HOKEJ NA LODZIE. Biało-niebieski awans

29 listopada 2019 Autor: png
HOKEJ NA LODZIE. Biało-niebieski awans
Hokeiści Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim zajęli trzecie miejsce w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym do szóstej edycji "Czerkawski Cup". Biało-niebiescy powalczą o zwycięstwo w tych rozgrywkach na Stadionie Narodowym!

Zawodnicy UKH Unii wygrali rywalizację w grupie B, nie ponosząc nawet jednej porażki. W pokonanym polu pozostawili Spartę Nowy Targ (5:0), KH Dębicę (9:2) i Niedźwiadki Sanok 3:2.

- Gra całego zespołu była świetna, choć nie mieliśmy zbyt wiele czasu na trenowanie w pełnym składzie - podkreśla Jan Mól, trener biało-niebieskich.

Po udanych meczach w grupie biało-niebiescy zmierzyli się z KTH Krynica, czyli gospodarzem turnieju. Przegrali to starcie 2:4 i w meczu o trzecie miejsce ponownie zagrali się z młodymi sanoczanami.

- Na szczęście po tej porażce udało nam się zmobilizować drużynę na mecz o brązowy medal - dodał Jan Mól.

Spotkanie było bardzo zacięte, a najlepiej świadczy o tym fakt, iż długo utrzymywał się wynik 0:0. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się hokeiści Unii, którzy wygrali 3:2 i tym samym awansowali do turnieju głównego. Odbędzie się on na Stadionie Narodowym w Warszawie.

- To był najtrudniejszy mecz, bo oprócz bardzo dobrego rywala zawodnicy musieli jeszcze wygrać sami z sobą i odnaleźć znowu chęć do walki po porażce w półfinale. Pokonaliśmy rywali, ale losy tego spotkania ważyły się do ostatnich minut. Jestem dumny, że cały zespół pokazał charakter - wyjaśnił szkoleniowiec UKH Unia Oświęcim.

Warto podkreślić, że najlepszym bramkarzem całego turnieju został wybrany Gabriel Jurkiewicz z oświęcimskiego klubu. Rywalizację w Krynicy wygrali hokeiści MMKS-u Podhala Nowy Targ, którzy w finale pokonali gospodarzy turnieju.

Mecze grupowe:
UKH Unia Oświęcim – Sparta Nowy Targ 5:0
UKH Unia Oświęcim – KH Dębica 9:2
UKH Unia Oświęcim – UKS Niedźwiadki Sanok 3:2

Półfinał:
KTH Krynica – UKH Unia 4:2

Mecz o trzecie miejsce:
UKH Unia Oświęcim – UKS Niedźwiadki Sanok 3:2

MVP turnieju: Paweł Makuch (KTH Krynica)
Najlepszy strzelec: Gabriel Wsół (MMKS Podhale Nowy Targ) – 17 bramek
Najlepszy bramkarz: Gabriel Jurkiewicz (UKH Unia Oświęcim)

Skład UKH Unii Oświęcim: Gabriel Jurkiewicz, Karol Furman, Jakub Nagy, Szymon Krzemień, Alan Bugański, Adam Pasternak, Franciszek Kramarczyk, Jakub Zabagło, Nadia Sibik, Mikołaj Wróbel, Szymon Więcek, Przemysław Wanat, Piotr Fornagiel, Maja Walkowicz, Lena Januszyk, Szymon Wiśniowski. Trenerzy: Jan Mól, Witold Łazarz.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy