HOKEJ NA LODZIE. Arcyważna wygrana w hali "Olivii"!

06 stycznia 2018 Autor: png
Kolejnym rywalem oświęcimian będą krakowskie "Pasy". Fot. (png)

Kolejnym rywalem oświęcimian będą krakowskie "Pasy". Fot. (png)

Z trzema punktami wracają hokeiści Unii z Gdańska! Tymczasem już w niedzielę biało-niebieskich czekają derby Małopolski. Podopieczni Jirziego Sejby na własnym lodzie będą podejmowali broniącą mistrzowskiego tytułu Comarch Cracovię. Początek meczu o 17, a kasy zostaną otwarte godzinę wcześniej. Podczas spotkania przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy dla 7-letniego Tymka, który choruje na rzadką chorobę - neurofibromatozę.

Pierwsza tercja pojedynku w gdańskiej hali "Olivii" nie była wielkim widowiskiem. Oświęcimianie zmęczeni daleką podróżą stracili gola już w 195 sekundzie. Jan Steber idealnie przymierzył w "okienko" bramki strzeżonej przez Michala Fikrta. Na odpowiedź gości trzeba było poczekać do 17 minuty. Wówczas Peter Tabacek skutecznie poprawił uderzenie Martina Kasperlika z "niebieskiej".

Znakomicie dla oświęcimian rozpoczęła się druga odsłona. Na listę strzelców wpisał się pozostawiony całkowicie bez opieki Radim Haas, zaś drugą asystę na swym koncie zanotował Martin Kasperlik. Po chwili powinno być 1:3, ale Peter Tabacek w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem trafił tylko w słupek. "Stocznia" nie zamierzała się jednak poddawać. Do bezpańskiego krążka przed bramką "Fikiego" dopadł Vlastimil Bilcik i doprowadził do wyrównania.

Co ciekawe, w tym meczu sędziowie odgwizdali tylko jedną karę mniejszą. Na początku ostatniej odsłony na ławkę kar odesłany został Yannick Mund. Odsiadkę niemieckiego obrońcy wykorzystali przyjezdni. Z pierwszego krążka przymierzył Tabacek i Haradziecki był bez szans. W końcówce gdańszczanie zdecydowali się na grę bez bramkarza, a Unia przeżywała trudne chwile. Wynik nie uległ jednak zmianie, choć najbliżej jego zmiany był Petr Polodna. Środkowy pierwszego ataku nie trafił do pustej bramki.

W pozostałych meczach:
GKS Tychy - Orlik Opole 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Polonia Bytom - TatrySki Podhale Nowy Targ 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
Anteo Naprzód Janów - Tauron KH GKS Katowice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 3:4 po rzutach karnych (2:1, 0:1, 1:1, dogrywka 0:0, karne 0:2) - awansem

MH AUTOMATYKA Gdańsk - UNIA Oświęcim 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Bramki: 1:0 Steber (Polodna) 3.15, 1:1 Tabacek (M. Kasperlik, Haas) 16.53, 1:2 Haas (M. Kasperlik) 20.44, 2:2 Bilcik (Samusienka) 34.18, 2:3 Tabacek (Gębczyk, Gabryś) 42.42. Sędziował Włodzimierz Marczuk z Torunia oraz Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz. Kary: 2 i 0.
AUTOMATYKA: Haradziecki - Maciejewski, Bilcik, Vitek, Polodna, Steber - Mund, Lehmann, Samusienka, Stasiewicz, Szczerbakow - Wysocki, Dolny, Marzec, Pesta, Skutchan - Wrycza, Różycki, Kantor.
UNIA: Fikrt - Bezuska, Vosatko, S. Kowalówka, Danecek, Piotrowicz - Gabryś, Gębczyk, M. Kasperlik, Tabacek, Haas - Paszek, Saur, Wojtarowicz, Rufer, Wanat - Lacheta, Krzak, Iwaniak.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy