GMINA OŚWIĘCIM. Święto Plonów w trzech sołectwach

22 sierpnia 2019 Autor: Materiał zlecony UG Oświęcim
GMINA OŚWIĘCIM. Święto Plonów w trzech sołectwach

W miniony weekend odbyły się dożynki w trzech gminnych sołectwach. W sobotę w Brzezince i Porębie Wielkiej, w niedzielę w Grojcu. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.


Dożynki zgodnie z tradycją rozpoczęły się mszą świętą, po której miał miejsce przemarsz w korowodzie na teren imprezy, gdzie kontynuowany był rytuał dożynkowy. Najpierw odbyło się powitanie wszystkich obecnych i przemówienia zaproszonych gości, których w miniony weekend w gminie Oświęcim było niemało. Wójt Gminy Mirosław Smolarek dziękował za trud i pracę włożoną przez organizacje i mieszkańców sołectw w przygotowanie uroczystości. Podkreślał wagę podtrzymywania i kultywowania wspaniałej tradycji dożynek. Następnie miało miejsce oficjalne przekazanie chleba na ręce gospodarzy dożynek, wójta gminy oraz sołtysów, którzy poczęstowali nim uczestników święta. W ramach obchodów miały miejsce także część artystyczna, występy dzieci i młodzieży, uzdolnionych mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i zespołów śpiewaczych. Na tych fantastycznych prezentacjach lokalnej kultury kończyła się oficjalna część dożynek, po której tradycyjnie nadszedł czas na festyn i zabawę przy muzyce.

Podczas uroczystości dożynkowych w miniony weekend gościliśmy w Gminie Oświęcim m.in.: posłów na Sejm RP: Dorotę Niedzielę oraz Marka Sowę, wicewojewodę małopolskiego Zbigniewa Starca, wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego Iwonę Gibas, przedstawicieli starostwa oświęcimskiego, ze starostą Marcinem Niedzielą.

Komentarze do tej aktualności zostały wyłączone.