HOKEJ NA LODZE. Małopolskie derby zdecydowanie dla biało-niebieskich!

14 grudnia 2019 Autor: png
HOKEJ NA LODZE. Małopolskie derby zdecydowanie dla biało-niebieskich!
Oświęcimska Re-Plast Unia duża lepsza w małopolskich derbach od Comarch Cracovii! Po porażkach z sosnowieckim Zagłębiem na własnym lodzie (4:5) i mistrzami Polski w Tychach (1:0), podopieczni Nika Zupancića i Michala Fikrta nie mieli większych problemów z pokonaniem krakowskich "Pasów". Tymczasem już w niedzielę mecz z katowicką "Gieksą".

W spotkaniu z Cracovią oświęcimianie bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 92 sekundzie Aleksiej Trandin strzałem z backhandu po lodzie zaskoczył słabo dysponowanego tego dnia Miroslava Koprivę. W pierwszej tercji więcej goli nie było, ale za to druga odsłona to prawdziwy popis biało-niebieskich.

Po uderzeniu Andieja Themara krążek odbił się od krakowskiego bramkarza i nieoczekiwanie znalazł się za jego plecami. Próbujący ratować sytuację zawodnik Cracovii sam wepchnął go sobie do bramki. Na 3:0 podwyższył Sebastian Kowalówka, a później w "okienko" przymierzył Damian Piotrowicz. Wówczas było już jasne, że ten mecz może wygrać tylko Re-Plast Unia.

Podczas gry w podwójnej przewadze oświęcimianie dołożyli piątego gola (Damian Piotrowicz). Przyjezdnych stać było tylko na honorowe trafienie Ondreja Mikuli, a końcowy rezultat ustalił Luka Kalan. Miejscowi mogli wygrać wyżej. Karnego za faul na Sebastianie Kowalówce zmarnował Martin Przygodzki, który trafił w poprzeczkę. A już w niedzielę spotkanie z Katowicami! Oby kolejne trzy punkty zostały Oświęcimiu.

W pozostałych meczach XXXI kolejki PHL:
JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 14:0 (2:0, 4:0, 8:0)
Lotos PKH Gdańsk - Tauron HC GKS Katowice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
KH Energa Toruń - Podhale Nowy Targ 3:2 po dogrywce (2:0, 0:1, 0:1, 1:0 dogrywka)

RE-PLAST UNIA Oświęcim - COMARCH CRACOVIA 6:1 (1:0, 3:0, 2:1).
Bramki: 1:0 Trandin (Przygodzki) 1.32, 2:0 Themar 25.26, 3:0 Kowalówka (Kalan) 27.26, 4:0 Piotrowicz (Przygodzki, Koblar) 27.50, 5:0 Piotrowicz (Bezuska) 42.23, 5:1 Mikula 52.35, 6:1 Kalan (Pretnar, Kowalówka) 54.30. Sędziowali: Przemysław Kępa i Robert Długi (jako główni) oraz Kamil Korwin, Andrzej Nenko (jako liniowi). Kary: 8 i 18. Widzów: 1.500.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Pretnar, Wanacki, Kowalówka, Kalan, Koblar - Bezuska, Luza, Piotrowicz, Trandin, Przygodzki - Zatko, Saur, Themar, Wanat, Protasejna - P. Noworyta, M. Noworyta, Raszka, Krzemień, Malicki. Trener: Nik Zupancić.
COMARCH CRACOVIA: Kopriva (od 28 min. R. Kowalówka) - Stebih, Jachym, Tvrdoń, Jeżek, Mikula - Bychawski, Kruczek, Kapica, Vachovec, Bepierszcz - Gula, Rompkowski, Leivo, Domogała, Behensky - Pac, Musioł, Kamiński, Bryniczka, Gajor. Trener: Rudolf Rohacek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy