GROJEC. Córeczka w samochodzie, tatuś w nielegalnym salonie gier

19 czerwca 2018 Autor: red
Nielegalny salon gier. Fot. KPP Oświęcim

Nielegalny salon gier. Fot. KPP Oświęcim

Oświęcimscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Gminy Brzeszcze. Mężczyzna pozostawił córeczkę w samochodzie z włączonym silnikiem, a sam poszedł zagrać na hot spotach. "Przy okazji" policjanci zlikwidowali nielegalnie funkcjonujący mini salon gier hazardowych.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 czerwca. Tuż po godzinie 22 policjanci zostali skierowani przez dyżurnego do Grojca, gdzie przy jednej z ulic od dłuższego czasu stał fiat z włączonym silnikiem, ale bez kierowcy.


W środku, na tylnym siedzeniu, siedziała przestraszona dziewczynka. W rozmowie z 6-latką policjanci ustalili, że przyjechała z ojcem, który poszedł coś załatwić. Niedaleko pojazdu policjanci dostrzegli duży, mieszkalny kontener. Jeden z funkcjonariuszy został przy dziecku, natomiast drugi otworzył drzwi kontenera. W środku funkcjonował samoobsługowy mini salon gier hazardowych.


- Na jednym z trzech automatów grał mężczyzna, ojciec dziewczynki pozostawionej w samochodzie. Policjant poinformował go, że jest zatrzymany w związku z zagrożeniem, które stworzył dla swojego dziecka. Kiedy funkcjonariusz wraz 30-latkiem opuścili kontener, automaty nagle zostały wyłączone, a w drzwiach zasunęła się roleta antywłamaniowa, która blokowała ponowne wejście do środka. Na miejscu byli już jednak policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się przestępczością gospodarczą, którzy szybko uporali się z roletą, a następnie zabezpieczyli automaty o łącznej wartości 18 tysięcy złotych. W odcięciu automatów od ściany kontenera pomogli strażacy. Śruby mocowań odcięli przy użyciu pilarki tarczowej - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Dziewczynka została oddana pod opiekę matki, natomiast jej ojciec trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei właścicielowi nielegalnego hazardowego procederu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Szarik, 19.06.2018 19:28
Toż to tam mieszka nasz Robercik, co nie wykrył tego wcześniej wstyd i hańba.
Czesław, 19.06.2018 16:26
Ciekawe, gdzie była skrzynka zasilająca automatycznie lub zdalnie odcinająca zasilanie.
SWÓJ, 19.06.2018 13:16
Nawet w Radio ZET dzisiaj mówili o tym dobrym Ale Polak potrafi !Co to juz nie wymyślą nawet w kontenerze salon gier 111A moze by tak b...el?W Chelmku salon gier to jest z zaklejonymi szybami i nikt nie widzi bo jest na przeciwko UM.Tam sie dopiero dzieje !