GMINA OŚWIĘCIM. Radni obniżyli pensję wójtowi. Albert Bartosz nie krył irytacji

01 marca 2018 Autor: Szymon Chabior
Wójt Albert Bartosz podczas wczorajszej sesji. Fot. Szymon Chabior

Wójt Albert Bartosz podczas wczorajszej sesji. Fot. Szymon Chabior

Nikt nie lubi jak mu się zagląda do kieszeni, ale osoby pełniące funkcje publiczne nie mają wyjścia, bo na ich pensje składają się podatnicy. Radni Gminy Oświęcim dali wczoraj wyraz swojemu niezadowoleniu z dotychczasowej pracy wójta i obniżyli mu wynagrodzenie o 1455 zł (brutto).

Za uchwałą głosowało dziewięciu radnych, sześciu było przeciw. Od 1 marca br. wynagrodzenie wójta Gminy Oświęcim będzie się kształtowało następująco:

- wynagrodzenie zasadnicze 5700 zł (brutto)

- dodatek funkcyjny w wys. 1750 zł (brutto)

- dodatek specjalny w wys. 1490 zł (brutto)

W sumie wójt zarobi 8940 zł (brutto) miesięcznie. Dotąd zarabiał 10 395 zł (brutto). Obniżka sięga zatem 1455 zł (brutto).

Ponadto wójtowi zgodnie z właściwymi przepisami przysługują: dodatek za wieloletnią pracę, nagroda jubileuszowa i dodatkowe wynagrodzenie roczne.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
gminny, 29.03.2018 00:56
gucws, 26.03.2018 15:50
Nie pisz głupot.
gucws, 26.03.2018 15:50
Moja zona pracuje w placówce gminy i na konto co miesiąc wpływa jej mniej niż 1500 zl. Ha ha a on placze
pantera, 20.03.2018 15:16
PROPOZYCJA DLA PANA NIEJAKIEGO BARTOSZA..... SPAKOWAĆ SIĘ I ODJECHAĆ DALEKO STĄD.......
DO KASZUBY!!!! DOŚĆ CHŁOPCZE WSTYDU......
JacekPlacek, 11.03.2018 14:19
Tysiące wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz 560 osób z Wiejskiej żyje na kosz podatnika. Grabi się tych biednych ludzi z rent, emerytur i miesięcznych dochodów sięgających często kwoty jaką obcięto Panu Bartoszowi. Gdyby tak zrobiono na każdym szczeblu w każdej gminie czy urzędzie miasta lub wojewódzkim to byłby czysty zysk dla Skarbu Państwa i można by było przekazywać zgromadzone pieniądze na bardziej szczytny cel, chociażby podwyżkę najniższych płac czy emerytur sięgających często głodowego dochodu.
@katar, 08.03.2018 07:50
Jakieś szczegóły?
@katar, 07.03.2018 12:54
Jakieś szczegóły?
zaniepokojony mieszkaniec gminy, 06.03.2018 11:01
@katar: z tym Kaszubą od złomowisk i Gieregowskiego? Chcieli sprowadzić kumpli od złomu do gminy?
@katar, 06.03.2018 08:20
Jakieś szczegóły?
@katar, 05.03.2018 21:15
Jakieś szczegóły?
@katar, 05.03.2018 12:40
Jakieś szczegóły?
MIESZKANIEC, 05.03.2018 12:40
Należy podziwiać bohaterską walkę sołtysa Kuwika o pracę dla żony, to po prostu zwykła troska o Wójta, czy może o dobro gminy?
katar, 05.03.2018 10:29
Bartosz z Kaszubá jezdzili po slasku za pieniedzmi.......
Precz Bartoszu z miasta OSWIECIM!!!
widz, 04.03.2018 16:16
Bartosz to powinien oddac jeszcze kasę ...ktoś go rozliczy jeszcze .
Zagadka przesłana przez kolegę radnego, 03.03.2018 21:00
Co łączy Pana Bartosza i Pana Kuwika? Żony obu Panów zatrudnione w gminie.
wikileaks, 03.03.2018 20:55
Deja vu, błąd systemu, który istnienie systemu ujawnia.
MIESZKANIEC, 03.03.2018 17:01
Należy podziwiać bohaterską walkę sołtysa Kuwika o pracę dla żony, to po prostu zwykła troska o Wójta, czy może o dobro gminy?
@Wikileaks, 03.03.2018 16:29
Ja tam wierzę w rozsądek Pana Zbigniewa i przekonany, że się od tych plotek odetnie.
Fiki, 03.03.2018 16:23
@wikileaks: Prezydent Starzec i Wiceprezydent Bartosz - hahaha, żart roku. Taki duet to byłaby klęska dla Miasta. Na szczęście may dobrego Prezydetna i tak niech zostanie.
@szczerość, 03.03.2018 16:09
Czyli można zrozumieć emocje Sołtysa Kuwika.
Lalamido, 03.03.2018 14:40
Czekać tylko na otwarcie z pompą szkoły w Porębie. dzięki wójtowi przecież ona, więc kto a dyrektora? Żona?
Zniesnaczony, 03.03.2018 13:16
Gładkie "słówka" , gładki "język" P. Wójcie to zbyt mało ! . Szacunek dla P. Przewodniczącego Śreniawskiego , brawo dla radnego Mydlarza. Swego czasu jeden z premierów powiedział ." Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna". W tym konkretnym przypadku widziałem wspaniałą grę wstępną , szkoda że tylko na "grze" się skończyło.
wikileaks, 03.03.2018 10:48
PiS szykuje dobrą zmianę w Oświęcimiu: prezydent Zbigniew Starzec, wiceprezydent Albert Bartosz.
Szczerość, 03.03.2018 09:12
Komentarz "Brawo" tak to orawda! Wszyscy huczą głośno o tym że żona sołtysa będzie w UG! Pierwszy raz zobaczyłem na stronie UG w ogłoszeniach o zatrudnieniu w wymogach: wykształcenie średnie
@suweren, @jan, 03.03.2018 06:18
@suweren: Starosta jest zbyt rozsądnym człowiekiem by zabierać do siebie balastr. Ludzie tego nie kupią. Wszyscy pamiętają, jak Dyzma podczas tej kadencji (w czasie pracy urzędu) biegał z tabliczką "głosuj na Bronka"

@jan: Radni sprawę wcześniej przedyskutowali. Wymienili się argumentami i zgodnie ustalili, że po pierwsze na sesji nie będą robić linczu, a po drugie z Dyzmą dyskusja nie ma seansu, gdyż będzie odpowiadał wyuczonyni formulkami. Przewodniczący wziął na siebie ciężar, więc zamiast czepiania się stylu i słówek radni są WDZIĘCZNI.Zyskali jeszcze większy SZACUNEK oraz uznanie za spokój i opanowanie dla Piotra Śreniawskiego.
Czytelnik, 02.03.2018 22:22
Został sam. Nie ma fanów nawet wśród tych, którzy nie chcieli odcinać podwyżki:

"Ręki do zmniejszenia pensji wójta nie przyłożyło sześciu radnych, wśród nich Krzysztof Harmata.
- Nie jestem kompanem wójta, denerwują mnie jego zachowania i nietrafione decyzje, ale nie mogłem zagłosować inaczej - wyznaje radny. - Nie jestem osobą, która daje, a potem odbiera, choć potwierdzam zdanie kolegów, że nie ma warunków do współpracy - dodaje. "

Cyt. GK
suweren, 02.03.2018 14:33
Podobno Zbigniew Starzec ma uratować skórę wójta, przyjmując go na listy PiS?
wiembowiem, 02.03.2018 12:51
He he he. Teraz wiem, na kogo nie będę głosować i żadne wizerunkowe sztuczki nie pomogą.
jan, 02.03.2018 12:40
Wójt ma na co zasłużył, ale poziom merytoryczny radnych woła o pomstę do nieba.Do wymiany wszyscy, albo do szkoły
Strażak , 02.03.2018 12:06
Jak nie pasuje to zmień Pan pracę
@Zdziwiona, 02.03.2018 08:37
Proszę nie porównywać odpowiedzialności pracy przeciętnego lekarza do pracy Wojta!! Poza tym przeciętny lekarz kończył jakiś przeciętny kierunek medyczny, a Pan Wójt ma chyba nawet licencjat i kto wie czy nie zdobyty zaocznie ;)
23232323, 02.03.2018 07:36
Pozdro od kumpli ze szkoły gó
iczej !
, 02.03.2018 07:28
I wyżej wyleci z większym hukiem zleci cyt Kargul i Pawlak
Krasnyj_aktjabr, 01.03.2018 23:07
Jaki jest wójt każdy widzi. W tej sprawie AB doskonale wie za co obcinana jest mu pensja - mam tylko pytanie do radnych: czy bali mu się to zakomunikować rzucając jednocześnie jakieś niejasne zarzuty "opuścił pan spotkanie" itp.?
bz, 01.03.2018 22:59
Nie wiem, czy Wójt piastuje swój Urząd należycie i czy zarabia za dużo. Wiem jedno, że Wójt zadał pytanie dotyczące powodów obniżenia Jego wynagrodzenia a nie podstawy prawnej takiego działania - odpowiedzi nie dostał. Dla mnie ta szopka, to tylko i wyłącznie gra polityczna!
XYZ, 01.03.2018 22:27
No to Dyzme załatwili
@Zdziwiona, 01.03.2018 22:15
Proszę nie porównywać odpowiedzialności pracy przeciętnego lekarza do pracy Wojta!! Poza tym przeciętny lekarz kończył jakiś przeciętny kierunek medyczny, a Pan Wójt ma chyba nawet licencjat i kto wie czy nie zdobyty zaocznie ;)
mieszkaniec gminy, 01.03.2018 20:20
Brawo ale powinno mu zostać 1490 zł (brutto) a radni którzy dali mu podwyżkę powinni oddać pieniądze które zarobił rzekomo za dobrą pracę
Andrzej, 01.03.2018 20:07
BARTOSZU A CZEMU TAKI TŁUSTY JESTEŚ TERAZ? A MOŻE ODPOWIESZ CZEMU HOMA SIEDZI W PWIK? A CZEMU SIEDZI TAM JESZCZE JANUS NEPOTYSTA?
PANIE BARTOSZU NIEŁADNIE! W WADOWICACH JEST MIEJSCE DLA TAKICH JAK TY!!!!
sundance, 01.03.2018 18:20
zabrać dziadowi jednemu niech zadarmo robi ,na osiedlu mieszkał to wszystkim cześć mówił a teraz se chałpe wybudował to panisko ,ciekawe czy mu do pierwszego starcza jak gowinowi haha
zdziwiona, 01.03.2018 18:08
I tak nadal zarabia znacznie więcej niż przeciętny lekarz. w szpitalu na etacie
SzczesliwyOswiecimianin, 01.03.2018 16:16
Smolarek&Grzywa company, czyli rusza Walka PRZEDWYBORCZA rękami popleczników. A Pan przewodniczący "rozumi" zamiast rozumieć.
arek, 01.03.2018 16:12
niektórzy te 1455 zarabiają na miesiąc
Zaborzanin , 01.03.2018 15:46
Obserwując poczynania Rady Gminy oraz Wójta wniosek może być tylko jeden czas Gminy Wiejskiej Oświęcim minął. Jak najszybciej należy ją zlikwidować a wioski Zaborze, Grojec i pozostałe wcielić do Miasta Oświęcim jako dzielnice. Szkoda ma
otrawić fundusze na taki cyrk jakim jest Wiejska Gmina Oświęcim.
witM, 01.03.2018 15:17
Może i wójt powinien zarabiać te 7 tysi na ręke ale normalna pensja a nie dodatki, wynagrodzenia i dotatki za wysługę lat. Pozostałości komunizmu i mentalności byłej, to jest funkcja publiczna, wybieralna w wyborach a nie stanowisko partyjne....pomijam już kwestie, że prawdziwej demokracji to my w Polsce nie mamy, w czasie transformacji można było się z tym godzić ale nie po 30 latach. Teraz jeszcze PIS wydłużył kadencje do 5 lat dla wójtów, burmistrzów, prezydentów...trzeba jeszcze poczekać aż młode pokolenie zmyje ten postkomunistyczny 'szajs'.
hotin, 01.03.2018 15:01
A kiedy podwyżka dla p.prezydenta Oświecimia szanowni radni miejscy z Platformy Obywatelskiej?Szczaw i mirabelki na długo nie wystarczą p.Przeydentowi.
Marcin , 01.03.2018 14:56
Już po kilku dniach kadencji Naszego Wspaniałego Wójt napisałem na forum : " tylko czekać jak wyjdzie szydło z worka " i ten Pan pokaże na co go stać. I bardzo szybko okazało się jakie irracjonalne decyzje podejmuje. Zaczynając od wydanie zgody na przycinke Dębów będących pomnikami przyrody przez jakiś "partaczy " tnących co grubsze konary byle by tylko drewno z tego było. Po budowę za grube pieniądze ścieżki na terenie Przedszkola na Zaborzu. Która to ścieżka rozpłynela się po pierwszym deszczu i kończy się w środku niczego, gdzieś w polu. A najlepszą sytuacja był remont ulicy Polnej. O który mieszkańcy prosili się od początku kadencji wójta. Twierdził on że podstawa do remontu jest kanalizacja burzowa na która nie ma pieniędzy w gminie. Dwa lata później jak już Wójt wybudował dom przy tej ulicy nagle drogę udało się wyremontować i to bez kanalizacji . Ciekawe !! No może przepisy się zmieniły. A wisienką na torcie jest sprawa robót ziemnych prowadzonych u Wójta, wykonywała ekipa która remontowala drogę w pobliżu. Nadmienię że sam osobiście byłem tego świadkiem i Ja powiadomiłem o tym fakcie radnych. Takich przykładów działalności Tego Pana można by podać o wiele wiele więcej. Pozdrawiam i do zobaczenia na wyborach drogi sąsiedzie.
Były wyborca, 01.03.2018 14:22
Prawdziwy i mądry mężczyzna przyjął by wolę rady z godnością oraz pomyślał co robi źle.

Ten typ płacze krzycząc WHY i już obmyśla zemstę. Narcyzm nie pozwoli na otrzeźwienie i zejście z drogi w którą już nikt (poza Panem Kuwikiem. Praca dla żony robi swoje) nie chce z nim iść.

ZOSTAŁ SAM!!!!!



StefaniaABC, 01.03.2018 13:24
Radni powinni przegłosować nie przywrócenie do pensji sprzed podwyżki, a porządną obniżkę i to dawno. Występ w linii specjalnej postawił na wojennej ścieżce gminę z miastem, a podróż do Brazylii poza pobraną dietą nie przyniosła niczego. Jaki ten człowiek ma sukces? Łaskawie się zgodził na inwestycje powiatu na terenie gminy i wspaniałomyślnie za pieniądze całej gminy wyremotował drogi na osiedlu na którym kupił dom?
tom, 01.03.2018 13:09
[ciach!] BARTOSZA ZA KRATY. ODPOWIESZ BARTOSZU ZA BIUROWCE w PWIK i STANISZ PRZED SĄDEM.PA
Ela, 01.03.2018 13:00
Wynagrodzenie wójta/prezydenta/burmistrza powinno być "kontraktówką". Rozliczysz się na koniec kadencji
kn, 01.03.2018 11:58
Mam nadzieję, że Wójt inne rzeczy rozumie nieco bardziej.
Walka o 1500 zetów jest mocna...
czas pokaze, 01.03.2018 11:54
Myśle ze to jest najsłabszy wójt jaki dotychczas był - do tego arogancki - pal licho mógłby być gdyby były efekty a tak strona gminna przypomina ogłoszenia parafialne czy na to idą pieniądze podatnika ?
Z Zaborza , 01.03.2018 10:53
Panie Wójcie! Na Zaborzu widziano jak koparka z roboty przy remoncie zjeżdża robić u Pana w ogródku. Radni widzą, więcej. Nie dziwię się, że nie chcą z panem dyskutować. Pan widzi tylko czubek własnego nosa. Czy dostrzega innych? Czasem, np. gdy żona szuka pracy, to trzeba pomóc, w gminie many dużo szkół. Ktoś powie załatwianie dla bliskich? Absolutnie. Jaka ona mi bliska?? Można odpowiedzieć. Przecież znany jestem z tego, że blisko mam masę kobiet. Czasem w samochodzie i nie dla wszystkich praca.
Ewo, 01.03.2018 10:32
I tak pensja jest wysoka
Oświęcimianin, 01.03.2018 10:07
żal.pl
Brawo, 01.03.2018 10:01
Jeden prosty i wystarczający argument:

POWODY PODWYŻKI STAŁY SIĘ NIEAKTUALNE. Kropka.

Jak Wójt dostawał podwyżkę, to go nie było. Nie płakał wtedy o udział w dyskusji.

Jednak inna sytuacja, kiedy trzeba kredyt na dom i pensja musi rosnąć.

Może ktoś zapytaj Wójta, czy to prawda, że jedyny który zabrał głos (SOŁTYS KUWIK) tym samym splacał dług za zatrudnienie żony w Gminie, czy to nie prawda?

stefanB., 01.03.2018 09:37
Szkoda że tak nie walczył o dopłaty do wymiany kotłów w swojej gminie...
zachowanie charakterystyczne , 01.03.2018 09:26
niech każdy pieniacz z tego forum postawi zamiast nazwiska Wójta, swoje i popatrzy do lustra. Ciekawe byłyby miny tych kundli czy nadal szczekałyby czy zaczęły skamleć? Rada zachowała się stosownie do "mody" na zabieranie. Należało nie dodawać w roku wyborczym i nie zabierać!
AMEN.
Czytelnik, 01.03.2018 08:10
Po co je wcześniej podnosili? Teraz zrobili z wójta ofiarę przedwyborczych rozgrywek.
Zorientowany, 01.03.2018 07:46
Radni dali podwyżkę ze względu na istniejące w pewnym czasie warunki. Warunki przestały funkcjonować, więc podwyżka przestaje mieć uzasadnienie. Co w tym trudnego do zrozumienia? Czego Pan Wójt nie rozumie? Jak przychodził czas na punkt omawiania tej uchwały to z komisji uciekał, więc trzeba założyć, że rozmawiać nie chciał.

JAK DOSTAWAŁ PODWYŻKĘ, TO GO W OGÓLE NIE BYŁO (chyba ferie) i nie zabierał głosu.. WTEDY NIE PROTESTOWAŁ.
Mieszkaniec , 01.03.2018 07:00
SZkoda, że w radzie nie ma osoby, która potrafi sklecić dwa słowa uzasadnienia. Poziom dyskusji jest ŻENUJĄCY. Takich mamy radnych. WYCHODZI NA TO, ŻE TO PRZEDWYBIRCZA ZAGRYWKA. i tyle.
Z gminy, 01.03.2018 06:35
Mina na fotografii mówi wszystko. Rozpacz i przerażenie nie jest z spowodowane tylko obniżką, choć to boli, Głównym powodem jest świadomość, że został sam. Żaden radny nie stanął obronie. Żaden.