HARMĘŻE. Relikwie św. Ojca Pio u franciszkanów

15 grudnia 2018 Autor: red
Fot. Centrum św. Maksymiliana

Fot. Centrum św. Maksymiliana

- Możecie czuć się uprzywilejowani, ponieważ te relikwie na tydzień opuściły San Giovani Rotondo - powiedział do wiernych zgromadzonych w świątyni franciszkanów w Harmężach o. Roman Rusek, który wraz z kapucynami z Włoch przywiózł wspomniane relikwie św. Ojca Pio: bandaż z krwią, rękawicę, którą nosił na stygmacie dłoni, i habit.

W okolicznościowym kazaniu wygłoszonym w Harmężach w minioną niedzielę, o. Roman przedstawił niezwykłość i prostotę Ojca Pio oraz zwrócił uwagę na szczególny dar przebaczenia innym.

Po zakończonej Eucharystii sprawowanej przez miejscowego proboszcza o. Piotra Cubera, wierni mieli okazję indywidualnie uczcić relikwię świętego.

Następnego dnia relikwie św. o. Pio zostały przewiezione do byłego nazistowskiego, niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz. Tam bracia odmówili modlitwę przy celi śmierci świętego o. Maksymiliana, franciszkanina.

(Źródło: Centrum św. Maksymiliana)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
smutne to wszystko, 17.12.2018 19:13
ojciec cuber powinien zeszczupleć
Prawy, 17.12.2018 12:16
Normalnie zabobony, ciemnogród, chłopy w cza
ych kiecach się bawią, szaleją a motłoch ma żyć skromnie i w ciemnocie. Precz że średniowieczem.
SadButTru, 17.12.2018 06:36
Jak za czasów średniowiecza, ślepe baranki i ich bogaci pasterze
hotin, 16.12.2018 11:58
Do moderatora! Tutejsze komentarze pisane przez KODziarstwo i lewactwo podlegają pod obrazę moich katolickich uczuć religijnych.
Fil, 16.12.2018 09:59
A może w Święta Wielkanocne będziecie się modlić do majtek J.P II z Wadowic? Klerykalni fałszywi Hipokryci .Ojciec Pio był wzorem skromności i ubogiego życia. A wy pasibrzuchy potraficie tylko wciskać kit motłochowi na kazaniach jak ważna jest skromność a sami żyjecie w swoich rezydencjach jak królowie!!!
Jerry , 15.12.2018 22:21
Do Hotin:
Czytając Twoje komentarze, widać ile w Tobie miłości do drugiego człowieka.
lewaczka, 15.12.2018 21:49
Wiara w Boga - jakiekolwiek imię by nosił - to jedno. Oddawanie czci habitowi i modły wznoszone do rękawiczki i zakrwawionego bandaża to zupełnie coś innego....
hotin, 15.12.2018 17:17
Szkoda tylko,że lewactwo tego nigdy nie zrozumie,czym dla katolika jest wiara w Pana Boga.