HOKEJ NA LODZIE. Unia doprowadza do remisu w play-off! Nokautująca pierwsza tercja!

02 marca 2018 Autor: png
Teraz ćwierćfinałowa rywalizacja Unii z Comarch Cracovią przenosi się do Krakowa. Fot. Szymon Chabior

Teraz ćwierćfinałowa rywalizacja Unii z Comarch Cracovią przenosi się do Krakowa. Fot. Szymon Chabior

Fakt, że faza play-off rządzi się swoimi prawami jest niepodważalny. Potwierdza to ćwierćfinałowa rywalizacja między Unią i Comarch Cracovią. Emocji jest niewspółmiernie więcej, niż podczas normalnego sezonu zasadniczego. Za nami cztery akty swoistej bitwy na lodzie w wydaniu oświęcimsko-krakowskim. Kolejna odbędzie się już w Krakowie 4 marca. Wczoraj w Oświęcimiu znów kipiało od emocji i wrażeń…

W pierwszej tercji było jak w słynnych filmach Hitchcocka. Zaczęło się od prawdziwego trzęsienia ziemi. Biało-niebiescy wyprowadzili trzy zabójcze ciosy. Najpierw Peter Tabacek znalazł lukę między parkanami Rafała Radziszewskiego i posłał krążek do siatki. Później oświęcimianie dwukrotnie wykorzystali przewagę. Najpierw podwójną, a później pojedynczą. W efekcie schodzili na pierwszą przerwę przy kapitalnym wyniku 3:0.

Podobnie jak podczas środowego pojedynku, „Pasy” ruszyły do odrabiania strat. W odstępie minuty dwukrotnie wykorzystali grę w liczebnej przewadze i zrobiło się już tylko 3:2. Do końca było bardzo nerwowo, szczególnie pod oświęcimską bramką, ale kapitalnie interweniował Michal Fikrt. Wynik do końca już się nie zmienił i czekają nas przynajmniej jeszcze dwa mecze Unii z Cracovią w tym jeden w Oświęcimiu.

W czwartek poznaliśmy pierwszych półfinalistów. Niespodzianek nie było w meczach bytomskiej Polonii z GKS Tychy i Orlika Opole z Tauronem KH GKS Katowice. O medale zagrają wyżej notowane ekipy z Tychów i Katowic. Rywalem tyszan będzie Podhale Nowy Targ lub JKH GKS Jastrzębie, a z kolei katowiczanie zmierzą się Cracovią lub oświęcimską Unią.

W pozostałych wczorajszych meczach:
TMH Polonia Bytom - GKS Tychy 3:7 (0:3, 0:2, 3:2)
JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
PGE Orlik Opole - Tauron KH GKS Katowice 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)

UNIA Oświęcim - COMARCH CRACOVIA 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Bramki: 1:0 Tabacek (Saur) 3.48, 2:0 Haas (Danecek, Kowalówka) 6.03, 3:0 Paszek (Bezuska) 10.35, 3:1 Sykora (Chaloupka, Worobjow) 34.36, 3:2 Kolesnikovs (Rompkowski, Sinagl) 35.42. Sędziowali: Patryk Pyrskała, Włodzimierz Marczuk (jako główni) oraz Marcin Młynarski, Mateusz Niżnik (jako liniowi). Kary: 8 i 29. Widzów: 1700. Stan rywalizacji play off: 2:2.
UNIA: Fikrt - Bezuska, Saur, S. Kowalówka, Rufer, Haas - Gabryś, Maciejewski, O. Kasperlik, Tabacek, M. Kasperlik - Vosatko, Gębczyk, Paszek, Danecek, Malicki oraz Wojtarowicz, Piotrowicz. Trener: Jirzi Sejba.
CRACOVIA: Radziszewski - Noworyta, Chaloupka, Sykora, Worobjow, Kalus - Rompkowski, Kolesņikovs, Urbanowicz, Bryniczka, Drzewiecki - Kruczek, Wajda, Sinagl, Dziubiński, Kapica - Szurowski, Dutka, Paczkowski, Słaboń, Da Costa. Trener: Rudolf Rohacek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
mari, 03.03.2018 07:32
Obawiam się, że szybko zejdziemy na ziemię. W Cracovię zainwestowano jednak dużo więcej. W Oświęcimiu tradycyjnie działacze liczą na cud. Chwała drużynie, że to ciągną
kibic, 02.03.2018 19:26
Ciekaw jestem opinii niejakiego hotina.

Brawo Unia!
korek, 02.03.2018 15:46
Unia jest teraz na fali.Ja mogę śmiało mówić,że unia teraz wygra w Krakowie i w Oświęcimiu konczą rywalizację.
Zibi, 02.03.2018 14:46
No i co niedowiarki. Unia wygra z przereklamowanymi krakusami i zagra w półfinale, Oby utarli nosa tej całej Cracovii