HALOWY FUTBOL. Siódma edycja zimowej ligi

12 lutego 2014 Autor: (SLR)

Za nami siódma edycja zimowej ligi futbolowej w Osieku. W tegorocznych finałach padło najwięcej w historii remisów i często o miejscach na podium bądź zwycięstwie w całym turnieju decydowały rzuty karne. A ze zwycięstwa cieszyły się ekipy - Twoja S, FC Bachórzanka, Nie całkiem normalne oraz FC Osiek Górny.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników ligi. fot. zbiory organizatora

Pamiątkowe zdjęcie uczestników ligi. fot. zbiory organizatora

W finale najmłodszej kategorii najmłodszej swoją wyższość nad rywalami potwierdziła ekipa FC Osiek Górny, która pewnie pokonała FC Orły Piotrowice 2:0. Oba gole dla zwycięzców zdobył najlepszy zawodnik turnieju - Ernest Mosur. Tytuł dla najlepszego bramkarza w tej kategorii przypadł Patrykowi Żmudzie, zaś królem strzelców został Piotr Frączek.

Mecz dziewcząt o pierwsze miejsce kończyła seria karnych. Drużyna pod nazwą „Nie całkiem normalne” z Osieka Górnego pokonała faworyzowane FC Słowianki 2:1. Bohaterką tego finału została bramkarka zespołu z Osieka Górnego Agnieszka Jekiełek, która najpierw zdobyła bramkę z rzutu karnego, by chwilę później obronić rzut karny wykonywany przez zawodniczkę z Piotrowic. Tytuł najlepszej strzelczyni przypadł Klaudii Tobiczyk.

Ciekawy przebieg w kategorii chłopców młodszych miała rywalizacja finałowa pomiędzy Polanką SP i FC Bachórzanką. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1 po bramkach Łukasza Rupy dla zespołu z Polanki Wielkiej i Patryka Gierasa dla drużyny z Piotrowic. Co ciekawe w konkursie rzutów karnych lepsza okazała się drużyna FC Bachórzanki, która w rundzie zasadniczej zajęła drugie miejsce. Najlepszym bramkarzem w tej kategorii Dariusz Antecki, najlepszym zawodnikiem Robert Więcek, zaś królem strzelców Łukasz Rupa.

Na dobrym poziomie jak co roku stały mecze finałowe w kategorii starszej chłopców. W finale „Twoja S.” zrewanżowała się „Kawiarenkom na na na”za porażkę w rundzie zasadniczej, również wygrywając 1:0 (gol Sławomira Jureckiego). Najlepszym bramkarzem w tej kategorii został Hubert Bies, najlepszym zawodnikiem Patryk Tomala zaś tytuł króla strzelców przypadł Mateuszowi Kawczakowi.

Składy mistrzowskich drużyn zimowej ligi w Osieku:

 

Kategoria mieszana rocznik 2004 i młodsi:

FC Osiek Górny: Patryk Żmuda, Piotr Frączek, Szymon Jurecki, Wojciech Mydlarz, Michał Rokita, Anna Jekiełek, Ernest Mosur.

Kategoria dziewcząt rocznik 2001 i młodsze:

Nie całkiem normalne: Karolina Witek, Wiktoria Kramarczyk, Magdalena Rzeszutko, Izabela Płonka, Agnieszka Jekiełek, Emilia Orkisz, Patrycja Kwaśniak.

Kategoria chłopców rocznik 2001 i młodsi:

FC Bachórzanka: Maciej Marsowicz, Adrian Hałatek, Bartosz, Redelski, Dariusz Antecki, Patryk Gieras, Łukasz Głąb, Kamil Zygmunt.

Kategoria chłopców rocznik 1998 i młodsi:

Twoja S: Dawid Kramarczyk, Krzysztof Kolasa, Kamil Jekiełek, Łukasz Gros, Sławomir Jurecki, Kamil Narwojsz, Hubert Bies.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy