GORZÓW. Z tą „Marysią” daleko zaszli. I świetnie piszą (w programie) na własne konto

16 czerwca 2016 Autor: sza

Znakomicie orientują się w regułach rządzących ekonomią. Uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Gorzowie projektem spółdzielni uczniowskiej „U Marysi” zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie towarzyszącym projektowi edukacji ekonomicznej „Na własne konto”. Nie mieli natomiast sobie równych w konkursie na najlepszy blok o tematyce ekonomicznej.

Utalentowani uczniowie z Gorzowa odbierają laury Fot. nadesłane

Utalentowani uczniowie z Gorzowa odbierają laury Fot. nadesłane

Dobiegła końca czwarta edycja projektu edukacji ekonomicznej „Na własne konto”. Projekt służy przybliżeniu wiedzy ekonomicznej uczniom gimnazjów z terenów wiejskich, kształtowaniu postaw przedsiębiorczych oraz pomaga w wyborze ścieżki edukacyjnej, a w przyszłości – zawodowej.

 

- W tym roku wzięło w nim udział 1800 uczniów ze stu gimnazjów z terenów wiejskich z całego kraju. 13 czerwca w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów, organizowanych w tegorocznej edycji projektu - informuje Kamil Szyjka z Urzędu Miejskiego w Chełmku.

 

Kapituła konkursu na najlepszy projekt spółdzielni uczniowskiej, złożona z przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz niezależnych ekspertów wybrała 5 najlepszych prac oraz przyznała tyleż wyróżnień.

 

Jedno z wyróżnień przypadło uczniom z Samorządowego Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Gorzowie, którzy przygotowali projekt spółdzielni uczniowskiej „U Marysi”. Każdy z uczniów otrzymał od organizatora nagrodę rzeczową, a szkoła nagrodę finansową w wysokości 1 tys. zł.

 

Natomiast w konkursie na najlepszy blog o charakterze ekonomicznym uczniowie z Gorzowa byli bezkonkurencyjni. Regularne posty, dobry design i kreatywność, ale przede wszystkim jak najlepsze oddanie atmosfery programu „Na własne konto” i profesjonalna relacja z zajęć to główne kryteria, jakimi kierowała się komisja konkursowa przy ocenie blogów.

 

- Projekt „Na własne konto” to szansa dla młodych osób na zdobycie wiedzy ekonomicznej w ciekawy i niekonwencjonalny sposób. Zajęcia obejmują gry i zabawy edukacyjne, wizytę u przedsiębiorcy czy w lokalnym banku - mówi Krzysztof Podhajski, prezes Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

„Na Własne Konto” to projekt edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy