GROJEC. Nie odpuścił sprawcy kolizji

16 stycznia 2019 Autor: red
GROJEC. Nie odpuścił sprawcy kolizji

Manewrując lawetą spowodował kolizję i szybko odjechał z miejsca zdarzenia, chcąc uniknąć odpowiedzialności za stłuczkę. Sprawcę dostrzegł anonimowy kierowca i udał się w pościg za delikwentem.


Do zdarzenia doszło wczoraj na trasie Oświęcim – Kęty. Tuż po godz. 8 policjanci zostali wezwani do Grojca, gdzie na ulicy Beskidzkiej doszło do kolizji drogowej.


Funkcjonariusze ustalili, że kierowca lawety marki MAN podczas omijania stojącego na przystanku autobusu, uderzył lusterkiem w lusterko jadącego z przeciwka samochodu ciężarowego marki MAN, którym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Kierowca ciężarówki natychmiast zjechał na pobocze, natomiast kierowca lawety nie zatrzymując się odjechał w kierunku Oświęcimia.


Zachowanie sprawcy kolizji dostrzegł jeden z kierowców. Niewiele się zastanawiając pojechał za lawetą, odpisał numer rejestracyjny, po czym wrócił na miejsce stłuczki, przekazał numer rejestracyjny poszkodowanemu kierowcy i odjechał.


- Bazując na numerze rejestracyjnym pojazdu biorącego udział w kolizji policjanci ustalili, że laweta jest własnością jednej ze śląskich firm, a jej kierowcą w chwili zdarzenia miał być 70-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Po kontakcie telefonicznym skruszony kierowca lawety w kilkanaście minut wrócił na miejsce kolizji potwierdzając udział w zdarzeniu - przybliża asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, podkreślając że na podziękowania za wzorową reakcję na wykroczenie i pomoc w ustaleniu jego sprawcy zasługuje anonimowy kierowca.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy