HARMĘŻE. Franciszkanie proszą o pomoc w rozbudowie Centrum Św. Maksymiliana

06 grudnia 2018 Autor: red
fot. nadesłane

fot. nadesłane

W ostatniej dekadzie półtora raza powiększyła się liczba osób odwiedzających monumentalną wystawę „Klisze pamięci. Labirynty” w Harmężach. Unikatową ekspozycję o gehennie obozowej więźnia pierwszego transportu w minionym roku zwiedziło niemal 7000 osób z 36 krajów świata.

Stąd też Centrum św. Maksymiliana pilnie potrzebuje sali konferencyjnej.

- Pilnie potrzebujemy sali konferencyjnej z przestrzenią do refleksji, dyskusji, umożliwiającą dużym grupom zapoznanie się z materiałami poświęconymi św. Maksymilianowi, Marianowi Kołodziejowi i innym ofiarom obozów koncentracyjnych, czy z materiałami o tematyce martyrologicznej i poświęconej II wojnie światowej” - mówi kustosz Centrum o. Piotr Cuber.

- Nowocześnie zaprojektowana sala konferencyjna wyposażona będzie w 120 miejsc siedzących, sprzęt multimedialny i w pomieszczenie dla tłumaczy symultanicznych. Sala będzie dostosowana do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Pozwoli na organizację spotkań i wydarzeń dla wielu różnych grup - dodaje o. Cuber.

Franciszkanie są już w trakcie jej budowy, ale koszty ukończenia inwestycji przerastają ich możliwości, stąd proszą ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.

Dane do przelewu tradycyjnego:

Nazwa: Fundacja Brat Słońce

Adres: ul. Żółkiewskiego 14, 31-539 Kraków

Nr konta: 10 1600 1013 1849 4935 4000 0007

Tytuł przelewu: Darowizna – Klisze pamięci


Więcej na stronie Fundacji Brat Słońce https://bratslonce.pl/kliszepamieci/ i Centrum w Harmężach http://harmeze.franciszkanie.pl/?p=8586

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 10.12.2018 15:54
januszk, nie stoisz na straconej pozycji. Wystarczy rozpocząć akcję crowdfunding'ową w inter.netach. Czasami ludzie zbierają kasę na takie rzeczy, że głowa mała.
Co do tematu, to większość tego typu przedsięwzięć zazwyczaj realizowana była z datków. Kto się ma dołączyć to się dołączy i tyle. Dodam, że franciszkanie na swojej stronie udostępnili wirtualny spacer po wystawie „Klisze pamięci. Labirynty”, o której mowa w artykule.
januszk, 10.12.2018 10:12
nie chcę powielać poniższych stereotypów, ale : ktoś chyba liczył koszt inwestycji przed jej rozpoczęciem i czy ma na to kasę. też chciałbym być piękny mądry i bogaty. czy ktoś wspomoże ?
wiążący +, 09.12.2018 16:02
łopaty w ręce i do roboty, potem będą wołać o kasę na utrzymanie tego wszystkiego! nigdy ani złotówki dla tych nierobów !!!
Fil, 06.12.2018 21:46
Święte słowa p.Andrzeju .W sklepach co dzień to większa drożyzna a te nieroby jeszcze bezczelnie chcą kasy. Niech im da ich guru ojciec redemptorysta z Torunia. On ma kasę od rządu i "bezdomnych"!!!
Andrzej, 06.12.2018 13:09
Czy oni nie przestana -darmozjady tylko wyciągają łapska po kase - do roboty -