HOKEJ NA LODZIE. Bez punktów pod Tatrami

31 października 2020 Autor: png
Oświęcimianie przegrali w Nowym Targu z Tauronem Podhale, a teraz w polskiej ekstralidze nastąpi dziesięciodniowa przerwa na potrzeby polskiej reprezentacji. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie przegrali w Nowym Targu z Tauronem Podhale, a teraz w polskiej ekstralidze nastąpi dziesięciodniowa przerwa na potrzeby polskiej reprezentacji. Fot. Szymon Chabior

Starcie pod Tatrami zwane przed laty klasykiem polskiej ligi zakończyło się po myśli górali. Nowotarskie "Szarotki" pokonały oświęcimską Re-Plast Unię 4:2, a kluczem do wygranej okazały się wykorzystane okresy gry w liczebnej przewadze.

W zespole z Nowego Targu pierwsze skrzypce grali Alexander Pettersson i Alan Łyszczarczyk. Właśnie za sprawą tego drugiego gospodarze objęli prowadzenie, kiedy na ławce kar odpoczywał Luka Kalan. Później Kacper Guzik skutecznie poprawił uderzenie Petra Chaloupki i już po 9 minutach było 2:0 dla Podhala.

Dużo lepsza w oświęcimskim wydaniu była druga tercja. Sygnał do ataku dał Gregor Koblar. Słoweniec zaskoczył Przemysława Odrobnego niesygnalizowanym strzałem po lodzie. Wyrównał Eliezer Sherbatov, po kapitalnej wymianie krążka z Teddym Da Costa.

Górale odzyskali prowadzenia, po raz trzeci w tym spotkaniu wykorzystując grę w przewadze. Bartłomiej Neupauer z najbliższej odległości wepchnął krążek do siatki. Końcowy wynik ustalił Alexander Pettersson. Po tym ciosie wicemistrzowie Polski już się niestety nie podnieśli.

W pozostałych meczach XV kolejki PHL:
KH Energa Toruń - Stoczniowiec Gdańsk 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Zagłębie Sosnowiec - Ciarko STS Sanok 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

TAURON PODHALE Nowy Targ - RE-PLAST UNIA Oświęcim 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Bramki: 1:0 Łyszczarczyk (Ankudinow, Pettersson) 03.39, 2:0 Guzik (Chaloupka) 08.35, 2:1 Koblar (Glenn) 24.49, 2:2 Sherbatov (Da Costa) 28.02, 3:2 Neupauer (Łyszczarczyk, Pettersson) 39.06, 4:2 Pettersson (Łyszczarczyk, Neupauer) 56.45. Sędziowali: Krzysztof Kozłowski i Patryk Pyrskała (jako główni). Kary: 41 (w tym 25 min za atak łokciem dla Sveca oraz 10 min za niesportowe zachowanie dla Bepierszcza) i 12. Widzów: 0.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Raitanen, Pretnar, Kowalówka, Kalan, Koblar - Glenn, Luza, Sherbatov, Da Costa, Przygodzki - M. Noworyta, P. Noworyta, Garszyn, Trandin, Oriechin - Piotrowicz, Krzemień, Malicki oraz Dudkiewicz.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy