GMINA OŚWIĘCIM. Konopie indyjskie wycięte w pień. Właściciel plantacji z zarzutami

13 września 2018 Autor: red/KPP Oświęcim
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 27-letniego mieszkańca Gminy Oświęcim, podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. Mężczyzna w przydomowym ogródku prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich.

Na trop plantatora zajmującego się uprawą konopi indyjskich policjanci wpadli w trakcie czynności mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Z poczynionych ustaleń wynikało, iż 27-latek uprawia, a następnie wprowadza do obrotu marihuanę. Funkcjonariusze wkroczyli na teren jego posesji znajdującej się w jednej z podoświęcimskich miejscowości. Podczas przeszukania domu funkcjonariusze ujawnili woreczek z niewielką ilością marihuany. Podczas przeszukania ogrodu zauważyli 7 dużych krzaków konopi indyjskich.

- Rośliny zostały wycięte i zabezpieczone, natomiast ich właściciel został zatrzymany - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Podejrzanemu zostały postawione zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich. W trakcie dalszego postępowania policjanci zbadają także kwestie wprowadzania narkotyków do obrotu przez podejrzanego.

Policjanci oszacowali, że plantator z zabezpieczonych roślin mógł uzyskać kilkaset porcji narkotyku. Dzięki likwidacji uprawy, funkcjonariusze nie dopuścili, aby marihuana trafiła do obrotu.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast udzielanie narkotyku innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy