GORZÓW. Z uczniami o odpowiedzialności prawnej nieletnich

08 lutego 2017 Autor: sz

Mecenas Beata Dybał spotkała się z uczniami klasy 5 Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie. Wiodącym tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Uczniowie dowiedzieli się czym jest prawo oraz jak należy się zachowywać w trudnych sytuacjach. Poznali także środki wychowawcze wobec nieletnich.

- Natomiast najmłodsi mogli dowiedzieć się także co może stosować sąd rodzinny wobec nieletnich i jakie mogą być tego konsekwencje w przyszłości. Spotkanie było także okazją do poznania zawodu prawnika oraz zabrania potrzebnych materiałów edukacyjnych - informuje Kamil Szyjka z Urzędu Miejskiego w Chełmku.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy