GROJEC. W Grojcu powstanie hotel. Pałac Radziwiłłów sprzedany za ponad 1,5 mln zł.

18 kwietnia 2019 Autor: sz
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Przetargów na sprzedaż zabytkowego pałacu w Grojcu było już kilka. Wszystkie zakończone negatywnie. Ostatni przetarg, który ogłoszony był w drugiej połowie stycznia rozstrzygnął się na korzyść Starostwa Powiatowego.

-Udało nam się z ofertą dosyć szeroko wyjść i uzyskać dwóch oferentów, z czego niestety jeden w trakcie wizji lokalnej postępowania wycofał się. Drugi natomiast wpłacił wadium i zaoferował cenę o 300 tysięcy złotych większą od wywoławczej – powiedział wczoraj na sesji Rady Powiatu Marcin Niedziela, starosta oświęcimski.

Ceną wywoławczą była kwota 2 690 000 złotych. Każdy zainteresowany musiał wpłacić wadium w wysokości 269 000 złotych. Jedyną ofertą jaka wpłynęła do Starostwa Powiatowego była oferta firmy Profbud Sp. z o. o. z Krakowa, która zaproponowała 3 010 000 zł. Od tej kwoty zostanie udzielona 50% bonifikata ze względu na fakt, iż jest to budynek zabytkowy. Tak więc na konto Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu wpłynie kwota 1 505 000 zł.

-Otrzymałem dzisiaj informację, że został już ustalony termin podpisania aktu notarialnego u notariusza na 16 maja. Myślę, że do końca maja uda się zakończyć transakcję – mówił na sesji starosta powiatu oświęcimskiego.

Zarówno starosta Marcin Niedziela jak i sołtys Grojca cieszą się ze sprzedaży obiektu.

-Bardzo się cieszę, że udało się sprzedać pałac. Zostając radnym powiatowym głównymi moimi celami była droga Grojec-Zaborze oraz sprzedaż pałacu. Od lat byłem zwolennikiem tej transakcji – powiedział nam Krzysztof Wolak, sołtys Grojca.

Budynek nie był użytkowany już od kilkunastu lat. W środku został nawet zdewastowany. Teraz Pałac Radziwiłłów w Grojcu otrzyma nowe życie. Spółka, która zakupiła nieruchomość ma w planach zrobić obiekt turystyczno-hotelowy.

-Myślę, że sprzedaż tej nieruchomości i zrobienie w tym miejscu obiektu hotelowego pozytywnie wpłynie na rozwój Gminy Oświęcim – podkreślił Marcin Niedziela.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
antyzyd, 18.04.2019 22:06
burdel bym proponowal otworzyc taki z prawdziwego zdarzenia