HOKEJ NA LODZIE. Bez goli i punktów w Tychach

21 stycznia 2020 Autor: png
Grający w tyskiej bramce John Murray nie dał się dziś pokonać zawodnikom Re-Plast Unii, a jego zespół wziął rewanż za dwie ostatnie porażki z oświęcimianami. Fot. (png)

Grający w tyskiej bramce John Murray nie dał się dziś pokonać zawodnikom Re-Plast Unii, a jego zespół wziął rewanż za dwie ostatnie porażki z oświęcimianami. Fot. (png)

Nie można myśleć o punktach, kiedy po prostu nie strzela się goli. Ta oczywista oczywistość – powtarzając za klasykiem – znalazła swoje odzwierciedlenie podczas dzisiejszego pojedynku Re-Plast Unii w Tychach.

Biało-niebiescy przez 60 minut nie potrafili odczarować bramki mistrzów Polski i w efekcie ulegli trójkolorowym 3:0. Kolejny rywal będzie biegunowo łatwiejszy. Podopieczni Nika Zupanćića i Michala Fikrta zagrają u siebie z Naprzodem Janów. To spotkanie już w najbliższy piątek w Oświęcimiu. Początek zaplanowano na godz. 18.

Oświęcimianie mieli ostatnio mały patent na tyszan. Najpierw ograli obrońców tytułu w prestiżowym półfinale Pucharu Polski, a później okazali się lepsi po pełnym dramaturgii meczu ligowym. W obu przypadkach o losach tych pojedynków decydowały rzuty karne, które skuteczniej wykonywali hokeiści Re-Plast Unii.

Dziś karnych nie było, bo grający w tyskiej bramce John Murray zachował czyste konto. Z kolei między słupkami oświęcimskiej świątyni wystąpił nieobecny w dwóch ostatnich grach Clarke Saunders. Nie było za to ciągle Miroslava Zatki (ostatni z trzech meczów pauzy) i Jakuba Saura.


Pierwsza tercja nie przyniosła goli. W drugiej gospodarze otworzyli wynik za sprawą byłego zawodnika Unii – Jarosława Rzeszutki. Tyszanie grali wówczas w liczebnej przewadze (na ławce Martin Przygodzki). Fatalnie dla oświęcimian rozpoczęła się ostatnia tercja. Kanadyjskiego golkipera gości pokonał Jakub Witecki. Ten sam zawodnik ustalił końcowy rezultat, kiedy Nik Zupanćić zagrał va-banque i Clarke Saunders zjechał do boksu.


W pozostałych wtorkowych meczach PHL:
Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:3 po karnych (0:0, 1:1, 1:1, 0:0 dogrywka, 0:1 karne)
Comarch Cracovia – Tauron HC GKS Katowice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Energa Toruń – Podhale Nowy Targ 4:3 po karnych (3:1, 0:1, 0:1, 0:0 dogrywka, 2:0 karne)
Naprzód Janów – Lotos PKH Gdańsk 1:7 (0:4, 1:1, 0:2) - poniedziałek


GKS Tychy – RE-PLAST UNIA Oświęcim 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Bramki: 1:0 Rzeszutko (Komorski, Novajovsky) 32.09, 2:0 Witecki (Galant, Jeziorski) 41.38, 3:0 Witecki 58.02. Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Włodzimierz Marczuk (jako główni) oraz Piotr Matlakiewicz, Wojciech Moszczyński (jako liniowi). Kary: 33 (w tym 25 min i kara meczu dla Adama Bagińskiego) i 12. Widzów: 1.500.
RE-PLAST UNIA: Saunders – Pretnar, Wanacki, Kowalówka, Kalan, Koblar – Luza, Bezuska, Przygodzki, Trandin, Meidl – M. Noworyta, P. Noworyta, Themar, Wanat, Malicki – Raska, Oriechin, Krzemień, Garszyn. Trener: Nik Zupanćić.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy