HOKEJ NA LODZIE. Bez nerwowych ruchów

22 stycznia 2019 Autor: png
Oświęcimskiej Unii pozostała walka o siódme miejsce na zakończenie sezonu zasadniczego. Fot. (png)

Oświęcimskiej Unii pozostała walka o siódme miejsce na zakończenie sezonu zasadniczego. Fot. (png)

Dziś rozegrane zostaną kolejne mecze hokejowej ekstraligi. Po ostatniej, wstydliwej porażce Unii z toruńskim beniaminkiem 0:5, biało-niebiescy definitywnie przekreślili swoje szanse na miejsce w pierwszej "szóstce". Trener Witold Magiera rozważał nawet możliwość rezygnacji. Ostatecznie odstąpił od tego pomysłu i w dalszym ciągu będzie prowadził zespół.

Dzisiejsze spotkanie z Automatyką tylko pozornie jest mniej ważne od ostatniej potyczki z Toruniem. To właśnie dziś prawdopodobnie rozstrzygnie się która z tych dwóch drużyn zajmie siódme miejsce i o udział w play-off zagra ze znacznie słabszym od Zagłębia opolskim Orlikiem. Ósma pozycja będzie bowiem oznaczała konfrontację z sosnowiczanami, którzy mogą napsuć sporo krwi. Jest więc o co grać...

Będzie to czwarta konfrontacja oświęcimsko-gdańska w tym sezonie. W pierwszym meczu w Oświęcimiu Automatyka zwyciężyła 3:6 (1:1, 1:1, 1:4), a bramki dla Unii strzelali Dariusz Gruszka, Peter Tabacek i Jan Danecek. W rewanżu nad polskim morzem było 2:4 (1:2, 0:2, 1:0) dla zespołu prowadzonego wtedy przez Jirziego Sejbę. Po stronie gości na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Andrej Themar, a po jednym golu dorzucili Dariusz Gruszka i Dariusz Wanat.

Ostatni mecz tych zespołów w nadsolańskim grodzie Unia pewnie wygrała 6:3 (3:0, 1:1, 2:2), po golach Juha Kiilholmy, Jana Danecka (obaj po dwa trafienia), Iiro Vehmanena oraz Patryka Malickiego. Jak będzie dziś w gdańskiej hali Olivii? Z wtorkowych gier PHL najciekawiej zapowiada się pojedynek na lodowisku mistrzów Polski. Tyszanie podejmować będą zajmująch trzecie miejsce w tabeli górali z Nowego Targu.

Zestaw par 42. kolejki PHL:
MH Automatyka Gdańsk - UNIA OŚWIĘCIM (wtorek, godz. 18.30)
GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ (wtorek, godz. 18.30)
KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie (wtorek, godz. 18.30)
Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia (wtorek, godz. 19)
PGE Orlik Opole - Węglokoks Kraj Polonia Bytom (środa, godz. 18.30)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy