HOKEJ NA LODZIE. Barbórkowy weekend z górniczymi klubami

03 grudnia 2020 Autor: png
W tym sezonie oświęcimianie dwukrotnie musieli uznać wyższość brązowych medalistów ostatniego play-off z Katowic. W "Małym Spodku" katowiczanie zwyciężyli po dogrywce, a w Oświęcimiu po serii karnych. Fot. (png)

W tym sezonie oświęcimianie dwukrotnie musieli uznać wyższość brązowych medalistów ostatniego play-off z Katowic. W "Małym Spodku" katowiczanie zwyciężyli po dogrywce, a w Oświęcimiu po serii karnych. Fot. (png)

Lider z Jastrzębia będzie w Oświęcimiu piątkowym rywalem wicemistrzów Polski. Dwa dni później w "Małym Spodku" biało-niebiescy spotkają się z innym zespołem ze Śląska, czyli katowicką "Gieksą".

Szczególnie piątkowa konfrontacja w hali przy ulicy Chemików zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Jastrzębianie znajdują się w wysokiej dyspozycji, co najlepiej potwierdzili w ostatnim meczu w Tychach. Przypomnijmy, iż rozbili mistrzów Polski na ich lodzie 2:7 (2:3, 0:2, 0:2).

W pierwszej konfrontacji oświęcimsko-jastrzębskiej było 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) dla Re-Plast Unii. W rewanżu na "Jastorze" JKH GKS przegrał po szalonej kanonadzie 8:10 (3:3, 2:3, 3:4). Oby ta seria została w piątek podtrzymana.

Bilans dotychczasowych spotkań z Katowicami jest zdecydowanie gorszy. Na wyjeździe biało-niebiescy ulegli "Gieksie" 2:1 po dogrywce (0:1, 0:0, 1:0, 1:0 dogrywka), a w Oświęcimiu przegrali po serii najazdów 3:4 (2:0, 0:0, 1:3, 0:0 dogrywka, 0:2 rzuty karne). W niedzielę najwyższa pora zatem na rewanż!

Piątkowy pojedynek z JKH GKS Jastrzębie jako sędziowie główni poprowadzą Bartosz Kaczmarek i Patryk Pyrskała. Z kolei niedzielny mecz na wyjeździe z Katowicami będą na środku gwizdali Patryk Kasprzyk oraz Przemysław Gabryszak.

Zestaw par XXII kolejki PHL:
RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM - JKH GKS Jastrzębie (piątek, godz.18)
GKS Tychy - GKS Katowice (piątek, godz.18)
Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń (piątek, godz.18)
Stoczniowiec Gdańsk - Tauron KH Podhale Nowy Targ (piątek, godz. 18.30)
Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia (piątek, godz. 19)

Zestaw par XXIII kolejki PHL:
GKS Katowice - RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM (niedziela, godz. 15)
KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec (niedziela, godz. 17)
JKH GKS Jastrzębie - Ciarko STS Sanok (niedziela, godz. 18)
Tauron KH Podhale Nowy Targ - GKS Tychy (niedziela, godz. 18)
Comarch Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk (niedziela, godz. 19)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy