HOKEJ NA LODZIE. Biało-niebiescy już trenują

08 maja 2018 Autor: png
Oświęcimianie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Fot. Szymon Chabior

Lato w pełni, ale o hokeju trudno zapomnieć. W duńskim Herning i Kopenhadze trwają w najlepsze mistrzostwa świata elity, a tymczasem oświęcimscy hokeiści rozpoczęli pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu. Z kolei udane występy w ostatnich mistrzostwach Polski młodzików i juniorów Unii sprawiły, że w Oświęcimiu myślą o powołaniu do życia drugiej drużyny. Ta miałaby występować na zapleczu ekstraligi.

Na pierwszych zajęciach na "sucho" trener Jirzi Sejba miał do dyspozycji skromną grupę zawodników. Zabrakło braci Kasperlików - Ondreja i Martina. Tych hokeistów nie zobaczymy w barwach Unii w nowym sezonie. Podobnie wygląda sytuacja z Janem Daneckiem, który szuka dla siebie nowego klubu w Polsce. Na zakończenie kariery zdecydował się Lubomir Vosatko.

Nie wiadomo czy w Oświęcimiu pozostanie Adam Rufer. Ostatecznej decyzji dotyczącej dalszej gry w Unii nie podjął także Dawid Maciejewski. Na pierwszym treningu zabrakło utalentowanego Kamila Paszka. Ten młody napastnik zamierza obrać kurs na Katowice. Ma w nowym sezonie występować w barwach wicemistrzów Polski - Tauronu GKS Katowice.

Znak zapytania pojawia się także przy nazwisku Sebastiana Kowalówki. Wychowanek Unii i były reprezentant Polski nie ustalił jeszcze warunków nowego kontraktu. Z młodych zawodników na zajęciach pojawił się utalentowany Michał Magiera, który był ostatnio bardzo ważnym ogniwem mistrzowskiego zespołu juniorów. Z pierwszym zespołem trenuje także wychowanek klubu - Krzysztof Dudkiewicz. Ten 22-letni zawodnik w minionym sezonie reprezentował barwy JKH GKS Jastrzębie.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
KSU, 08.05.2018 23:30
znowu wyglada to słabo niestety
unita, 08.05.2018 20:37
Paszek powinnien zostac, w gieksie nie pogra za duzo, a w Unii pod okiem Sejby mogl "rozwinac skrzydla"...
Unia fan, 08.05.2018 15:30
Rufer koniecznie musi zostac