GMINA OŚWIĘCIM. Wójt Albert Bartosz mówi "pas". Nie będzie ubiegał się o reelekcję

03 września 2018 Autor: adm
GMINA OŚWIĘCIM. Wójt Albert Bartosz mówi "pas". Nie będzie ubiegał się o reelekcję

Mówiło się o tym nieoficjalnie od kilku tygodni. Dziś przyszło oficjalne potwierdzenie. Wójt Albert Bartosz nie podjął rękawicy i nie będzie się ubiegać o reelekcję. Co bynajmniej nie oznacza, że rezygnuje z lokalnej polityki. Wróble ćwierkają, że w przypadku zwycięstwa Zbigniewa Starca (PiS) w wyścigu o fotel prezydenta Oświęcimia, Bartosz miałby zostać jednym z jego zastępców.

Dziś na fejsbukowym profilu grupy "Mieszkańcy Gminy Oświęcim", którego założycielem jest Albert Bartosz pojawiła się następująca informacja.



"Szanowni mieszkańcy gminy Oświęcim.


Chciałbym Was poinformować, że w zeszłym tygodniu stworzyliśmy Komitet Wyborczy Wyborców „Odpowiedzialność i skuteczność”. Razem z kilkoma ludźmi, którzy rozumieją na czym polega służba społeczeństwu, chcemy zawalczyć o miejsca w Radzie Gminy, ponieważ będąc wójtem zdiagnozowałem, że produktywna współpraca z większością dotychczasowych radnych nie jest możliwa. Dla przykładu sytuacja, w której najpierw radni umieścili w tegorocznym budżecie przychód ze sprzedaży pałacu w Porębie Wielkiej, a potem zdecydowali o niewprowadzaniu punktu o sprzedaży do porządku obrad RG, jest ewidentnym działaniem na szkodę mieszkańców. Sytuacja jest szczególnie drastyczna, ponieważ przez to nie zostaną zrealizowane przedsięwzięcia, które miały mieć wpływ zdrowie i życie mieszkańców, na przykład nowe rondo w Rajsku. Niestety nasze prawo pozwala radnym nie brać odpowiedzialności za takie decyzje.


Dlatego zachęcam wszystkich chętnych do startowania do rady gminy. Mamy jeszcze kilka nieobsadzonych okręgów, a tej gminie bezwzględnie jest potrzebna świeża krew, nowe spojrzenie i energia. Niestety mamy mało czasu, ponieważ do 6 września musimy zgłosić kandydatów do komisji wyborczych. Ale jeszcze raz gorąco zachęcam, bo jeśli za tą gminę odpowiedzialności nie wezmą ludzie rozumiejący specyfikę działania samorządu, to gmina Oświęcim nie ma szans na rozwój. A taka sytuacja, czy to się komuś podoba czy nie, będzie miała wpływ na jakość Waszego życia.


Nie mogłem dłużej pracować i realizować swoich celów dla gminy, bo takie jak wyżej działania w imię osiągnięcia politycznego celu są poza granicami mojej wizji moralności i pracy w samorządzie. Dlatego właśnie zdecydowałem, że nie mogę dłużej być wójtem. Czekam na wasze zgłoszenia przez prv lub drogą email; albertbartosz@gmail.com
Zacznijmy działać wspólnie dla dobra naszej małej ojczyzny. Odwagi!!"

Wiadomo natomiast, już oficjalnie, że o fotel wójta Gminy Oświęcim będą na pewno rywalizować Małgorzata Grzywa, poprzedniczka Bartosza na tym stanowisku, oraz Mirosław Smolarek, były zastępca obecnego wójta.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Danuta Zalwowska prezes Fundacji Pomocy Społecznej w Brzeszczach, 27.09.2018 22:27
Panie Albert Bartosz pomimo pana niegodziwości co do mojej osoby a przede wszystkim niegodziwości skierowanej do Fundacji Pomocy Społecznej w Brzeszczach uprzejmie informuję pana, że nadal jesteśmy silni, nadal pomagamy mieszkańcom gminy Oświęcimia, dostarczając żywność do Grojca. Pozdrawiam Danuta Zalwowska
Danuta Zalwowska prezes fundacji pomocy społecznej w Brzeszczach, 27.09.2018 21:59
Panie Albercie Bartoszu zła karma wraca. Miałam odwagę powiedzieć głośno , ze nie będę z panem współpracować, bo człowiek który przychidzi do Rady Fundacji Pomocy Społecznej, nie znając jej historii niszczy i pomawia prezesa fundacji nie jest godny współpracy z organizazacja z 28 stażem pomocy.
@nielubiębartosza, 23.09.2018 13:34
Najważniejsze, że post był skuteczny. Znalazły się DWIE chętne do startu z Bartoszem osoby. Kuwik to wiadomo. Na pewno nie dlatego, że Żona pracuje w Urzędzie. Co skusiło Panią Sporysz niewiadomo. Pewne jest jedno. Fundacja jest zupełnie apolityczna. Posty reklamujące kandydatów z Komitetu zarejestrowanego na Polnej 14, na zmianę z postami fundacji na profilu Pani Bartosz, to na to dowód.
Staszek, 23.09.2018 09:46
"Fundacja nie ma nic wspólnegoz polityką". Proszę zerknąć na profil Prezesa fundacji (Moniki Bartosz), gdzie posty z kandydatami wyborach przeplatają sięz tymi fundacji. Widząc ciężką pracę wolontariuszy fundacji - apeluję: zróbcie porządek z politycznym zapędami Bartoszòw.
nielubiebartosza, 22.09.2018 22:42
"Odwagi!" - powiedział ten co uciekł :)
"Dlatego zachęcam wszystkich chętnych" - masło maślane Dyzma.
"Komitet Wyborczy Wyborców" - oczy mi krwawią.

Zabierzcie go ;) Niech obstawia parkingi.
Do Witolda Kuboszka, 20.09.2018 22:16
https://bip.malopolska.pl/ugoswiecim,m,287560,2016.html

Nr 206.

Skomentuje to Pan? Panie Witoldzie. Wielu ludzi mających dość Bartosza wrzuca do puszki, pomimo tego Jego lansu na dzieciach. Z szacunku do pracy wolontariuszy, przyjaciół Fundacji i PO PROSTU DLA DZIECI.
@Witold Kuboszek, 20.09.2018 21:53
Panie Witoldzie chce Pan na siłę z wroga Alberta Bartosza zrobić wroga Fundacji. Nic podobnego. Jest wyraźnie napisane, co miał autor na myśli pisząc publiczne pieniądze i ciężko się z nim nie zgodzić. Napisał też o szacunku dla Wolontariuszy MOWP. Z tym odcięciem Alberta od Fundacji niestety nie jest tak jak Pan pisze.
Pamięta Pan mecz MOWP na stadionie Soły? Rejestr umów Urzędu Gminy Oświęcim. Organizacja imprezy charytatywnej sportowej - meczu piłki nożnej z udziałem gwiazd Reprezentacji Artystów Polskich / Agencja Artystyczna Warszawa, Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy Oświęcim / 18 450,00 - skomentuje Pan to?
Witold Kuboszek , 18.09.2018 20:39
Szanowny Panie Redaktorze jeżeli ktoś podpisuje się jako MOWP (bo nie ma odwagi podpisać się z imienia i nazwiska) i zamieszcza taki komentarz wydaje mi się że wszyscy odbierają ten komentarz w taki sposób jak odebrałem ja. Jasno w nim jest napisane że Bartosze żyją na ga
uszku MOWP i w fundacji maja ich dość . Czy Państwo uważacie że podpis MOWP jest czymś normalnym?.
Albert gdy został wójtem odsunął się od fundacji. Zawsze będzie z nią kojarzony bo jest jej założycielem, ale przez całą swoją kadencję nie brał udziału w spotkaniach fundacji i nie podejmował żadnych decyzji związanych z fundacją. Dla tego jeszcze raz proszę oceniajcie, krytykujcie, chwalicie wójta ale nie mieszajcie w to MOWP. A jak już ktoś chce bo musi wiązać fundację z wójtem to niech ma odwagę się podpisać żeby można było mu wytłumaczyć niejasności.
Dziękuję że Państwo doceniacie pracę wolontariuszy MOWP i mam nadzieję że już w listopadzie będziecie z nami na lodowisku. Pozdrawiam Witek Kuboszek.
Do Witolda Kuboszka, 17.09.2018 08:13
Sądząc po Pana wpisie na Facebooku, nie zrozumiał Pan komentarza. Biorący udział w akcjach fundacji z powodu chęci pomocy dzieciom ma dość tych obłudnych ludzi, którzy żyją od lat z publicznych pieniędzy.

„Biorący udział”, czyli wrzucający do puszek. DLA DZIECI Pomimo niechęci do Bartoszów.

„żyjący z publicznych pieniędzy” nie z pieniędzy zbieranych przez Orkiestrę. Pensja Wójta to pieniądz publiczny. Pensja w urzędzie marszałkowskim to też pieniądz publiczny. Pensja w publicznych szkołach również pochodzi z podatków.


WIELKIE UKŁONY DLA WOLONTARIUSZY MOWP.
Ddd, 09.09.2018 08:15
Pan Starosta powinien napisać (zwołać konferencje) i podkreślić wprost: nie ma dla niego miejsca w mojej ekipie po wygraniu wyborów.

Tyle i aż tyle
mieszkaniec, 08.09.2018 13:57
no nie mogę z gminy do miasta chce się przywlec - oby ta wiadomość nie przyczyniła się do klęski w wyborach starosty bo mieszkańcy raczej nie będą przychylni panu AB, wystarczy poczytać co sadza o nim mieszkańcy gminy. Pan starosta powinien chyba dać jakąś informację w media bo jak to prawda z tym zastępcą to ja chyba do wyborów nie pójdę.
.@, 08.09.2018 12:57
Napisałeś "prawda o tym parkingu"? To było pytanie, ale zapomniałeś pytajnika, czy potwierdzenie?

Jeśli potwierdzenie czego? Sugerujesz, że ta plotka o filmie dla dorosłych z udziałem Wójt to prawda i został on nagrany na jakimś parkingu?
, 07.09.2018 17:27
Prawda o tym parkingu
@Mieszkaniec, 07.09.2018 06:50
Opowiadać Wójt może, ale temu Panu już nikt poza kilkoma fanami nie wierzy.
Mieszkaniec, 06.09.2018 22:33
Dzisiaj na zebraniu wiejskim była mowa o kolejnej inwestycji, która nie powstała przez odłożenie przez radnych sprzedaży pałacu w Porębie. Przed nami kilka zebrań wiejskich. Czy inwestycje niezrealizowane przez brak sprzedaży pałacu w Porębie, który miał być sprzedany za ponad milion dojdą w opowieściach Dyzmy do 10 mln?
@Dyzmolog, 06.09.2018 22:26
Bredzisz. Ja myślę, że Wójt był zaproszony i miał apartament opłacony przez kolegów z PiS.
Dyzmolog, 05.09.2018 21:22
To prawda, że Wójt jest teraz na forum w Krynicy?

Ktoś by pomyślał, że jazda bez specjalnego zaproszenia na forum w Krynicy, to jak odwiedziny żula na we
isażu w galerii. Nie bardziej mylnego. Żul na we
isażu wypije wino za darmo. Goście bez zaproszenia za lans w Krynicy płacą. Obstawiam, że mój idol, gwiazda parkingowych romansów, nie wiele z różnych wykładów zrozumie. Najważniejszy jednak lans. Za pieniądze podatnika.
A.RZ. vel mac, 05.09.2018 19:16
byli koledzy już nie donoszą
@oksirowiec, 05.09.2018 16:25
W kupowaniu działek są siebie warci. Pan starosta również zakupił działkę której "nikt nie chciał", a ile biedny zapłacił !!!
Xxxvider, 05.09.2018 09:08
Jaka pozytywna wiadomość. To było oczywiste, że czas pokaże na co naprawdę stać tego Pana. Jeśli krążące plotki okażą się prawdziwe spotka tego pana sprawiedliwość. Karma wraca prędzej czy później. Politycznie jest skończony chyba, że pan starosta obieca mu stołek z-cy prezydenta, gdy wygra wybory. I tutaj pytanie, czy mając taki balast wokół siebie w osobie wójta ludzie zaglosuja na nie go? Szczerze w to wątpię i już można obecnemu prezydentowi gratulowac zwyciestwa bez wiekszego wysiłku. Jako sympatyk pisu nie ma mojej zgody i glosu na uklad starosta-wojt. To byłaby katastrofa dla miasta, a na to pozwolić nie wolno.
Ibiz56, 05.09.2018 07:37
I co wójt nie załatwiał prywatnych interesów swoich radnych z poprzedniej kampanii wyborczej i się obrazili on rezygnuje a oni dalej chcą brać kasę z nowym guru ,przykład radny Mydlarz nawet Bartosza zameldował w swoim domu aby mógł kandydować w gminie.Powinni odejść wszyscy którzy go popierali.A z innej beczki rondo w Rajsku to głupota i ma
owanie naszych pieniędzy wystarczą odpowiednie światła
Z budowlanych, 04.09.2018 22:42
Albert będzie musiał iść do pracy, gdzie będzie musiał pracować? To musi być fake news.
@Mieszkaniec Babic, 04.09.2018 22:41
Nie wierzę, że Wójt powiedział, że ze swoich pieniędzy będzie fundował tabliczki ofiarom i pisał na nich, że to przez radnych.

Po pierwsze wójt podobni nie lubi wydawać swoich pieniędzy. Po drugie wójt nie jest takim podłym człowiekiem, aby grać śmiercią. Przecież stołki dla niego nie mają dla niego znaczenia!
Radca, 04.09.2018 21:55
Albert, a nie możesz po prostu zagrozić wszystkim mieszkańcom, że będą kroki prawne, jak Ci znajdą kandydatów? Bądź chłopem. Miej honor. Nie żebraj.
Ze Stawów, 04.09.2018 21:53
Albert nie żebraj chętnych na listę! Przecież po Kuwiku wiesz jak to się robi. Zatrudniasz żonę i masz wie
ego rycerza.
Guzikowiec, 04.09.2018 21:50
Jak to jest, że w innych komitetach ludzie walczą o miejsca na listach, a Albercik musi żebrać by ktoś z nim szedł do wyborów? ŻENADA
Ania, 04.09.2018 21:47
Drogi Alberciku, wyjdą filmiki, a Ty odejdziesz ze świata polityki na zawsze. Nie uratuje Cie PiS. Chętnie byś się sprzedał, ale ciebie już nikt nie kupi.
Mieszkaniec, 04.09.2018 21:43
On serio myśli, że ktoś mu jeszcze wierzy? !5 radnych się myli, ale Wielki Dyzma i jego giermek Kuwik wiedzą jak uratować gminę. Panie Bartosz miej trochę honoru i zamilcz.
Jacek Szampon, 04.09.2018 21:06
Czy powodem było za dużo roboty a za mało kasy?
Ludzią z osiedla nie chce się po prostu robić. Wiadomo było , że wyborcą się pomyliło i zostali zbajerowani 4 lata temu.
Teraz wiadomo, że Bartosz gminy Oświęcim nie chce znać na oczy, a panie z koła gospodyń nie są w stanie go niczym zainteresować. Bartosz nie gustuje w wieśniaczkach i z wieśniakami w życiu się nie dogada.
Pewne jest że radni dokopali Bartoszowi tak mocno, że postanowił się katapultować bez spadachronu.

Bartosz przewiduje , że szanse na reelekcje są prawie zerowe, więc szkoda kasy na kampanię, lepiej poszuka sobie nowego towarzystwa tam gdzie go jeszcze nie znają.

Nadmiar roboty i żli radni i wieczne kopanie ....... ale się wkopał na stanowisko wójta, dopiero teraz zmądrzał, że trafił do beznadziejnej roboty

Ludzie wybrali takich radnych co skopali albercika??? Ale żeści narobili bałaganu na gminie.


Krak, 04.09.2018 19:44
Starosta z Wójtem układają się od dawna. To by była porażka tego miasta z takim duetem.
Miastowy, 04.09.2018 18:04
Ale wiadomość idę się opić radości, nasz Dyzma odchodźi, bidula jedną. A co.z
Benią puszeczką?
@zapytanie, 04.09.2018 16:20
MONIKA, MONIKA, MONIKA, MONIKA!!!
MOWP, 04.09.2018 16:19
Biorący udział w akcjach fundacji z powodu chęci pomocy dzieciom ma dość tych obłudnych ludzi, którzy żyją od lat z publicznych pieniędzy. Wielu ludzi w MOWP pracuje dużo ciężej niż Bartoszowie. Bartoszowie stają się kulą u nogi tej fundacji. Wystarczy z boku posłuchać, co ludzie MOWP mówią o Bartoszu.
zapytanie, 04.09.2018 15:12
czy ktoś pochwali albercika ?
Panie Zbyszku nie rób Pan tego!, 04.09.2018 13:30
Panie Zbigniewie gorący apel aby nie popełniał Pan takiego głupstwa i nie otaczał się zawistnym, rozchwianym emocjonalnie człowiekiem, który nie potrafi przyznać się do błędu i toczy ze wszystkimi wokół walkę.

Wójtowanie przerosło Pana Alberta, nie da się ukryć....
Panie Albercie grunt to przyznać się do porażki albo może lepiej nic nie mówić, a nie szukać winy we wszystkich wokół.... Pan o tym wie. Winny się tłumaczy tylko. Coś chętnych do kandydowania z Pana komitetu nie ma... Przypadek??? Ludzie stracili zaufanie..... Dla Pana zdrowia chyba lepiej zając się pracą w fundacji. Dom wybudowany, progi zwalniające przed domem są to najwyższy czas zwijać manatki.
Obywatel, 04.09.2018 10:51
Brzuch mu urósł, nos czerwony, chyba nie ma tam źle...
Mieszkaniec, 04.09.2018 10:25
A co z krystianem chowancem, którego nikt nigdy nie widział, a tak ochoczo się udzielal? Brak w obu grupach mieszkańców.nawet komentarze zniknęły. Czyżby kolejny fake profil oswiadczajacego?
obserwator, 04.09.2018 09:40
Najsmutniejsze jest to ,że za zarzadzanie biora sie ludzie nie kompetentni. W wyborach samorządowych powinno sie patrzeć na kandydata a nie na partie. Pod zarzadzaniem takich jednostek jak Starzec czy Bartosz daleko nie zajedziemy. Chwierut nie jest idealny ale to jest najlepsza opcja z dostepnych.
@Sylwia, 04.09.2018 08:56
Ja o filmie nic nie wiem, trzeba pytać Moniki. Według mnie powodem była rzesza chętnych do wspólnego startu z Dyzmą. Ptaszki ćwierkają, że chętna była Pani Sporysz, Pan Kuwik, Pan Noworyta i cała reszta. Legenda głosi, że można ich było policzyć na palcach jednej ręki,.
Sylwia, 04.09.2018 08:22
A jak Pan Wójt odniesie się do pojawiających się w ostatnim czasie informacji, jakoby nie startuje Pan w kolejnych wyborach z powodu wycieku pewnego ,,filmu dla dorosłych”?
Oksirowiec, 04.09.2018 07:50
Mam nadzieję, że nowy Wójt zbada dokładnie w jakich cenach i komu były sprzedawane działki na Polnej.
była kochanka, 04.09.2018 07:15
Fikcyjne małżeństwo Bartoszów potrafi żyć tylko z publicznych pieniędzy. Dlaczego kogoś dziwi, wiejski Don Juan pójdzie z PiS, a Moniczka będzie klaskać?
Duet, 04.09.2018 05:41
Duet Starzec Bartosz dla Oświęcimia będzie duetem zabójczym.
@gość, 04.09.2018 02:14
Starosta tego nie zrobi. Liczy pewnie na poparcie fundacji w wyborach. Szkoda, ubrudzonym gòwnem się śmierdzi.
Mieszkanka gminy, 03.09.2018 23:04
Panie Starzec, niech Pan tego nie robi. Niech Pan zostanie Starostą bo tak jest najlepiej i niech Pan za swojego współpracownika nie bierze tego popaprańca bo zniszczy Panu reputację i poszanowanie. Nic Pan nie zdziała. Po co Panu prezydentura, po co się pchać do miasta. Niech Pan da sobie spokój. Ma Pan poparcie jako Starosra i niech tak zostanie.
Monika, 03.09.2018 22:20
Czy ktoś wie czy to prawda, że jest jakieś nagranie, które nie powinno być przeznaczone dla dzieci i to powód rezygnacji Dyzmy ze startu?

Czy Monika powinna zobaczyć ten film?
Z Zaborza, 03.09.2018 22:13
Według rozumowania Dyzmy 15 radnych (WSZYSCY) chcąc konsultacji się myli i chcą dla gminy źle, a genialny Wójt chce dobrze. Złośliwi mogą pomyśleć, że ucieka "procent" i to powód płaczu.
Gość, 03.09.2018 21:50
Panie Starzec prosimy o deklaracje że nie zaprosi Pan do współpracy człowieka który skonfliktował całą gminę, pozywał do prokuratury swoich radnych, wprowadzał w błąd mieszkańców, pracownicy urzędu zwalniali się z powodów zdrowotnych, były POwiec, przeciwnik 500+ a więc PiS itd...itd...
SWÓJ, 03.09.2018 21:18
Ciekawe że hotin jest zbulwersowany!?Brak odp.I nie soti w obronie PiSiaków szczególnie z Przeciszowa
sfinks z rajska, 03.09.2018 17:58
Podobno wójt startować będzie na radnego powiatowego z Komitetu Obywatelskiego (Platforma Obywatelska). Urzędnicy ze starostwa i nauczyciele już się pewnie cieszą, że będą mogli współpracować z nowym starostą :)
z boku, 03.09.2018 17:36
Poprańcy toną to szuka Poparcia u Pisiorów taka to nasza lokalna polityka byle nie odejść od koryta.
Student, 03.09.2018 17:06
Jeżeli Starzec widzi AB jako swojego zastępcę nie pozostaje nic innego, jak pomimo anomozji względem Chwieruta oddać głos na tego ostatniego.
taco, 03.09.2018 16:39
Gdzie Bartosz wiceprezydentem zawsze było tak że wice w Oświęcimiu pracowali Wasztyl, Bojarski itp.Idąc za tekstem z reklamy Pan Albert Bartosz nie kojarzy się z pracą....
Zdziwiona, 03.09.2018 16:06
No còż pierwsza od dawna mądra decyzja A.B Przecież miałby 100% porażkę w wyborach na wójta, doskonale zdaje sobie sprawę. Jak to ładnie przewrócił do góry nogami jako swój sukces...koń by się uśmiał
Mieszkaniec Babic, 03.09.2018 16:01
Rondo w Rajsku ma wpływ na nasze zdrowie i życie? :D Serio? A ja myślałem, że brak dofinansowania na nowoczesne kotły, które przepadło przez niefrasobliwość wójta. Na szczęście za niedługo byłego wójta. Wydaje mi się, że zbliżające poczucie porażki skłoniło go do tej decyzji. Nie dziękujemy, bo nie mamy za co.
awar, 03.09.2018 15:45
Jak za komuny - idea słuszna, sekretarz dory tylko ludzie do d.............