HOKEJ NA LODZIE. Biało-niebieski rewanż!

13 listopada 2019 Autor: png
Oświęcimianie mają powody do radości. Re-Plast Unia w efektownym stylu pokonała mistrzów Polski z Tychów i jest coraz bliżej zagwarantowania sobie udziału w finałach Pucharu Polski. Fot. (png)

Oświęcimianie mają powody do radości. Re-Plast Unia w efektownym stylu pokonała mistrzów Polski z Tychów i jest coraz bliżej zagwarantowania sobie udziału w finałach Pucharu Polski. Fot. (png)

Arcyważne trzy punkty zostają w Oświęcimiu! Hokeiści Re-Plast Unii pokonali na własnym lodzie mistrzów Polski 4:1, udanie rewanżując się trójkolorowym za porażkę poniesioną w Tychach. To było bardzo dobre spotkanie w wykonaniu podopiecznych Nika Zupancića, a licznie zgromadzona publiczność mogła czuć się usatysfakcjonowana.

Hokeiści wrócili na ligowe tafle po dwutygodniowej przerwie. W hicie dziewiętnastej kolejki oświęcimianie podejmowali tyski GKS. Zaczęło się kapitalnie dla gospodarzy. Praktycznie już pierwsza akcja Re-Plast Unii przyniosła powodzenie. Idealnie z nadgarstka przymierzył Luka Kalan i hala lodowa przy ulicy Chemików eksplodowała po ra pierwszy.

Biało-niebiescy chcieli szybko pójść za wyprowadzonym ciosem, ale nadziali się na kontrę. Kanadyjskiego bramkarza unitów - Clarka Saundersa pokonał Christian Mroczkowski. Oświęcimianie przeważali, ale brakowało im szczęścia pod bramką strzeżoną przez Johna Murraya. Dopiero w 32 minucie Re-Plast Unię na ponowne prowadzenie wyprowadził Jakub Saur, który ładnie przymierzył przy słupku.

Na ostatnią przerwę biało-niebiescy schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu, bo na 11 sekund przed końcem drugiej tercji karnego na gola zamienił Aleksiej Trandin. Pieczęć na zwycięstwie postawił Damian Piotrowicz, który w ostatniej odsłonie strzelał już do pustej bramki po wzorcowym rozklepaniu tyskiej defensywy wraz z Luką Kalanem.

W pozostałych meczach XIX kolejki PHL:
JKH GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Lotos PKH Gdańsk - Comarch Cracovia 2:1 po rzutach karnych (0:0, 1:1, 0:0, 0:0 dogrywka, 3:2 karne)
KH Energa Toruń - Tauron HC GKS Katowice 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Zagłębie Sosnowiec - Kadra PZHL U-23 (przełożony na 28 listopada)

RE-PLAST UNIA Oświęcim - GKS Tychy 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Kalan (Koblar, Themar) 0.22, 1:1 Mroczkowski (Pociecha, Cichy) 8.45, 2:1 Saur (Zatko, Wanat) 31.24, 3:1 Trandin (karny) 39.49, 4:1 Piotrowicz (Kalan) 47.13. Sędziowali: Paweł Meszyński, Mariusz Smura (jako główni) oraz Piotr Matlakiewicz, Marcin Młynarski (jako liniowi). Kary: 12 i 10. Widzów 2.500.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Wanacki, Pretnar, Koblar, Kalan, Themar - Saur, Zatko, Protasenja, Wanat, Malicki - Bezuska, Luza, Kowalówka, Trandin, Przygodzki - M. Noworyta, P. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Raszka. Trener: Nik Zupancič.
GKS: Murray - Jeronau, Novajovsky, Jefimienko, Komorski, Klimienko -Kotlorz, Bryk, Jeziorski, Galant, Witecki - Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Cichy, Szczechura - Bizacki, Gościński, Rzeszutko, Bagiński. Trener: Andrej Gusov.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy