna. Jestem ciekaw jak jest rzeczywiście, zwłaszcza że radni do tej pory nie kontrolowali finansów Zakładu Komunalnego, a chyba wyłącznym celem jego powstania była możliwość dodatkowego zadłużania gminy bez kontroli rady. Karty na stół Nowa Nadziejo- proszę przedstawić biznes plan ZK, opracowany w momencie jego powstania i powołania przez Radę Gminy.
hotin, 02.05.2018 21:00
Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy! Kolejna wpadka?
Mieszkaniec gminy , 02.05.2018 20:34
Wojt.dba o siebie szuka oszczędności a wyjazdy z krzywa alte
atywa to za czyją kasę a czy ona reprezentuje naszą gmine chyba nie byle do wyborów
@ja, 02.05.2018 15:03
Zabrzmiało jak żale chwilowo niepijacego alkoholika, który zazdrości, że są ludzie którzy mogą siebie raz, dwa razy w tygodniu wyskoczyć na Karczmy, bez ryzyka wpadnięcia cug.

Czy to komentarz Alberta?
slay, 02.05.2018 12:53
Zdrada !
Strzałka , 02.05.2018 12:17
Temat oszczędności jest bezpieczny ale prawda jest taka że Wójt pokazał że nie jest słowny i że wszystko ma grać pod niego i jegokbecnego widzimisię. To świadczy tylko o nim a poziom pierwszego komentarza jest tak niski że może autor niech wsiadzie na rower i niech pojedzie tam gdzie go nie ma. Wolność słowa OK ale kultura ludzie kultura.
nikol, 02.05.2018 10:54
Najlepiej bylo w Grojcu
pit, 02.05.2018 10:40
Całe szczęście wybory tuż, tuż, wójt już może szukać innego zajęcia. Nie chodzi o te dni gminy, chodzi o całokształt kadencji, kompromitującej go kadencji.
Ja, 02.05.2018 10:11
Radny, stały bywalec Zabrzanki się ucieszy, będzie miał blisko...
Mariusz, 02.05.2018 08:44
I dobrze, Poręba właziła mu w tyłek, a ich ulubieniec zrobił taki pśikus. Pani Bryczek może też jusz zakończy karierę.