HOKEJ NA LODZIE. Biało-niebiescy zdali egzamin

29 grudnia 2020 Autor: png
Oświęcimianie mają powody do radości. Po wygranej w Tychach zapewnili sobie udział w wielkim finale Pucharu Polski. O to trofeum powalczą po raz siódmy w historii. Biało-niebiescy staną przed szansą na trzeci triumf w tych rozgrywkach. Fot. (png)

Oświęcimianie mają powody do radości. Po wygranej w Tychach zapewnili sobie udział w wielkim finale Pucharu Polski. O to trofeum powalczą po raz siódmy w historii. Biało-niebiescy staną przed szansą na trzeci triumf w tych rozgrywkach. Fot. (png)

Re-Plast Unia ma za sobą pierwszy w tym sezonie pojedynek o tak dużym ciężarze gatunkowym. To była także pierwsza poważna weryfikacja pomysłu sprowadzenia zza oceanu amerykańskiego trenera Kevina Constantine.

Trener z USA i cały biało-niebieski zespół egzamin zdał z wyróżnieniem. Ogranie odwiecznego rywala zza między na jego terenie w tak ważnym meczu smakuje wyjątkowo. Podobnie jak przed rokiem w półfinale Pucharu Polski oświęcimianie okazali się lepsi od trójkolorowych. 12 miesięcy temu zwyciężyli w Tychach po serii karnych, a teraz w regulaminowych 60 minutach 1:3.

Co ciekawe, w trzech dotychczasowych potyczkach ligowych minimalnie lepsza była ekipa Krzysztofa Majkowskiego. Przełamanie przyszło zatem w najlepszym z możliwych momentów. W półfinałowym spotkaniu oficjalny debiut w barwach Re-Plast Unii zaliczył Brett McKenzie. 23-letni Kanadyjczyk grał wcześniej w juniorskiej lidze Ontario Hockey League. Występował także w ECHL, AHL i był draftowany przez Vancouver Canucks.

Warto również przyjrzeć się oświęcimskiej drużynie, która 7 lutego powalczy z JKH GKS Jastrzębie o Puchar Polski. To prawdziwie wybuchowa mieszanka. W półfinale z Tychami w biało-niebieskim zespole wystąpiło siedmiu Polaków, czterech Słowaków, trzech Kanadyjczyków, dwóch Słoweńców, dwóch Rosjan, Izraelczyk i Francuz. Re-Plast Unię prowadził Amerykanin, a drugim trenerem jest Czech.


Dla oświęcimskiego klubu będzie to siódmy finał rozgrywek o Puchar Polski. Dwukrotnie biało-niebiescy sięgali po to trofeum, pokonując w wielkim finale Podhale Nowy Targ (4:0 w Krynicy w 2000 roku) i Stoczniowca Gdańsk (6:2 w Warszawie w 2003 roku). Cztery pozostałe finały zostały przez Unię przegrane. Tak było z Podhalem (4:5 w Warszawie w 2004), dwukrotnie z Ciarko KH Sanok (5:6 po dogrywce w Oświęcimiu w 2010, 2:3 po karnych w Sanoku w 2011) i JKH GKS Jastrzębie (0:2 w Tychach w 2019 roku).


Aż ośmiokrotnie po Puchar Polski sięgali tyszanie. Trzykrotnie najlepsza w tych rozgrywkach była drużyna JKH GKS Jastrzębie. Po dwa triumfy oprócz oświęcimian mają na koncie zespoły nowotarskiego Podhala, KH Ciarko Sanok i Comarch Cracovii. Raz trofeum wywalczył TKH Toruń, GKS Katowice i Naprzód Janów.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
kardolo, 30.12.2020 16:09
Już w tym sezonie Unia Oświęcim w podwójnej koronie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
KSU, 30.12.2020 12:17
Unia mistrz Polski 2021