GMINA OŚWIĘCIM. Wójt powalczy w sądzie o przywrócenie wyższej pensji

08 kwietnia 2018 Autor: red
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Przewodniczący Rady Gminy Oświęcim Piotr Śreniawski w odpowiedzi na zapytanie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego podtrzymał zasadność podjęcia przez radnych uchwały obcinającej wójtowi pensję o blisko 1500 zł (brutto). Albert Bartosz nie pogodził się z decyzją radnych. Zaskarżył uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

Zażalenie na decyzję radnych Bartosz skierował na początku marca do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Organ poprosił przewodniczącego Rady Gminy Oświęcim Piotra Śreniawskiego o uzasadnienie niekorzystnej dla wójta decyzji.

Piotr Śreniawski w odpowiedzi napisał m.in., że bezzasadne są twierdzenia wójta zawarte w piśmie z 5 marca br. do MUW. Wójt stwierdził w nim, że projekt przedmiotowej uchwały nie został poddany ocenie właściwej komisji Rady Gminy, a o zajętym przez nią stanowisku nie został powiadomiony przewodniczący Rady Gminy oraz projektodawcy.

- Projekt uchwały obniżającej wynagrodzenie Wójta Gminy Oświęcim został wprowadzony do porządku obrad styczniowej sesji Rady Gminy Oświęcim i odczytany. Na wniosek jednego z radnych rozpatrywanie uchwały zostało skierowane do komisji Rady Gminy. Uchwała w celu jej rozpatrzenia znalazła się z w porządku prac Komisji Gminnych poprzedzającej lutową sesję Rady Gminy. Nikt nie zgłaszał co do treści przedmiotowej uchwały żadnych zastrzeżeń - podkreślił Śreniawski.

W dalszej części korespondencji przewodniczący przytoczył argumenty, uzasadniające zasadność podjętej przez radnych decyzji o obcięciu pensji Albertowi Bartoszowi z dniem 1 marca br.

Wójt zaskarżył uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Domaga się unieważnienie uchwały, a zatem przywrócenia mu poprzedniej pensji. Podniósł te same argumenty, jak w przypadku skargi do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podtrzymał zarzuty m.in. naruszenia przez radnych statutu Gminy Oświęcim, rozporządzenia rządu ws. wynagradzania pracowników samorządowych, naruszenia Konstytucji RP i Kodeksu Pracy.

Obniżając wynagrodzenie wójtowi, radni Gminy Oświęcim dali wyraz swojemu niezadowoleniu z dotychczasowej pracy Alberta Bartosza. Za obcięciem wójtowi poborów głosowało 9 radnych, a 6 było przeciw.

Do tematu powrócimy.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ona, 16.04.2018 21:43
Ja jestem ciekawa co stanie się niebawem z facebookowymi grupami pt MIESZKAŃCY GMINY OŚWIĘCIM i MIESZKAŃCY MIASTA OŚWIĘCIM, którymi ów "bohater" zarządza i administruje.
jacekPlacek, 14.04.2018 17:31
I bardzo dobrze! Ten człowiek na niczym się nie zna, oprócz przesiadywania godzinami w necie zwłaszcza na facebooku. Jak wejdzie w życie ustawa która zabierze tym nierobom 20% to będzie najlepsza sprawiedliwość, choć to i tak będzie za dużo dochodu.rnLudzie zastanówcie się kogo wybieracie!!!rnrn
Ha ha ha, 10.04.2018 23:19
Naruszenie konstytucji :D rnrnCzy w konstytucji jest zapis o jakieś specjalnej pensji dla koltunòw? Może jakaś renta?
Kiki, 10.04.2018 20:55
Przecież Bartosz był na wojennej ścieżce z Chwierutem. Coś się zmieniło?
Ha ha ha, 10.04.2018 20:29
Naruszenie konstytucji :D rnrnCzy w konstytucji jest zapis o jakieś specjalnej pensji dla koltunòw? Może jakaś renta?
@obik, 10.04.2018 17:55
Ma. Tylko malutko.
@To niemożliwe, 10.04.2018 17:47
Ta plotka jest tak głupia, że nie wymaga prostowania. rnrn1. Po pierwsze wydaje się, że Prezydent zna chyba na tyle Pana Dyzmę, że nie powierzyłby mu raczej nawet sprzątania ulic. rnrn2. Po drugie to nie są raczej koledzy, a niektórzy mówią, że to wrogowie.rnrn3. Po trzecie poparcie pana Dyzmy może bardziej zaszkodzić niż pomóc.rnrn4. Po czwarte pan Dyzma nie może nawet próbować handlować poparciem politycznym ludzi MOWP, gdyż oznaczałoby to koniec fundacji. rnrn5. Po piąte dla kogo może mięć znaczenie poparcie kogoś, kto potrafi się tylko ze wszystkimi skłócić. rnrn6. Po szóste Pan Dyzma pokazał, że nie jest raczej człowiekiem któremu ktokolwiek może w coś uwierzyć, więc nikt nie będzie się z nim na nic umawiał.
To niemożliwe, 10.04.2018 13:52
Chwierut! Natychmiastowe dementi prosimy! Z tym Bartoszem jako szefem OCK!
obik, 10.04.2018 10:29
wstydu nie ma ten gość
Kłym Sawur, 10.04.2018 08:40
Uwaga, głosując na Janusza Chwieruta, głosujecie na Alberta Bartosza. Uważajcie na ten tajemniczy, przyjacielski układ!
Z Zaborza , 09.04.2018 23:58
Wójt swoim samozaoraniem odebrał wszystkim przeciwnikom radość z wygranej. Pokonał sam siebie. Mistrz.
do DD, 09.04.2018 15:43
A ja słyszałem ze , podobno sam Jarosław obiecał mu że zostanie Prezydentem Miasta z ramienia JEDYNEJ sŁUSZNEJ pRATI
slay , 09.04.2018 14:07
Powiem tak : Nic dobrego nie zrobił dla Babic .Dla innych wiosek pewnie też .rnPisma jakie otrzymuję od nich to 2 funkcje z kompa kopiuj -wklej.Śmiech na sali nie potrafi nic poza tym by 8 godzin odsiedzieć i wytykać winy i błędy poprzedników-typowe dla szukania przeszkód a nie rozwiązań!rn
XYZ, 09.04.2018 08:24
Brawo Dyzma walcz o swoje, co ci ta gmina dała wczasy w Brazylii, i drogę do domu. Bo ty jesteś nasz Dyzma, my ciebie wybraliśmy i musisz być z nami, bo tylko na takiego Dyzme jak ty nas stać.
@DD, 09.04.2018 08:05
Fundacja to grupa ludzi, których poparciem Wójt nie może handlować. Ludzie orkiestry mają różne poglądy i nie pozwolą sobie na handlowanie swoimi decyzjami. Takie obietnice ze strony p. Bartosza byłyby końcem MOWP.
@DD, 09.04.2018 07:46
Byłby to strzał w stopę. Wierzę w rozsądek Prezydenta.
DD, 08.04.2018 22:24
Podobno Albert Bartosz otrzymał zielone światło od Janusza Chwietura na stanowisko nowego dyrektora OCK, za przyszłe poparcie i przekazanie głosów członków MOWP na Platformę Obywatelską i poparcie jego kandydatury na prezydenta Oświęcimia ?
obywatel, 08.04.2018 21:38
Żeby tak zaciekle walczył o sprawy gminy , środowisko , a nie tylko o stołek i pensyjkę
Kulą w płot, 08.04.2018 20:23
A dlaczego kasowane są komentarze w obronie wójta? Kto nie jest z nami, ten przeciwko nam? Trochę słabo. ;)
Czytelnik, 08.04.2018 20:02
No strach się bać. Jak "przypadkiem" wynik najbliższych wyborów samorządowych będzie nie po jego myśli, to wszystkich wyborców odda pod sąd.
samarytanin, 08.04.2018 19:19
Sztuką jest być społecznikiem i zajmować się działalnością charytatywną mając na utrzymaniu rodzinę, a jednocześnie zarabiać zawodowo nawet w okolicach średniej krajowej. Skoro wójt podejmuje takie demonstracyjne akty w obronie swojego uposażenia to jak dzisiaj brzmi łabędzi śpiew miłośników Nowej Nadziei sprzed czterech lat. Czy tak wielu mogło się jednocześnie tak mocno mylić i firmować swoim nazwiskiem poparcie dla Pana Bartosza, a nawet prorokować wielokrotne kadencje?
zaborzanin, 08.04.2018 18:35
a co ten nierób zrobił dla gminy nie licząc drogi przed swoją posesja na ulicy Polnej w Zaborzu , mieszkańców traktował jak bydło ino różne kontrole jak ktoś mu zwrócił uwagę powinno się jeszcze wyrzucić jego żonę ze szkoły w Grojcu tak jak wyleciała z uczelni w Oświęcimiu.Gmina będzie zdrowsza bez tych szkodników co dbają tylko o swój interes
zaborzanin, 08.04.2018 17:59
to nie koniec jeszcze pis weznie 20 procent jak nie pasuje do biedronki dorobic na kasie
, 08.04.2018 15:58
prawidlowo obnizyc pensje kto widzial zeby tyle zarabial wojt takiej wiochy małej jak Babice
Obserwator, 08.04.2018 15:23
Ktoś noże pomyśleć: Prostak zwany Dyzmą pokazał po co jest Wójtem.
Mieszkaniec Gminy, 08.04.2018 15:09
Bardzo dobrze, że obniżyli mu pensję. Nic nie robi i ignoruje mieszkańców. Ten człowiek w ogóle nie powinien być Wójtem.
Radny, 08.04.2018 14:50
6 było przeciw, ale czego dowodem jest wypowiedź Radnego Harmaty oni, zadowoleni z pracy Wójta również nie są. WÓJT W WYNIKU SWOICH GIEREK ZOSTAŁ SAM!!
kris, 08.04.2018 14:36
I tak mu Kaczyński obetnie pensję, jak obiecał. Jeszcze nagrody na Caritas :)))))))))