GRODZISKO. W pobliżu jazu zatrzymali pijanego jak bela kierowcę

09 stycznia 2019 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

W nocy z 8 na 9 stycznia w pobliżu jazu na Skawie policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Kierowca opla był pijany i nie posiadał prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 23. Trzech młodych mieszkańców Gminy Zator: 24 – letni oraz dwaj jego 20 – letni koledzy, na ulicy Jazowej zauważyło samochód marki Opel Corsa, którego styl jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy.

Mężczyźni natychmiast pojechali za oplem, który skręcił w boczną drogę prowadzącą nad brzeg rzeki Skawy. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów opel zatrzymał się. Ten moment wykorzystali wspomniani mieszkańcy. Podeszli do pojazdu i zauważyli, że mężczyzna siedzący za kierownicą zasnął.

Kiedy otworzyli drzwi potwierdzili wcześniejsze spostrzeżenia. Kierowca był pijany. W związku z tym natychmiast wyjęli kluczyki ze stacyjki opla i powiadomili Policję.

Policjanci przejęli kierowcę, którym okazał się 29 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,27 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

- Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje wzorowe zachowanie mieszkańców Gminy Zator: Tomasza, Damiana i Adriana, którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowali i nie dopuścili, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragedii na drodze - podkreśla asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy