HOKEJ NA LODZIE. Biało-niebieskie serca biją dla Unii!

26 marca 2020 Autor: png
Hokejowa drużyna Re-Plast Unii Oświęcim ma olbrzymie wsparcie wśród swoich wiernych kibiców. Fot. (png)

Hokejowa drużyna Re-Plast Unii Oświęcim ma olbrzymie wsparcie wśród swoich wiernych kibiców. Fot. (png)

Po raz kolejny kibice oświęcimskiej Unii udowadniają, że są ze swoim klubem na dobre i na złe. Szalejąca na świecie pandemia koronawirusa ma bezpośrednie przełożenie także na kondycję finansową sportowych organizacji. Kryzys dotyka wszystkich, także kluby. Wobec takiego stanu rzeczy nie są obojętni fani biało-niebieskich...


W tym sezonie Oświęcim mógł się pochwalić najlepszą frekwencją w Polsce na meczach hokejowych. - Nawet na spotkaniach ze zdecydowanym outsiderem rozgrywek, czyli Naprzodem Janów ta frekwencja u nas była stosunkowo wysoka. Za to chciałbym w imieniu klubu wszystkim naszym kibicom bardzo podziękować – mówił podczas okazjonalnego spotkania w „Galerii Książki” prezes Oświęcimskiego Sportu, Paweł Kram.


Wiadomo jednak, że nie tylko do kasy Re-Plast Unii, ale i innych klubów największe zyski miał przynieść szalenie atrakcyjnie zapowiadający się play-off. Niestety udało się rozegrać tylko fazę ćwierćfinałową. Półfinały, finał i mecze o brąz, które najpewniej wypełniłyby lodową halę po brzegi w trybie pilnym zostały odwołane.


Pandemia koronawirusa zatrzymała nie tylko hokejowe ligi, ale tak naprawdę cały świat wstrzymał oddech. Sezon 2019/20 uznano za zakończony. Mistrzostwo przyznano GKS Tychy (najlepszy zespół sezonu zasadniczego), wicemistrzostwa Re-Plast Unii (drugie miejsce w sezonie zasadniczym), a brąz ex-aequo dwóm pozostałym półfinalistom play-off – JKH GKS Jastrzębie oraz Tauron HC GKS Katowice.

Play-off nie został zatem dograny, a co za tym idzie klubowy budżet Re-Plast Unii nie został zbilansowany. Z odsieczą natychmiast ruszyli kibice, którzy zorganizowali zbiórkę na popularnym portalu zrzutka pl. Zbiórka potrwa jeszcze przez około trzy tygodnie i każdy sympatyk oświęcimian może dowolną kwotą wesprzeć swój ukochany klub.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy