GMINA OŚWIĘCIM. Wójt poskarżył się wojewodzie. Nie godzi się na obcięcie pensji

31 marca 2018 Autor: red
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Wójt Albert Bartosz nie poddaje się. Zaskarżył do wojewody małopolskiego uchwałę Rady Gminy Oświęcim z końca lutego, obcinającą mu pensję o blisko 1500 zł (brutto).

Obniżając wynagrodzenie wójtowi, radni Radni Gminy Oświęcim dali wyraz swojemu niezadowoleniu z dotychczasowej pracy Alberta Bartosza. Za obcięciem wójtowi poborów głosowało 9 radnych, a 6 było przeciw.

Bartosz nie pogodził się z utratą części pensji. Wysłał pismo do wojewody małopolskiego, zaskarżając uchwałę Rady Gminy Oświęcim. W obszernej korespondencji, przywołując się na zapisy zawarte w rządowym rozporządzeniu ws. wynagradzania pracowników rządowych, statut Gminy Oświęcim, a nawet sięgając do Konstytucji RP, próbuje dowieść, że radni postąpili wbrew prawu.

W połowie marca Wydział Prawny i Nadzoru Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie przesłał na ręce przewodniczącego Rady Gminy Oświęcim Piotra Śreniawskiego pismo z prośbą o ustosunkowanie się do argumentów przytoczonych przez wójta.

Poprosiliśmy przewodniczącego Śreniawskiego o komentarz w tej sprawie.

- Każdy ma prawo wystąpić o unieważnienie każdej uchwały rady gminy. Przypomnę tylko, że poprzednia uchwała o zwiększeniu wynagrodzenia dla wójta była przyjęta w identycznym trybie i nikt nie wnioskował o jej uchylenie. A tak na marginesie, też nie była przyjęta jednomyślnie - skomentował Piotr Śreniawski.

O komentarz zwróciliśmy się także radnego Pawła Jezierskiego, niegdyś jednego z najbardziej zaufanych ludzi wójta Bartosza, dziś zaprzysięgłego wroga.

- Rada mogła podwyżkę w 2016 r. przyznać, ja głosowałem przeciw, Rada może więc podwyżkę w 2018 r. cofnąć. Szkoda, że wójt nie znalazł tyle czasu, np. na walkę ze smogiem, wybierając delegację mającą znamiona wakacji w Brazylii, kiedy trzeba było pilnować wniosków, ile teraz poświęca na walkę o utrzymanie podwyżki swojej pensji - powiedział Jezierski.






Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ibiz56, 21.04.2018 23:34
Jak zwykle" mądry Polak po szkodzie"!!!!,gruntowne zmiany powinny dotyczyć nie tylko wójta, ale przede wszystkim RADY i jej członków z przewodniczącym na czele.rnNajwyższy czas na podjęcie rzetelnej dyskusji o połączeniu miasta i gminy.
Hicchracz, 21.04.2018 02:52
Gratuluję samozaparcia i twórczej pomysłowości osobom piszącym poniższe komentarze. A raczej jednej osobie wspieranej rodziną.
Paweł Dz., 20.04.2018 23:12
Po objęciu kierownictwa w gminie to nie szczędzi krytyki pod adresem Pani Wójt. Jeździł i krzyczał, jak to pieniądze są roztrwonione, a skarbiec Gminy pusty i zadużony. Więc teraz napewno Pan Wójt rozliczą za swoje poczynania. Chyba już zaczęli......
KOS, 16.04.2018 11:36
Apetyt rośnie w miarę jedzenia...........
yxz, 15.04.2018 11:58
Panie Ty widzisz i nie grzmisz ? . I pomyśleć że obdarzyłam go takim zaufaniem , oddając swój głos na "PANA" ...wójta i "plebana" w jednym.
Wójt jak Blachara, 14.04.2018 12:58
A co to obchodzi Bartosza , że mu obniżyli pensje, to są pieniądze podatników a nie Bartoszowe, on nie będzie rządził naszym budżetem, a na dodatek to on jest panoczek z osiedla co roboty fizycznej na oczy nie widział to o kołaczu niech zapomnirnrnJak Bartoszowi kasy brakuje to kupić mu łopatę i niech kopie w ziemi i niech szuka złota i diamentów a nie wysysa nasze pieniądzernTRZEBA ZORGANIZOWAĆ ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY NA ZAKUP ŁOPATY DLA BARTOSZA BO BĘDZIE KOPAŁ W ZIEMI I POSZUKIWAŁ ZŁOTA ABY być BARDZO BOGATYm A NASZYCH PIENIĘDZY TO NIECH SIĘ NIE DOTYKA bo takich bijących się o kasę w sądzie to tylko na filmach można było spotkać ale nie w gminie oświęcim
XXXX, 06.04.2018 22:59
PEWNE SAMEJ PENSJI JEDNAK NIE WYSTARCZYŁO NA NOWIUŚKI, CAŁKIEM SPORY DOM I KAWAŁEK KREDYTU TRZA SPŁACIĆ TO UTRATA CZĘŚCI PENSJI NIE W SMAK...
@,, 06.04.2018 15:18
Łatwo pisać oskarżenia, coś chlapnąć, coś przywalić. Jakieś szczegóły trochę by ten rzucony temat uwiarygodniły.
, 04.04.2018 19:37
kto takiego prostaka wybrał??no właśnie niech rozliczy się z gruntów rolnych
gminna pamięć, 03.04.2018 08:38
Pamiętamy Panie pełnomocniku Jezierski o "sprawie Pani Janinki", a obniżkę rzuciliście jako temat zastępczy, ponieważ rzetelna praca komisji rewizyjnej zniszczyłaby mit odnowionej Nowej Nadziei. Gratuluję Panu i przewodniczącemu Majerskiemu świetnego samopoczucia, kiedy co rusz mieszkańcy informują o nieprawidłowościach.
@Polish ham, 02.04.2018 18:31
Tonie?? Puka w dno od spodu. ŻENADA!!!
polish ham , 02.04.2018 14:37
Spełniają się moje marzenia, Albert tonie !!!
Putin, 02.04.2018 13:49
Dyzma kończ wstydu dość, i wywalić Bernadetke-puszeczkę.
XYZ, 02.04.2018 12:00
Ma racje bo to jest nasz Dyzma, na takiego Dyzme nas stać, i to jest Dyzma na skale naszych możliwości.
oświęcimer, 02.04.2018 11:14
Pan Bartosz ani mnie ziębi ani parzy. Nie wiem jakie jest tło całej sprawy i nie wiem czy ta obniżka jest uzasadniona. Mało mnie to obchodzi bo dzięki Bogu nie mieszkam na terenie gminy. Natomiast pewne jest jedno: dzięki całej tej szopce podoświęcimskie wsioki mają jak w banku, że nikt rozsądny nawet nie pomyśli o startowaniu na wójta tej groteskowej gminy. Już się nie mogę doczekać jaki przypał zostanie następnym wójtem.
@Były mieszkaniec, 02.04.2018 09:09
Mało wiesz, co dzieje w gminie skoro myślisz, że Sołtys Nowotarski jest obecnie człowiekiem Wójta. rnrnZ wójtem został podobno tylko Pan Kuwik. Jedni mówi, że zobowiązuje funkcja, a inni że troska o pracę dla żony. rnrnW życiu bywa tak, że jak ktoś knuje, szantażuje i zastrasza to kończy często sam, lub w gronie niewiele wartych ludzi, którzy potrafią się sprzedać za byle fuchę.
Kali, 02.04.2018 07:51
Dobrze zrozumiem, jak radni dawali podwyżkę, to Albercik nie oczekiwał w ogóle pisemnego uzasadnienia, a obecne jest za krótkie?
Były Meszkaniec , 01.04.2018 15:50
A gdzie prawa ręką Pan Nowotarski z Dworów Tym 2 Pana podziekujcie w wyborach
Z daleka, 01.04.2018 09:15
Żałosne. Godności brak zupełny. Teraz wychodzi, co jest dla Dyzmy najważniejsze w sprawowaniu funkcji wójta.
room, 01.04.2018 00:19
kto go wybrał. nie wiem czy dobrze pamiętam ale wybory jego zbiegły sie akcją Wielkiej pomocy dla jego dziecka. stąd ta popularność. stąd też wielki zawód wyborczy!
jan III, 31.03.2018 21:47
Ten człowiek to czysty karierowicz. Za wiele się nie napracować a dużo zarobić. Od lat tak samo. Zawsze ciepła posadka. Kto go popiera? Kto za nim stoi? rnGratulacje dla Pana Jezierskiego za stosowne stanowisko w Albercika sprawie.
zdziwiona, 31.03.2018 17:54
Może te pieniądze są na pomoc dla Pani Janinki?
Odp. Maciek, 31.03.2018 17:38
A kto jak mieszkańcy Brzezinki wybrali wójta? Sami zwolennicy :) Panią Janinką Was kupił wykorzystując biedą kobietę...
Strażak , 31.03.2018 15:44
I ten mundur Pan oddaj bo nawet nie potrafi się Pan w nim godnie zachować jak ktoś kto nie ma pojęcia o pozarnictwie piastuje wysokie stanowiska w strukturach związku
Maciek, 31.03.2018 15:25
Bardzo dobrze, że utracił część pensji. Jeździmy po takich dziurawych drogach w gminie, że masakra. Np. rok temu na ulicy Szkolnej w Brzezince zrobiono kanalizacje, ale drogi już nie wyasfaltowano. Codziennie od roku zawozimy dzieci do szkoły po takich dziurach, że auto chcę się rozlecieć. Mam nadzieje, że wojewoda uchwały Rady Gminy nie zmieni. I mam też nadzieję, że wójt nie wygra następnych wyborów.
Strażak , 31.03.2018 15:23
Jak Panu nie pasuje to zmień Pan pracę a nie żal się Pan jak małe dziecko
Danka, 31.03.2018 15:18
Jeszcze do wyjasnienia sprawa wykupu gruntow z p. Maciborkiem.
a kuku, 31.03.2018 14:14
sławny inaczej już jest
Mati, 31.03.2018 12:49
Dobrze, juz wybory, najwyzsz czas pogonic karieowicza!!!!
Zaciekawiony, 31.03.2018 10:10
Dyzma tradycyjnie robi wstyd. Jak przegra wybory, to się poskarży to sądu, że wyborcy słabo uzasadnili decyzje o wycofaniu poparcia?rnrnSprawa prosta. Rada podwyżkę dała - rada podwyżkę zabiera. rn