GMINA OŚWIĘCIM. Z parkingu do Urzędu Gminy. Błyskawiczny awans żony sołtysa sympatyzującego z wójtem

09 marca 2018 Autor: red
Arkadiusz Kuwik, sołtys Stawów Monowskich.

Arkadiusz Kuwik, sołtys Stawów Monowskich.

Sołtys Stawów Monowskich Arkadiusz Kuwik może czuć się usatysfakcjonowany. Dzień po tym, jak stanął w obronie wójta Alberta Bartosza, któremu Rada Gminy obcięła pensję, jego małżonka znalazła zatrudnienie w Urzędzie Gminy. Żona sołtysa, choć ma tylko średnie wykształcenie, wygrała konkurs na stanowisko referenta w Wydziale Organizacyjno-Społecznym. Pokonała kandydatów z wyższym wykształceniem.


Zapytaliśmy wójta o szczegóły konkursu i dlaczego to żona sołtysa okazała się bezkonkurencyjna. Zastanowiło nas, czemu warunki stawiane kandydatom nie są oględnie mówiąc wysokie. Jednym z warunków było wykształcenie średnie, co zważywszy na nadprodukcję na rynku pracy magistrów, może zastanawiać. Wymagania stawiane kandydatom na to stanowisko są dostępne tutaj.

"Aplikacje złożyło 12 osób. Wymagania formalne zawarte w ogłoszeniu spełniło 10 kandydatów, z czego 7 posiadało wykształcenie wyższe, a 3 średnie.

Pani Grażyna Kuwik spełniła wymagania zawarte w ogłoszeniu. Posiada wykształcenie średnie. Pracowała w firmie produkcyjnej, a obecnie jest zatrudniona w Zakładzie Komunalnym Gminy Oświęcim, gdzie wykonuje pracę w biurze parkingu przy Centrum Obsługi Turystów w Brzezince. Zajmuje się m.in. wystawianiem faktur i innych dokumentów, jak również obsługą turystów" - napisał w odpowiedzi na nasze pytania wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
gminny, 20.03.2018 13:53
każdy ze średnim wykształceniem może bez problemu konkurować z mgr PWSzZ, cóż to za uczelnia?
Do ja do ja, 18.03.2018 23:25
Po co teraz kończyć studia jak wystarczy wykształcenie średnie aby dostać pracę w ug.
Ja też , 18.03.2018 23:14
Jasne że nikt nie ma wpływu. Ale szerokie plecy trzeba mieć. Wtedy i rodzina dostanie pracę tam gdzie trzeba. A co do tego ze przyszła nie wiadomo skąd i dostala pracę akurat w jednostce gminnej to prosze zapytac mieszkancow najblizej mieszkajacych pani soltys to wam powiedzą co wiedzą.
Ja do ja , 17.03.2018 00:05
A co to znaczy przyszła niewiadomo skąd :) a co to pojęcie ludowe obca bo nie z Poręby :))) jeżeli jesteś mieszkańcem Poręby to tylko można ująć że przez takie podejście ta wieś jest taka jaka jest. Żal ściska zamiast wspierać swoją sołtys. Rusz [ciach!] człowieku skończ studia i idź do roboty nic cię nie blokuje....
@Ja, 16.03.2018 16:15
Pani Sołtys nie ma żadnego wpływu na zatrudniania w jednostkach. Na zatrudnianie w Urzędzie wpływ ma Pan Wójt, zatem porównywanie tych spraw całkowicie bezzasadne.
Ja, 16.03.2018 10:23
Ale najdziwniejsze że była synowi pani sołtys przyszła nie wiadomo skąd i nagle dostała pracę w gminnym ośrodku pomocy społecznej. Czyżby u nas nie było odpowiednich osób?
Magda Foks, 13.03.2018 16:47
Pani Sołtys Poręby Wlk. nie była w komitecie wyborczym Wójta i nie widzę żadnych podstaw poszukiwania w tej osobie jakichkolwiek układów. Spójrzmy lepiej tych co otwarcie mówili że załatwił im coś czego inni nie potrafili :) Zaczyna się jakaś chora walka zwana kampania wyborcza...
...., 13.03.2018 14:30
Tylko, że Pani sołtys zapomniala, że "władze" ma od wlasnie 2011.
konkurencja, 13.03.2018 08:34
Można było się tego spodziewać, ale skoro wszystko wyszło na jaw uważam, że konkurs powinien być przeprowadzony jeszcze raz. Poza tym sprawą powinien zająć się organ nadrzędny. Dodatkowo , osoby które brały udział w konkursie powinny złożyć skargę na komisję oraz wójta. Osobiście gdybym była jedną z rekrutowanych nie odpuściłabym !!! Niech się trochę wystraszą !!!!
@porebianin, 13.03.2018 06:08
Córka Pani Sołtys nie dostała pracy, za lizanie tylko pracowała wcześniej, więc porównywanie do akcji z zatrudnieniem Pani Kuwik zupełnie nietrafione. Porównać do tego można ew. zatrudnienie Żony w gminnej szkole.
Maria Brombosz- sołtys Poręby Wielkiej, 12.03.2018 21:03
Informacja dla "życzliwy" i "porębianin z pochodzenia" : Moja była synowa pracuje w instytucji gminnej od 2011roku a córka pracuje w prywatnej firmie nie mającej nic wspólnego z gminą. To tyle w tym temacie. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
Fundator, 11.03.2018 22:35
Co jeśli, ktoś kiedyś przeanalizuje wszystkie przyjęcia do UG i się okaże, że wszystko albo fundacja MOWP, albo znajomi królika? rnrnNic. rnrnZ niewyjaśnionych powodów ludzie się z Dyzmą cackają. Ktoś to rozumie?
porębianin z pochodzenia, 11.03.2018 20:40
Oczekuję na oświadczenie Pani sołtys z Poręby Wielkiej w sprawie zamieszczone informacji zatrudnienia córki i synowej w instytucjach gminy. Zarzut podniesiony na niniejszym forum wymaga publicznego komentarza lub zaprzeczenia osoby zainteresowanej. Milczenie w tej sprawie Pani sołtys jest najgorszym rozwiązaniem sytuacji jaki mogła osobiście wybrać.
Oświęcimianin, 11.03.2018 10:39
Widzę że ludzie się już poznali na co stać naszego wójta. Nadchodzą wybory władza w waszych rękach i długopisach nie popełnijcie drugi raz tego samego błędu. KRASOMÓWCĄ MÓWIMY STANOWCZO NIE !!!!
Obiektywny, 11.03.2018 10:33
Ludzie czego oczekiwaliście po wójcie Bartoszu gość skoligacony z POparańcami z PEŁO. Obłuda i jeszcze raz obłuda. I taka osoba udzielała się kiedyś charytatywnie a teraz władza i kasa numer 1.
realista, 11.03.2018 09:46
Gratulacje i owacje dla Pana Kuwika. Nepotyzm i kumoterstwo to nieodłączny element budowania lokalnych układów. Uczciwy człowiek nigdy nie chwali się publicznie, że jest uczciwy, Kolejne smaczki wyjdą jeszcze na jaw w czasie kampanii wyborczej.
Z Zaborza , 11.03.2018 09:15
BEZCZELNOŚĆ!! TO WEDŁUG MNIE TRAKTOWANIE MIESZKAŃCÓW JAK ŚLEPYCH GŁUPCÒW.rnrnZa każdym razem gdy Pan Kuwik zabierze głos o sprawach gminy powinienem usłyszeć chór ŻONA, ŻONA, ZONA!!
Asia , 11.03.2018 08:14
Mleko się rozlało...i pewno żadna ze stron nie przewidziała że takie "NIC' nabierze medialnego rozgłosu. Kto traci ? kto zyskuje ? . Twarz stracili sami zainteresowani, pozostanie nieprzyjemny zapach własnego "ego" odczuwany już przez wyborców, zarówno w całej gminie jak w naszym sołectwie. rnPs. Jeśli zwolniło się stanowisko w tym Centrum , to ja chętnie podejmę tam prace, znam zasady fakturowania, z dokumentami też sobie poradzę, łatwo nawiązuję kontakty i znam biegle dwa języki obce. Tylko ten smrodek mi trochę przeszkadza :)
Normalny, 10.03.2018 20:38
Człowiek chciał Wójta który opowiadał o jawności, o zasadach. Co otrzymał? Gościa nazywanego Dyzmą, który jawnie tylko się chwali.
Z Zaborza , 10.03.2018 14:54
BEZCZELNOŚĆ!! TO WEDŁUG MNIE TRAKTOWANIE MIESZKAŃCÓW JAK ŚLEPYCH GŁUPCÒW.rnrnZa każdym razem gdy Pan Kuwik zabierze głos o sprawach gminy powinienem usłyszeć chór ŻONA, ŻONA, ZONA!!
życzliwy, 10.03.2018 10:53
To nie pierwsza taka praktyka. Czy to prawda że po poparciu córka i synowa pani sołtys z PW też znalazły zatrudnienie w instytucjach gminnych podległych panu BA?
Lubiący czytać kartki z ziemi, 10.03.2018 08:30
Rozstrzygniecie konkursu ciągle nie pewne STOP Pokaz panu jak bardzo zależy ci na pracy dla żony STOP Przeczytaj te pytania STOP
Artur, 09.03.2018 18:28
Może chodzi o coś więcej niż sympatia !!!
Pytanie do Pana Sołysa, 09.03.2018 18:21
Czy pytanie czytał Pan z kartki, gdyż dostał je napisane z przypomnieniem o konkursie? Czy po prostu Pan tak woli?
Patrzący z boku, 09.03.2018 16:56
SZCZYT BEZCZELNOŚCI!!!!! SERIO MYŚLELI, ŻE NIE ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ KTO ZUPEŁNIE NIESŁUSZNIE UZNA, ŻE TO NAGRODA ZA BYCIE LIZUSEM????rnrnCZEKAMY NA POSTY OBRONNE PODPISANE "MONIKA", "NAUCZYCIELKA Z RASJKA", "ŻONA POLNA". W KOŃCU ETAT W SZKOLE TEŻ TRZEBA JAKOŚ NARODZIĆ. NAJLEPIEJ KOMENTARZAMI OD INNYCH NAGRÓD SĄ PODOBNO DLA PANA DYZMY ATRAKCYJNIEJSZE.rnrn
ale wpadli wójt i sołtys, 09.03.2018 15:46
Czy to już koniec kariery Arkadiusza Kuwika?rnCzy można tak nadużywać mandatu sołtysa do swoich prywatnych celów?rnCzy gmina wiejska Oświęcim to koryto bez dna i dojna krowa bez końca?rnCzy sołtys Stawów Monowskich zna się na dojeniu jak dawne gospodynie wiejskie?rnOkazuje się, że razem z Bartoszem nadają się pracować w największych mleczarniach, jak gostyń, Myszków albo Danone.rnZ pewnością wydoili by ze 100 mlecznych krów?rnrnKiedy Gmina Oświęcim zakupi bydło mleczne dla Arkadiusza K. i Bartosza , przecież nie można marnować ich potencjału genetycznego i talentu wrodzonego w dojeniu na maxa wszystkiego co się da wydoić, ale wstyd dla Stawów Monowskioch za takiego sołtysa co nie wie co to moralność i uczciwość - popiera wójta w zamian za stanowisko dla żony
@Mona, a może Monika..., 09.03.2018 15:45
Nie chodzi tu zdaje się głównie o wykształcenie, a to że może ktoś podejrzewać, że to nagroda dia Sołtys za temacie przy Wójcie. rnrnCzyżby pomyślał ktoś, że skoro da się załatwić pracę dla własnej żony i przechodzi to płazem, to dlaczegoby nie spróbować dla wiernego kolegi. Może znowu uda się po cichu.rnrn
@Mona, a może Monika ;), 09.03.2018 15:40
Nie chodzi tu przeżyjesz o wykształcenie, a o powiązania rodzinie i zapewne zupełnie przypadkową zwierzyniec
nie zagłosuję w wyborach, 09.03.2018 14:17
Ten sołtys wszystko zrobi dla swoich interesów?rnrnObrzydliwce czy ludzie ?rnrnNa Stawach Monowskich ludzie są w szoku jak wykorzystuje stanowisko dla własnych celówrnSłaba opinia na Stawach Monowskich przeszkodzi mu do zostania radnym , takim ludziom nie ufają mieszkańcy Stawów Monowskich. Mówię stanowczo NIE Arkadiuszowi Kuwikowi , ma ostatnią szanse aby się opamiętał i nawrócił !!!!!! rnrnJak tak liże to kupcie mu lizaka o rozmiarach XXXL i niech wyliże wszystkie okna w gabinecie Bartosza, ale lizus .rn
Mieszkaniec Zaborza, 09.03.2018 14:10
Zawsze twierdziłem że Pan Albert B. to zwykły cwaniak żerujący na chorobie swojego dziecka. Jest to żałosne z jego strony ale niestety prawdziwe.rnAle Panie Bartoszu wybory niebawem a ludzie się już też na Panu poznali.
MONA, 09.03.2018 13:24
proszę się najpierw zastanowić i zaznajomić z wymaganiami stawianymi kandydatom na to stanowisko. Przecież to co się dzieje w ostatni czasie to tylko nagonki rn....."Przed kandydatami na stanowisko referenta nie stawia się zwykle wygórowanych wymagań, przeważnie pracodawca oczekuje wykształcenia średniego, umiejętności obsługi komputera wraz z podstawowym oprogramowaniem typu Office, oraz obsługi urządzeń biurowych takich jak kserokopiarka czy faks. Istotne są także predyspozycje interpersonalne, samodyscyplina i dyspozycyjność. Na stanowisko referenta często poszukuje się studentów kierunków humanistycznych, uczęszczających na zajęcia w trybie zaocznym. Bardzo często praca w charakterze referenta jest proponowana w ramach praktyk lub stażu zawodowego....."rnrn rn